Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Sociálna fóbia

Príspevok v téme: Sociálna fóbia
philips

Ahoj,

sociálnu fóbiu mám od tretej triedy na ZŠ, keď som prestúpil na inú školu. Odvtedy nie som schopný s nikým sa normálne rozprávať. Pri odpovedi v škole sa strašne potím a chcem, aby to čo najskôr skončilo. Nie som schopný hovoriť sám od seba, dokážem odpovedať iba na otázky a aj to stroho, jednoslovne. Ale v písomnej komunikácií cez Facebook, Skype som veľmi výrečný a dokážem prepísať aj celé hodiny. Ale vždy, keď sa potom s danou osobou stretnem na živo, tak sa buď tvárim, že ju nepoznám, alebo že telefonujem, alebo, že sa ponáhľam a nemám čas. Momentálne som žiakom prvého ročníka na strednej škole. K lekárovi nechodím, choroby radšej "prestojím"....
Mne sa páči jedna spolužiačka, ale dokážem si s ňou iba písať, v osobnej komunikácií sa zakoktávam, červenám a trasiem. Pozerať sa niekomu do očí je neznesiteľné, viac ako sekundu nevydržím. Párkrát som už uvažoval aj nad samovraždou, ale zatiaľ som sa presvedčil, že ešte nie. Ešte som nič na svete nespravil.
Čo mám robiť, aby som to prekonal?

philips

Ja mám v triede báb habadej... S chalanmi sa nerozprávam a s babami mi to akosi nejde... Takže som utiahnutý do mobilu...

stake95

po 9. ročníku cez prázdniny som pár krát rozmýšlal nad samovraždou ale nikdy som sa o to naozaj nepokúsil
mám len šťastie že som na takej škole kde sú samí chalani a v triede nemáme ani jedno dievča lebo s chalanmi niektorými ešte viem pokecať aj keď ich nie je veľa ale s dievčaťom keď sa mám rozprávať tak to je ešte 1000x horšie tiež sa neviem dievčaťu pozerať do očí dlhšie ako sekundu a viem len jednoslovne odpovedať na otázky
ale cez net som celkom výrečný
to je divné a nedokážem to pochopiť

stake95

philips ty ako keby si bol môj dvojník abo čo
ja som na tom presne tak isto ale mne sa to stalo keď som ani neprestúpil na inú školu len do inej triedy na ZŠ v 3. ročníku

meg95

Môžem povedať, že ťa celkom chápem. Mám niečo podobné ale mne robí problém vystupovanie a čítanie pred ľudmi. Ničí mi to život kedže som na Vš a bez toho sa nezaobídem. Ja som to skúšala riešiť cez psychologa a možno mi to trochu aj pomohlo, momentálne rozmýšlam nad psychiatrom pretože mám pocit že štátnice bez liekov nezvládnem. Skús navštíviť nejakého psychologa a spolu to nejak prebrať, objastniť príčinu. Si ešte mladý na to aby si sa takto trápil, samé to neustúpi. Pokús sa myslieť pozitívne, nájdi si záujmy ktoré ťa budú baviť... ja viem je to ťažké, ja sama to nedokážem. Ale život so sociálnou fobiou je peklo a preto to treba riešiť akýmkoľvek dostupným spôsobom.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Sociálna fóbia - Fórum - ZDRAVIE.sk