Odkyslenie organizmu

Príspevok v téme: Odkyslenie organizmu
Miguela

ahojte...mam prekysleny zaludok......hladala som na nete zasadotvorne potraviny....ale na kazdej stranke som nasla nieco ine.....niekde pisu, ze ovocie sa moze....na dalsej, ze nie..
inde, ze mliecne vyrobky vobec......potom zase, ze hej.....jedine v com sa zhoduju je zelenina......mohli by ste mi poradit kto vie.......ake potraviny mozem? lebo som z toho jelen :) dakujem

RNG

Ako som povedal, kyseliny si netreba riedit, tj nepi s jedlom, ale az 2-3 hodiny po jedle. Ked to nestaci, musis brat doplnok kyselin(napr Betain HCl, pepsin HCl, l-lysin HCl...)

Miguela

dakujem RNG...mohol by si mi teda poradit co s tym? treba vynechat niektore potraviny? nasadit nejake lieky?
mam doma pancreolan forte...pomohol by mi?

RNG

Typicky priklad nespravnej diety tlacili a dodnes tlacia mnohi lekari a to je zacat s polievkou, co rozriedi kyseliny, potom si dat surovy salat, co ma na sebe hromadu mikrobov, potom si dat maso, na ktore treba vela kyselin na travenie a potom sa na to napit a zjest mucnik, a nieco sladke, aby sa podporilo kvasenie a hnitie v zaludku, kde su kyseliny uz natolko rozriedene, ze nestacia zabit ani mikroby na salate, ani natravit maso/bielkoviny, ani zastavit kvasne a hnilobne procesy.
A tomu hovoria zdrave stravovanie???

RNG

Kyselina konzervuje a zabija kvasne procesy. Jedlo vystupuje zo zaludka do pazeraku len nasilne, pod tlakom kvasnych plynov.
Tj ak mate trochu logiky a date si 2 a 2 do kopy, tak pala je dosledok NEDOSTATKU kyselin v zaludku, inac sa nemoze uzaver medzi zaludkom a pazerakom NASILNE otvorit kvasnymi plynami a penami.

Casto si ludia napr po mase rozriedia kyseliny pitim vody alebo polievky, a na vrch daju na to nieco sladke alebo z jemnej muky a potom sa divia, ze maju v zaludku kvasenie a hnitie.

Miguela

nie som si ista, ze je prekysleny....ale asi pred mesiacom som zacala drzat dietu.....jedla som kazdy den ovsene vlocky, cestoviny, ryzu, maso, aj 2x denne taky razny chlieb....to je taky husty, plny semiacok....trvanlivy s dost zvlastnou chutou.....o niekolko dni mi zacalo byvat tazko, neskor prislo nafukovanie....zaha, ktoru som nikdy nemavala.......najskor som si myslela, ze to je celiakia...ale teta mi vcera povedala, ze je to skor prekyslenie...dokonca sa mi stava, ze mi zrazu hrdlom vystupuje taka kyselina az do ust......tak podla toho usudzujem.....