Ja a rodicia

Príspevok v téme: Ja a rodicia
magnolia26

Mám 35 rokov, som rozvedená a má jedno dieta. A mám pocit že už nevládzem, som psychicky na dne. Drží ma tu len myslienka na dieta. Moje maželstvo bolo o alkoholizme, psychickom a fyzickom týraní. Rodičia mi to neustále vyhadzujú na oci. Potom som sa zaplietla s o zenatým o 25 rokov starším mužom, ktorý ma chcel len využiť. Na to mi tiež prišli a mám to vždy vykričané.Po tom všetkom som si povedala, že nechcem vidiet ziadneho chlapa. Ked videli, že si nikoho nehladam tak mi vraveli nech si niekoho nájdem. Ked som im povedala, že nechcem nikoho nakričali na mna. Teraz som spoznala muža, ktorý je rozvedený, bez záväzkov, pomaly zistujem, že máme vela spoločného, rozumieme si , zacali sme sa stretávať. Rodičom som o nom povedala,a zacalo moje peklo. Postavili sa k tomu negatívne, odsudzujú ho, pritom ho nevideli, nerozprávali s ním,im stačí to, že má hypotéku. Snažia sa mi ho zhnusiť, tvrdia mi že je alkoholik, a nevedia pritom o mnom nič. Nemajú pre mna milé slovo, len samé nadávky, sproste slová, ktoré tu nechcem písat. Nechápem ich správanie, správaju sa ku mne ako k soplavemu decku. Ponižujú ma a najhoršie su na tom tie nadávky, ako keby som bola posledná spina. Zaprisahala som sa, že ja sa k svojmu dietatu takto v zivote nebudem správat.

LULINKA87

Podla toho co pises, zrejme byvas u rodicov, aspon som to tak pochopila. Ak je to skutocne tak, sadni si s nimi a povedz im ako dospely clovek, ze uz davno nemas 15 rokov a chces si zit vlastny zivot, resp. urob razny krok a zacni byvat s priatelom. Je to tvoja vec, a ak aj je zly, tak na to musis prist sama ...
AK vsak byvas sama, tak dievca, vzchop sa a zacni zit zivot dospelej osoby, ktorej taha na 40. Kazdy normalny rodic to pochopi aj pri omnoho mladsich ludoch. Aj ty si mama tak im to skus porovnat. Drzim palec

magnolia26

Nie ja sa budem riadit už len podla seba, nenechám rodičov aby riadili moj zivot. Dnes som sa pokusila o akési vysvetlenie na radu brata, tak to som asi nemala robit. Niečo strašne co som si musela vypočut,co všetko som. Zajtra ma caka este tažši den lebo im mám vrátit zlato, ktoré som dostala na 18 narodeniny, lebo oni už vraj nemaji dceru.

magnolia26

Dokonca som dostala zákaz zavolat svojho priatela ku sebe domov. Už mi je z tých príkazov a zákazov zle. Pripadám si ako soplave decko, ktorému niekto stále diktuje, čo smie a co nie. Je to moj byt , tak si myslím, že si tu mozem zavolat koho chcem.

magnolia26

Velmi som sa sklamala v manželstve a nechcela som vidiet ziadneho chlapa, lebo moj ex ma psychicky a fyzicky týral.Tak preto som bola tolko sama. No postupne som začala prehodnocovat svoj život a rozhodla som sa, že to ešte skusim s nejakým mužom.

miruss

magnolia ako si dokázala ako dospelá žena byť 10 rokov sama? a v akej oblasti pracuješ a čo robili tvoji rodičia keď pracovali keď im vadí, že on je robotník.

magnolia26

Im už určite nikdy nič nepoviem. To, že mám známost som im povedalam v dobrej viere, že sa potešia, ze konecne niekoho mám, lebo 10 rokov som bola sama a oni sami chceli, aby som si niekoho našla. Lenže je chyba, že si strašne vela veci vymýšlaju a namýšľajú

iskierka

juuj, pripomenula si mi pripad v nasej rodine, no ten je este extremnejsi
moja znama ma po 50tke a asi 12 rokov to taha s jednym fakt serizonym, na urovni, panom. jedina jeho "chyba" je, ze je rozvedeny a ma dve deti, co nevedia prekusnut rodicia dotycnej. dokonca ked mali prist k nam na navstevu vsetci (pozvali sme aj jeho, pretoze zatial ho pozname len z pocutia, nikdy sme ho nevideli) tak jej rodicia odmietli prist. dali ultimatum, bud oni, alebo on. Známa poprosila takmer s placom moju maminu, aby im nejak dohovorila, cudujsasvete, zabralo to. nakoniec z toho vysvitlo to, ze za vsetkym su surodenci jej mamy (reholna sestra a knaz), ktori stale porypavaju a pytaju sa kedy sa vezmu, deptaju ich otazkami, do ktorych ich nic nie je.
tvoji rodicia su v pokrocilom veku, zalezi im urcite na mienke okolia, proste nikdy im nevyhoves, preto im radsej detaily sukromneho zivota na nos nevesaj. priatelovi vsetko vysvetli, nech vie, ze to s nimi nemas najlahsie. on zatial nevie, co je vo veci. ak sa problemy s rodicmi odrazaju aj na tvojom spravani a vasom vztahu, mohol by si mysliet, ze s nim nie si spokojna