Zapachajuce vetry a stolica

Príspevok v téme: Zapachajuce vetry a stolica
Brucho0

Dobry den,

poslednu dobu pozorujem, ze moje vetry neunosne zapachaju (Hoci aj predtym cely zivot mali pach, ale asi slabsi). Kazdopadne teraz som si to zacala viac uvedomovat. Posledny polrok mam upravenu stravu kvoli castym vag. kandidozam, prvy mesiac bola dieta prisna, neskor som pravdaze musela polavit, lebo som dost pochudla. Moj jedalnicek zaplnila zelenina a pod. Uzivala som travacie enzymy, aj tie proti kvasinkam, citricidal, Zn, Se, lapacho, silne probiotika, psylium, istu dobu aj oreganovy olej- ale ten mi sposoboval silne krce v crevach, tak som ho potom vypustila. Ani vaginalne infekcie ma neopustili, a nejak v poslednej dobe mam problem s crevami, resp. zapach. vetrami (nie je ich sice vela, ale ten zapach).

Citala som tiez o nedostatku zaludocnej kyseliny, ale to nemoze byt moj problem, lebo trpim zaludocnou neurozou a tvori sa mi vela kyselin, co mi sposobuje niekedy aj bolest. Z tohoto dovodu uzivat ukludnujuce doplnky ako chmel, lubovnik, tusim nechtik...

Ja neviem, viete mi poradit nejaky test? Ze na tyzden komplet vylucit nejaku zlozku, mozno ju moje telo nedokaze spracovat a teda vypatrat pricinu. Viem, ze mi viaceri povedia, ze dopln vlakninu, vynechat tucne a sladke jedla, vela probiotik, lenze ja ich beriem poslednu dobu, odkedy ma tie vetry zacali trapit, aj 20-30 miliard denne, ja neviem, mam ist k stovke? Ozaj neviem co robit, som sama kost, nemozem si dovolit nejake extremne diety. Ma zmysel ist k lekarovi? Moj muz napriklad je same voloviny, 2 cokolady denne, pokombinuje sa co sa a po jeho velkej potrebe ani naznak zapachu, uz ma to nici, ze ako si pomoct.

Omluvam sa za rozhadzanost mojho prispevku, snad mi nieco rozumne poradite.

Vsetkym ochotnym vdaka

RNG

Jedina presna metoda na meranie kyselin je Heidelbergova kapsula, a tam musia byt vysledky kyslosti pod 3 PH. Inac to v zaludku preziva mnozstvo kyselinovoodolnych mikrobov, Z nich najznamejsi je helokobakter pilori, ktoru napada zaludocnu sliznicu a je pricina az 98% vsetkycH zaludocnych vredov.
Ale ked mas na to iny nazor, nebudem sa dohadovat.
Samozrejme ze nervozita vplyva na travenie, tak ako stres sposobuje hromady zdravotnych problemov, preto ho treba odstranit.
Ale zapachajuce plyny su z hnitia a kvasenia, to sa neda vysvetlit nijakou nervozitou, ale len nespravnou crevnou florou. A ta sa moze vyvinut v crevach len ked sa tam cez zaludok dostane a je podporovana ci uz vyberom potravy alebo nedostatocnou cinnostou enzymov, ktore nechavaju privela "potravy" tym hnilobnym a kvasnym kulturam.
V kazdom pripade travenie je vysledok dostatku kyselin, roznych enzymov, mikrovlaknin a spravnej probiotickej flory.A ked ti poriadne netravi, je to z nedostatku menovanych.
Takto sa mera hladina kyselin v zaludku,a ich vytvaranie, nie hadanim a domnienkami
www.phcapsule.com

Brucho0

Pan RNG,

teraz ked vidim vasu reakciu na dalsieho ucastnika, mi doplo, ze vas na mojom popise najviac zaujalo moje palenie zaludka, ale to je jednoznacne zo stresu, cez letne prazdniny, ked neboli stresujuce pisomky, hned nebolo palenie. palenie sa zvyraznuje po kave, kyslej kapuste, atd. = po kyslych veciach alebo ked sa dlhsiu dobu neviem dostat k jedlu.

Mna totiz trapia zapachajuce vetry a NIE palenie zaludka. To mam v poslednej dobe lepsie, ako som sa naucila autogennemu treningu. Spominam ho jedine preto, aby som objasnila, ze kyselin mam az az.

Brucho0

Ja mam kyseliny vela, kolkokrat pocujem ako sa mi prelieva v zaludku, a ked ponapinam niektore svaly okolo brucha alebo si zatlacim rukou, zvyrazni sa dane "prelievanie".

Ja totiz lieky na potlacanie kyselin neberiem, lebo mi ani vobec nepomohli. A nepletme si palenie zaludka s palenim zahy - zahu mavam ojedinele.

Mne je matematika ohladom mnozenia probiotik jasna, uvazdzam predsa, ze moj jedalnicek je skora sama zelenina a doplnam si vlakninu aj uzivanim psylia.

Pan RNG, dakujem Vam za odpoved, ale odpovedali ste ako politik, nic konkretneho ste neuviedli, len tak vseobecne, co viem aj sama, ale akosi to na mne nezabera. A ako som uviedla, mam prilis nizku vahu. Keby som maa o 10 kg viac, tak kludne mozem skusit uplne najdrastickejsiu dietu, ale bohuzial nemam.

Pre tu srandu, mozem aspon skusit na istu dobu uzivat doplnky provokujuce tvorbu kyseliny, ci sa mi polepsi. No stale mi to cele nejde do hlavy, ked vypijem uhorkovu vodu alebo omylom potravinu po zaruke, druhi bezia na zachod a ja som v pohode, ako sa to da vysvetlit?

A tiez, ktore su to doplnky na tvorbu kyselin? Dik

RNG

Alergia na lepok sa prejavuje az v crevach, zaludocne bolesti su z nakaz v zaludku a plyny vytvorene a pala je z nedostatku alebo prilis rozriedenych kyselin, ktore nestacia znicit mikroby na jedle.
Travenie potrebuje dost kyselin roznych enzymov, mikrovlaknin a probiotik. A to vsetko sa da doplnit bez problemov.

frei

tiez moze ist o alergiu na nieco, napriklad na lepok mozno.

ak sa ti to ale strieda, teda ze aspon raz za cas mas normalne travenie a potom zase zle aj ked sa stravujes rovnako, tak mas ale 100% istotu ze to nie je nedostatkom nejakych probiotik, ale je to skor nespravna cinnost nejakeho organu, napriklad tej pecene. a to napriklad mozno z neprieliecenia nejakeho zapalu

RNG

Kvasenie v zaludku a kvasnymi/hnilobnymi plynami nasilne natlacany obsah do nechraneneho pazeraka moze byt len pri NEDOSTATKU kyselin. Vtedy sa v zaludku nezabiju rozne mikroby na jedle, a tie sa dostanu do criev, kde znicia normalnu dobru probioticku floru, a kde hnitie, ktore zacalo v zaludku pokracuije do criev. Uz v zaludku rozne rozmnozene hnilobne kultury vyrobia toxiny, co sposobi zapal zaludocnych stien.
Takze mas to jemne mylne, ze mas prebytok kyselin, presne v sulade s bludami, co tvrdi vacsina gastroenteorologov, ktory nikdy nerobia testy na tvorenie zaludocnych kyselin,len predpisuju skodlive lieky na potlacenie kyselin, co samozrejme odstrani pocit paly(nema co palit) ale uplne znici traviaci proces a zaludocnu kyselinovu barieru proti mikrobom nachadzajucich sa na jedlach, vo vzduchu(s hlienami sa dostavaju do zaludka)a podobne.
Na vysvetlenie, kolko je v crevach probiotik, je ich tam vyse 1 kg, tj pocet okolo 100 000 miliard(bilions) takze probioticke kapsule s obsahom niekolko miliard su len malicka nasada, 10-20 mg, ktoru treba branim mikrovlaknin rozmnozit najmenej 1000 krat, aby obsadila creva a vytlacila kvasne a hnilobne kultury z nich. Takze doraz je nie na kolko probiotik zoberies, ale ako ucinne ich rozmnozis.

frei

ja som niekde pocul ze moze ist aj o problem s pecenou, mozno nejaky zapal alebo cosi take co narusuje normalnu cinnost