Ako prestať jesť sladké?

Príspevok v téme: Ako prestať jesť sladké?
henrietkaaaa

prosiiim vas ci pomaha? ja sa neviem donutit..proste vzdy sa nieco najde VZDY sa doma nieco najde..potom ma chyti zachvat obzerstva a neviem s tym prestat... a mam vycitky.. dala som si aj 5 dnovu ocistu bez sladkosti uz ale nepomohlo..stale mam chut ..stale musim mat..a moja vaha je na tom horsie a horsie..:-// :-((

Iba Katka

henrietkaaa mne stačí, keď zbadám cenovky tých sladkostí a prejde má chuť. Alebo ani nejdem k takým regálom :D Ale mama furt dačo nakúpi

JessicaI

henrietkaaa

to som si hovorila aj ja zijeme len raz a vypracovala som sa na 106kg. Az ked som uz zacala citit zdravotne problemy s dychanim, bolenie noh a ked som sa musela najskor rozkolisat na pohovke aby sa mi vobec podarilo vstat som si povedala,ze s tym musim nieco robit. Viem, ze ked sa rozjem a nebudem sa kontrolovat so sladkym tak moja vaha pojde rychlo vyssie a vyssie. Tak si radsej doprajem malo aby som do toho prejedania zase nesklzla.

henrietkaaa

no ja mam 21 rokov a uz od 14-tich si nesladim caje, nepouzivam sol, a asi od 19-tich som presla na zdravu stravu..resp. zdravsiu stravu ze nejedavam sladke obedy, ani vyprazane( fakt len OBCAS), ale velmi malo, a takisto sa snazim nejest pecivo ale zdravsie varianty potravin.. len TIETO SLADKOSTI..istu dobu som aj mala obdobie, asi rok kedy som intenzivnejsie cvicila a chut na sladke ma totalne presla..teraz ako som doma, chodim nakupovat, vidim vsetky tie dobre veci v regaloch, neviem odolat lebo si poviem..vsak zijeme len raz..a potom ma to chyti :-/ asi treba fakt len pevnu volu..no co ine, vsak.. :-(

Dadula56

5 dnova ocista je malo, treba sa ocistit, ale skutocne, nielen od sladkosti, ale celkovo od cukru tzn. aspon mesiac bez vsetkeho, kde je co len kusok jednoduchych cukrov (tj aj kysnute pecivo a podobne srandy, jest veci s nizkym glykemickym indexom a kvanta zeleniny, pridat bielkoviny). Ja som toto urobila (na dva mesiace, aj ked z inych dovodov, nez zbavit sa sladkosti) a mozem povrdit, ze sa mi uplne zmenili chute, pri kofole, cukre do kavy/caju, tortach mi skruca usmev, ake je to presladne a vyhybam sa tomu ako mozem, nie preto, ze sa nutim, ale preto, ze mi to uz nechuti. A samozrejme zmenu stravy na zdravu a a vyvazenu treba dodrzat aj po ociste, nieze hned na dalsi den sa clovek napcha 200gr studentskou pecatou. Iba pevna vola, nic viac.

JessicaI

Ja riesim chut na sladke tym, ze si poviem ci teraz mozem nieco male zjest alebo to odlozit na neskor.
Ked je doobeda alebo tesne po obede tak si trochu dam a snazim sa to robit len vynimocne. Povedala som si,ze to budem jedavat len ked to od niekoho dostanem. Prestala som si kupovat sladke. Ked je poobede alebo vecer tak to zabalim na zajtra a snazim sa k tomu nevratit. Uz tak mam poodkladane bonbony, cokoladu a v mraznicke zakusky a kolace. Stastie mam aj v tom, ze mam mlsne deti a manzela takze sem tam mi z toho zoberu.Ja sa tesim z toho,ze som im tym spravila radost a ja som z toho nepribrala. Ved sladkeho je dost a vzdy bude a tak si hovorim,ze mam cas si ho dat aj neskor... inokedy.