Hrčka... Prosím vás, pomoc!

Príspevok v téme: Hrčka... Prosím vás, pomoc!

Ahojte, dneska ráno som si nahmatala naozaj veľmi bolestivú, červenú hrčku na vonkajšej strane vonkajších pyskov... Je to tam, kde sa holím, rozmýšlala som či to nemôže byť zapálený chlp, no už veľmi dlho som takúto \"vyrážku\" tam dole nemala... \"Vyrážku\" preto, lebo ani neviem či je to vyrážka, keď nemá ani bielu hlavičku... Mám násť a práve menzes... Myslíte že to je len zapálený chlp? Je červená a dosť napuchnutá, asi ako malinký hrášok... A bolí, naozaj veľmi... Ak je to len vyrážka, za koľko podľa vás zmizne? Čo si mám na to dať aby sa to urýchlilo?

Prosím, ďakujem!

Už som si robila dva harmančekové sedavé kúpele no nepomáha, stále je to rovnaké... nevedeli by ste mi ešte niećo poradiť prosím?

Ach no... Ja len dúfam ze to nie je nejaky abces... Totizto ja ked som sa zacinala holit, tak sa mi tam taketo vyrazky robili casto... Teda, minimalne castejsie ako teraz... Pretoze som si to vzdy zacala po holeni peelingovat a obcas si to prejdem aj alpou, lebo sa mi maju chlpy dost sklony zapalovat... Neviem no :(

[zruseny17]

absces je hnisave podkozne lozisko,dutinka s hnisom,postihnute miesto je cervene,zdurene a bolave...je to hns,ktory treba dostat von...ak nevyhnisa,obsah dutiny sa vyleje do podkoza,cim nainfikuje,okolie,krv,infekcia sa rozsiri po tele...nechcem ta strasit ale tu repik nepomoze...ale evidentne je tu kazda rada zbytocna,lebo si sa rozhodla sama este skor nez si chcela radu:))tak vela stastia:)

A myslite ze je hlupost dat si na to leukoplsat, ktoreho tu cast, ktora sa ma davat na ranku by som pokvapkala aloe verou a na to natrela Vittelu? Vitella mi robi velmi dobre aj na tvar, kedze mam akne a aloe vera mi to tiez skludnuje vyazky.. Len sa bojim ci sa mi to nemoze nejak zaparit z toho leukoplastu... Nezasahuje mi do sliznice, takze by sa nemalo nic stat a kebyze di ho dam na jeden den, aspon by sa mi to mohlo skludnit a vecer si spravim ten repikovy sedaci kupelik. Snad to pomoze

[zruseny17]

repik som skusala tiez,mne pri tomto nepomohol:(...ale je dobry na kloktanie po trhani zuba a napriklad urychluje aj hojenie ran...

2bodka

skus nieco protizapalove, ja by som skusila kokosovy olej s par kvapkami citrovitalu (kupis v lekarni), RNG by urcite poradil GSE, ale ty zrejme nemas cas cakat na objednavku z internetu. Takze sup do lekarne. Alebo potom repikovy caj, spravit odvar, nechat vychladnut a robit sedaci kupel, pripadne namoc odlicovacy tampon a cisti niekolko krat denne. Repik pomoze zahojit aj ked je tam zapal alebo hnis.

[zruseny17]

myslim ze je to absces...nieco ako podkozny vred...aj ja som to mala ked som mala nast:))ja som s tym bola u gynekologa,dal mi nejaku mast na vyhnisanie,ze ked to nepomoze tak potom to treba riesit chirurgicky...nastastie ta mast pomohla a po dvoch dnoch mi hnis vytiekol sam...