Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Celiakia a ID

Lulita

bazalka - dober a sup do toho :) hlavne to zbytocne neodkladaj, je kopec zien co o celiakii nemaju ani tusenia a v pohode otehotneju aj porodia a ber to tak, ze problem nebude :)

bazalka

Lulita, dúfam, že máš pravdu. Teraz doberiem tie lieky a ideme na to:). Už sa neviem dočkať. Viem, že po 30-tke je to ťažšie, dúfam, že to nebude náš prípad.

Lulita

bazalka - par mesiacov je asi malo, najma ak si po 30tke, myslim, ze v pohode mozes, urcite to neodkladaj, lebo v okoli je xy pripadov, ked to uz tak lahko nejde, kupis si vitaminy pre tehotne, budes brat kyselinu listovu a bude to v pohode :) ja som mala kadejake problemy a donosila som uplne zdrave dieta :)

[zruseny17]

kristinka-neviem ci cela tvoja odpoved bola pre mna alebo bazalku...podla mna si ale ziadost podat moze...v konecnom dosledku bude celu vec posudzovat aj tak posudkovy lekar,takze my sa o tom mozme len dohadovat:)

bazalka

Lulita, mne môj gynekológ povedal, že nie je problém otehotnieť, na gastre mi povedal, že niekedy môže byť celiakia príčinou prečo žena otehotnieť nemôže. Samozrejme, môže byť aj X iných príčin.
My sme to vlani skúšali pár mesiacov a nepodarilo sa. Od decembra minulého roka som mala skoro stále problémy s močovými cestami, jedla som antibiotiká, tak sme s tým prestali. Teraz však jem lieky na dráždivý mechúr, ktoré mám brať dva mesiace. Tak po tých dvoch mesiacoch sa dúfam, že už nič iné nepritrafí a konečne sa to podarí.
Na nete som čítala, že je lepšie trocha si dať organizmus do poriadku, dostať do tela vitamíny a potom skúšať otehotnieť. Tak uvidíme.

Lulita

bazalka - ano viem, ze pri urcovani diagnozy musi clovke prijimat lepok, minul eom vsak citala, ze staci krajec chleba denne, ja zjem za cely den cca 2-3 bezne, sem tam nejaky ten keks a co ti povedal lekar ohladom tehotenstva? myslim, ze mozes v pohode aj teraz otehotniet nie?

Lulita

ja si myslim, ze bazalka si ziadost moze podat, ked ma na to narok, ved bud jej to priznaju, alebo nie, preco ak nie, mozno nejake prejavy jej este ostanu, kazdy organizmus je iny a nerobi nic protizakonne, ked poukazovat tak skor na tých, ktorí podplatia a nic im nie je a poberaju,a lebo podme este vyssie kradnutie milionov eur medzi politikmi, ni enejaky preukaz ZTP kde ma clovek narok zadarmo mat MHD...

bazalka

kristina, ja som predsa nikde nenapísala, že mám najhoršiu chorobu na svete. Len som sa pýtala, či je táto choroba na ID alebo nie, to je všetko. Nemusíš mi vysvetľovať, že sú aj oveľa horšie a ťažšie (pokiaľ vôbec)
choroby. Bola to len otázka, kde stačila normálna odpoveď. Ak je tebe nepríjemné žiadať o preukaz ZŤP, je to tvoja vec. Ja predsa nemôžem za to, že sú aj ťažšie choroby, pri ktorých preukaz ZŤP nedajú.

kristína_l

nikushka, obávam sa, že nebude stačiť bazalkino posúdenie, ako "na tom je". to, či sa stav zlepšuje môže posúdiť jedine gastroenterológ, aj to na základe toho, či dodržiava prísny diétny režim. pri dodržiavaní bezlepkovej diéty sa zlepší stav po niekoľkých mesiacoch prevažnej väčšine pacientov, tých rezistentných foriem je naozaj veľmi máličko. nehovoriac o tvojom náleze, ktorý je, dá sa povedať, ešte veľmi včasné štádium záchytu - Marsh IIIa - parciálna vilózna atrofia.
pre zlý stav výživy je definované v legislatíve BMI nižšie ako 18. Ja mám po 5 rokoch diéty BMI stále len 17,5 a pritom podvýživená nie som, dokonca som niekoľko kíl pribrala.
o tom, že celiakia je celoživotné "ochorenie" mi písať nemusíš, je ti zrejmé, že mám dostatok informácií.
porovnaj si to ale s inými autoimunitnými ochoreniami, kde ak raz dôjde k deštrukcii orgánu, nikdy sa nezregeneruje :-( ťažko porovnať celiakiu so sklerózou multiplex, diabetom 1. typu, systémovým lupusom a podobne. tí ktorí trpia týmito ochoreniami by s tebou iste radi vymenili svoju diagnózu za celiakiu.

[zruseny17]

bazalka-prekopcim ti sem cast kde je v % vyjadrena miera poklesu schopnosti pracovat-teda ci mas narok na ID...

Črevná malabsorpcia (napr. celiakia, sprue, malabsorpcia spôsobená intoleranciou atď.)
a) bez podstatných klinických prejavov pri diéte a zavedenej terapii 5 - 10
b) s obmedzením výkonnosti organizmu, poruchou výživy, pri nedostatočnej odpovedi na liečbu a diétny režim 30 - 40
c) pokročilé formy rezistentné na liečbu, zlý stav výživy, znížená výkonnosť organizmu 50 - 60

tak posud sama ako vazne na tom si a a ak chces skus si dat ziadost,za to nedas nic...vyskusaj:)

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Celiakia a ID - Fórum - ZDRAVIE.sk