Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Nekonečný boj s vyrážkami

Príspevok v téme: Nekonečný boj s vyrážkami
Lexii

Čaute. Píšem, pretože som zúfalá. Onedlho budem mať 15 rokov a už asi 2 roky ma trápia vyrážky. Poviete si, že v puberte je to normálne ale ja už si fakt neviem rady.Našťastie nemám nejaku ťažkú formu akné, ale mám naozaj problematickú pleť, a to na celej tvári. Je to ako začarovaný kruh. Jedna vyrážka sa mi zahojí a hned na to sa mi spravia dalšie tri. O čiernych bodkách a kadejakých póroch ani nehovorím.Vyskúšala som už 32425 všeliakých rôznych kozmetických prípravkov, domáce recepty,tabletky proste všetko. Mama už za to vysolila kopu peňazí, pretože to naozaj nebolo lacné.A výsledok? No žiadny. Každý deň si pleť čistím, pleťové vody, peelingy, mastičky ..A stále žiadne zlepšenie. Rodičia ma vždy upokojuju že si tým musím prejsť, že to prejde. Ale naozaj mám komplexy, ked si všímam kamarátky, ktoré maju krásnu čistú pleť, max. 1-2 vyrážky. Velmi ma to trápi, už si neviem rady. Prosím vás, možno ste aj vy týmto trpeli alebo trpíte, nepoznáte niečo naozaj účinné? Čo vám skutočne pomohlo/ pomáha? Poteším sa každej rade.

ginger24

Tak podľa vedeckých štúdii bol jediný preukazaný súvis medzi potravinou a akné v prípade mlieka. a aj to len vo velmi malej miere. nemá to absolútne nič s čokoládami, vypražanymi vecami, .... kamoška žere čipsy, kola k tomu, fajčí ako turek a pleť má ako princezna. a takých je v mojom okolí viac. Akné je dôsledkom HORMONÁLNEJ nerovnováhy. už si to konečne uvedomte. Nájdete to v každej literatúre. Ked začnem užívať HAK, zrazu sú všetky moje problemy s pleťou preč a to ani nemusím upraviť stravu. Ano, uznavam, že niekomu nerobí dobre čokoláda, pretože ta takisto ma vplyv na hormonalnu rovnovahu. ale nie v takej miere, že by spôsobovala hnisavé uhry, hlboké boľavé vyrážky, ....viem o čom hovorím, bojovala som s akné 8 rokov. .

Elizabeth21

Vrelo môžem odporučiť na problematickú pleť s akné ( aj s tými podkožnými boľavými vyrážkami ) morskú soľ, ktorú kúpite v každej lekárni. Stojí asi 3 eurá 500 g. Stačí si pár krát do dňa potierať tvár slaným roztokom z tejto soli, nechať polhoďku pôsobiť a potom zmyť teplou vodou, už za 3 dni vidieť zlepšenie.
Je dobré si nedávať žiadny make-up počas používania, takže je najlepšie byť doma :) na ostatné otázky odpoviem :D

system

strava s tym suvis praveze ma ;), nepi colu a sladke vody, skus ten duac, mne tiez celkom pomaha, nato si cistim tvar biodermou plet. vodou a mydlom na tvar (neviem akym) ked idem von v zime tak si ju nakremujem. cize ja odporucam duac kym sa ti to nezlepsi a potom investuj viac € a kup si nejake kremiky od biodermi, dolezite je aby si to uzivala tak ako mas, a nie jeden vecer zabudnem, dalsi si to dam 2 x za den, potom 2 dni zabudnem tak si to dam na neumytu tvar a pod. netreba to flakat ;)

danielaaa

Ja sa stravujem zdravo, pijem iba cistu vodu a bylinkove caje, ziadna cola, chipsy, vyprazane, sladke mastne, odkedy som vysadila antikoncepciu mala som vyrazky 3 roky, mam 24 rokov, posledny polrok sa mi tvar zlepsila vdaka duac gelu. Takze kremik az tak by som nemudrovala na tvojom mieste, pre mlade dievca je to neprijemna zalezitost!!!! tak ju usetri tvojich blbych rad!
Lexi, dokladna starostlivost o plet, gel, voda, krem, podlicovat poriadne tvar a starat sa a skusit duac gel, pitie cistej vody ta nezachrani

kremik

ver mi ze ma s tym suvis, aspon na 50 percent, moja kamoska je chuda a zere cipsy a colu pije, a hovadinky je, a je sama vyrazka na tvari

ale podla mna nestresuj kvoli vyrazkam, budes mat 15 rokov.
Nezaoberaj sa teraz s tým, a nezavid babam.

Lexii

kremik

jem to naozaj minimálne, sladke vody obmedzujem aj ked si myslím že strava s tým až taky velky súvis nemá, podla mna je to skôr hormonálne..

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Nekonečný boj s vyrážkami - Fórum - ZDRAVIE.sk