Vyvrtnutý alebo podvrtnutý členok?

Príspevok v téme: Vyvrtnutý alebo podvrtnutý členok?
Martin2195

Dobrý deň. Dnes som zle stupil na nohu a podvrtol/vyvrtol som si členok. Mám ho opuchnutý na vonkajšej strane. Dal som si octanovú masť na opuch a nohu som si vyložil na vyššie miesto. Opuch sa ťahá z dola hore.

Bol som aj u doktora ale bolo tam strašne veľa ľudí, tam by som sa nedočkal.

Otázka znie. Je to vyvrtnuté a bude to treba napraviť ? Alebo je to len podvrtnuté a mám len čakať ?

S členkom môžem hýbať (hore a dole aj do strán) síce nie nejako extra, ale nebolí to.

Čo myslíte ?

Martin2195

Do kedy by to asi malo prejsť ? Je to už týždeň a od včera mi to zase trochu opuchlo a začalo bolieť.

Včera som bol prvý krát v škole a asi som ten členok zaťažil viac než bolo dobré.

Čo by mi na to mohlo pomôcť ?

Nels

tak potom je to len podvrtnuté, tak ako vraví meri .. keď môžeš stúpať.. stále dávaj octanovú, vykladaj kedy sa dá, a určite fixuj :) do pár dní prejde, ale určitú dobu to určite cítiť ešte budeš..

meri.m

Pravdepodobne ide len o podvrtnutie, s vyvrtnutým sa stúpať nedá. Octanová masť je dobrý nápad, plus ak potrebuješ chodiť, spevni si ho elastickým obväzom. Do 2-3 dní by mali bolesť aj opuch ustúpiť, lekár tam nemá čo riešiť.

jupiik

Martin2195 ja som si vyvrtla clenok pred dvoma tyzdnami a stale to mam napuchnute... vobec to neodpucha, natieram to denne octanovou mastou, viazem a fixujem elastickym obvazom a nic.. u lekara som este nebola lebo fakt nemam ani kedy.. do pracwe chodim normalne a aj stupam na tu nohu ale stale pokrivkavam... je to des a uz mi to aj prekaza lebo to stale boli a neodpucha... ale myslim ze zlomene to nie je lebo inak by som na to asi nestupla.. uz nevem co mam robit...

Martin2195

Ja na to môžem už stúpiť ako tak aj teraz. Síce si pokrivkávam ale ide to.
Inak ako si tak všímam, tak opuch sa postupne zmierňuje.

Nels

pohodka, asi len podvrtnuté, nestúpaj, vykladaj, daj octanovú .. ak to do 3 dní nebude v štádiu, že na to môžeš tak choď na rtg, alebo teda k doktorovi :) ale na druhej strane, ja som mala potrhané väzy a a na pohotovosti na to nedošli, zistili to až po týždni.. ťažko povedať, ale prajem veľa šťastia ;)