Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vyvrtnutý alebo podvrtnutý členok?

Príspevok v téme: Vyvrtnutý alebo podvrtnutý členok?
Martin2195

Dobrý deň. Dnes som zle stupil na nohu a podvrtol/vyvrtol som si členok. Mám ho opuchnutý na vonkajšej strane. Dal som si octanovú masť na opuch a nohu som si vyložil na vyššie miesto. Opuch sa ťahá z dola hore.

Bol som aj u doktora ale bolo tam strašne veľa ľudí, tam by som sa nedočkal.

Otázka znie. Je to vyvrtnuté a bude to treba napraviť ? Alebo je to len podvrtnuté a mám len čakať ?

S členkom môžem hýbať (hore a dole aj do strán) síce nie nejako extra, ale nebolí to.

Čo myslíte ?

Niçołłete

Ahojte
Som krasokorčuliarka a dnes na tréningu som robila skoky a pri jednom som spadla tak nepekne ze som si zranila členok. Priserne to boli a nohu mam ako balón, priserne napichnutu. Vôbec neviem ci mam ist k lekárovi, mozno ide aj o zlomeninu lebo ked som naposledy pred rokom mala iba vytrhnuty clenok tak iba trochu opuchlo a do týždňa bolo v poriadku. Ale teraz je moj clenok dvakrat väčší ako ten druhy. Boli ma to. Nemozem s nohou ani len pohnúť. Ked aj pohnem tak to strasne boli. Priateľ mi to ošetril a ked som vecer dala obväz dolu clenok bol este viac opuchnuty

Co mam prosím robiť ?
Ďakujem za rady

mirus539

martin 2195 ak mozes aspon trochu chodit nemas to vyvrtnute ale podvrtnute ja mam teraz podvrtnuty clenok a mozem chodit ale chod s tym k lekarovi aby si si to nezhorsil a mozno ti da dlahu podla toho ako vazne to mas podvrtnute

Patko 12345

Ahojte ja pisem z rakuska v cera na treningu sme mali skakat cez prekazky a ja som velmy zle skocil behm 5min. som mal obrovsky napuchnuty clenok u doktora som isiel na rengen a potom mi dali sadru ale ten clenok ma este stale boli ked si snim hiben moze to bit kvoli hojeniu alebo nieco zleee

mia2222

ahojte,ja som sa smykla,mame tu vela snehu :-) neviem co mam robit,mam ten clenokctrosku opuchnuty a strasne ma boli ked stupam aj ked skackam na druhej nohe.mama ma chce zajtra poslat do skoly len neviem ci by som to zvladla.mam to natrete tou mastou aj vylozene,snazim sa moc nechodit

Nels

fuh, ťažko povedať, ja som to mala opuchnuté asi dva alebo tri týždne, ale to som mala niečo iné..
hlavne to stále spevňuj, aspoň obväzom, alebo sa dá kúpiť nejaká bandáž ,alebo pevnejšia ortéza.. ja som mala ortézu na bokoch s kovovými tyčkami, je super, lebo dobre spevňuje, ale dá sa s ňou v pohode chodiť.. a s bolesťou sa budeš musieť ešte na určitý čas zmieriť, ak nie je veľmi silná, mňa to bolieva ešte teraz a už je takmer dva roky..

Martin2195

Do kedy by to asi malo prejsť ? Je to už týždeň a od včera mi to zase trochu opuchlo a začalo bolieť.

Včera som bol prvý krát v škole a asi som ten členok zaťažil viac než bolo dobré.

Čo by mi na to mohlo pomôcť ?

Nels

tak potom je to len podvrtnuté, tak ako vraví meri .. keď môžeš stúpať.. stále dávaj octanovú, vykladaj kedy sa dá, a určite fixuj :) do pár dní prejde, ale určitú dobu to určite cítiť ešte budeš..

meri.m

Pravdepodobne ide len o podvrtnutie, s vyvrtnutým sa stúpať nedá. Octanová masť je dobrý nápad, plus ak potrebuješ chodiť, spevni si ho elastickým obväzom. Do 2-3 dní by mali bolesť aj opuch ustúpiť, lekár tam nemá čo riešiť.

jupiik

Martin2195 ja som si vyvrtla clenok pred dvoma tyzdnami a stale to mam napuchnute... vobec to neodpucha, natieram to denne octanovou mastou, viazem a fixujem elastickym obvazom a nic.. u lekara som este nebola lebo fakt nemam ani kedy.. do pracwe chodim normalne a aj stupam na tu nohu ale stale pokrivkavam... je to des a uz mi to aj prekaza lebo to stale boli a neodpucha... ale myslim ze zlomene to nie je lebo inak by som na to asi nestupla.. uz nevem co mam robit...

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Vyvrtnutý alebo podvrtnutý členok? - Fórum - ZDRAVIE.sk