Odkyslenie organizmu

Príspevok v téme: Odkyslenie organizmu
Miguela

ahojte...mam prekysleny zaludok......hladala som na nete zasadotvorne potraviny....ale na kazdej stranke som nasla nieco ine.....niekde pisu, ze ovocie sa moze....na dalsej, ze nie..
inde, ze mliecne vyrobky vobec......potom zase, ze hej.....jedine v com sa zhoduju je zelenina......mohli by ste mi poradit kto vie.......ake potraviny mozem? lebo som z toho jelen :) dakujem

Ute

Prečítaj si nejakú literatúru o tejto téme. Ja som začala knihou: "Omladzujúce odkyslenie"... Ale to nestačí !!!

chore crevo

Hlavne treba vylucit zo stravy kavu a cokoladu, ale aj kolace a zakusky a vobec - vsetky sladkosti. Pomoze jest citrony a pomarance a limetky, pomoze pit zeleny caj, dalej vymenit bielu muku za tmavu, biele pecivo za razne.

RNG

Nezapachajuce plyny=kvasenie, zapachajuce plyny=hnitie.
Ked nemas dostatok kyselin, kvasenie a hnitie zacne uz v zaludku. Pokracuje samozrejme do criev a k tomu sa prida cinnost crevneho osadenia, ktore sa meni podla toho co jes a podla toho, co telo nevstreba po ropzlozeni kyselinami a enzymami.
Ked nevies stravit niektore zeleninove cukry, to neznamena, ze tvoje probiotika si na nich "nepochutnaju a neskvasia ich, co vydava najma CO2 a metan, tj vetry bez zapachu. Na spracovanie zeleninovych a strukovinovych cukrov pomoze enzym alfa-galaktosidaza, v davkach 750 az 1000 GaLU.

Ak sa ti poriadne nerozlozia a absorbuju bielkoviny a hniju, to vydava silne sirny/vajcovy zapach a produkuje zaroven toxiny. Na odstrasnenie toho treba rozne bielkovinne/proteolyticke enzymy. Tiez mli3eko predstavuje problem s mliecnym cukrom(laktoza) a mliecnymi bielkovinami, ktore mnohi nevedia stravit a dokonca mozu vyvolat zamorenie tela a alergie. Na to treba specialne enzymy, predavane pod menom Dairy enzymes.
Takze co stravis a absorbujes, nemoze uz kvasit a hnit.
Odporucam ti zobrat na zaciatol aspon zmes enzymov firmy Yarrow pod menom Yarro-zymes plus, 2 kapsule s jedlom, ktora obsahuje pancreatin a alpha galactosidazu, obvykle dost na dotravenie bezneho jedla.
Pancreatin ma zlozku na bielkoviny/proteaza, rozne sacharidy/amylaza aj tuky/lipaza
Ked to beries na prazdny zaludok pred jedlom precisti ti to telo, s jedlom ho pomoze stravit

Miguela

Zdravim RNG

mohol by si este poradit

zaha ma presla...ani kyselina mi uz nevybieha....jediny problem je plynatost....kazdy den....ale vzdy az tak poobede a vecer...plynatost je velmi silna a vacsinou dost zapachajuca.

dnes som napr jedla
rano: biely jogurt a lanove semiacka
obed: ryza a dusena cukina a rajcina, ochutene kurkumou
asi za 2 hod. som mala dve jablka
vecera: dusena cinska kapusta, rajciny, uhorka a trochu ryze - dnes plyny nezapachali, ale krce som mala poriadne
vacsinou sa takto stravujem stale

nejem nic sladke a nic z bielej muky..pijem iba vodu s citronom a bylinkove caje...myslela som, ze su to kvasinky...ale teraz som si neni ista, kedze sa to nezlepsuje a tento problem mam uz 3 mesiace

mam brat tie doplnky kyselin co si mi napisal.....ci na plynatost treba nieco ine?

RNG

Ovocie jes surove, tj je na nom hromada mikrobov a ked nemas dost silne kyseliny v zaludku, alebo prilis rozriedene jedlom alebo pitim, tak ti cukry v ovoci okamzite zacnu kvasit a mas palu

miguela

fuuha...2-3 hodiny...ja sa vzdy napijem 30 min. po jedle...ale urcite to vyskusam...a este poprosim...pred jedlom treba tiez dodrzat nejaky casovy odstup?

a este sa chcem spytat...ako je to s ovocim...citala som, ze ovocie sa ma jest na lacny zaludok...je to pravda?

RNG

Tj nepotrebujes lieky, ale extra kyseliny, lebo jes tazsie stravitelne veci, ktore su sice zdravsie pre teba, ale vyzaduju viac kyselin.