Som v puberte a obézna!

Príspevok v téme: Som v puberte a obézna!
hyori

Zdravím.Mám 160cm a ešte v máji tohto roku som vážila 94kg. Keď som mala už spomínaný počet kíl, bála som sa, žeby sa to vyšplhalo k stovke.Navyše som sa cítila a aj cítim utlačovaná a hlavne deprimovaná, keď vidím svoje 50 kg spolužiačky a vyvaľujem na ne oči keď hovoria že sú tučné.Čo mám potom hovoriť ja?! Plus sa mi bývalí deviataci vysmievali.Volali ma tank, veľryba a kto vie ako ešte.Snažím sa zabudnúť a aj sa mi to našťastie darí.Každopádne je už druhá polovica októbra a moja váha dnes ukázala 85kg. To znamená, že som schudla 9kg no vôbec to na mne nie je vidieť! Aj som si merala obvod pása a tak. Je to normálne? Ja fakt neviem. Moje chudnutie vyzerá tak, že som zvýšila príjem vody na aspon 2dcl za hodinu.Čiže to vyzerá asi tak, že sa napijem hned po prebudení, v škole po každej hodine a poobede počas učenia až do večera. Plus som sa začala hýbať.No aj tu je kameň úrazu. V škole keď cvičíme (pondelok a streda)tak zo mna pot až tečie, ale doma(piatok,alebo sobota),hoc robím aj rovnaké cviky, tak necvičím rovnako intenzívne ako v škole.Cvičím pri hudbe, aby ma to poháňalo, ale ani to nestačí. Jem každé tri hodiny, no robí mi problém raňajkovanie.Ráno nestíham tak jem až v škole.Tu si nosím napríklad dva rožky a s niečím, akože jeden po prvej hodine ako ranajky(asi o ôsmej) a další okolo desiatej. Potom mám školský obed(o jednej), na olovrant o štvrtej a večeru o siedmej.To sú také dve,tri hodinky pred spaním. Tak ja neviem.Je možné, že som schudla zo svalov a nie tuku? Čo by som mala robiť? Zaradiť viac pohybu? Robím niekde chybu,alebo by som mala len vytrvať a počkať a ono sa to ukáže? Nemáte s tým nejaké skúsenosti? Alebo by ste chceli chudnúť so mnou? Určite by som sa potešila :D

Agnes999

No ked mas v tvojom veku uz takuto nadvahu, tak chyba bude zrejme v sposobe stravovania u vas doma. Vidim to v rodine, moja sesternica ma len 19 rokov, ale uz ma nadvahu. Ale ako sa doma stravuju, to je totalne nezdrave, same maso, teta aj casto pecie kolace. Takze sa vobec nedivim. No ak si zacala chudnut tak je to na dobrej ceste, nic si z toho nerob, ze to nie je vidno, nemozes cakat zazraky na pockanie. Aj to, ze si schudla 9kg je uspech a vytrvaj v tom. Ides zrejme dobrou cestou. Odporucam ti jest vela zeleniny, ale ani masu sa nemusis uplne vybyhat, ak ho ale jes vela, tak obmedzit. Jedz hlavne chude zdrave maso, ako ryby a kura. Cvicenie pri hudbe je dobry napad. Drzim palce.