Vegánstvo

Príspevok v téme: Vegánstvo
Esterka001

Chcela by som sa opýtať na váš názor ohľadom vegánstva. Už asi 2 roky som vegetariánka a dokážem skvele fungovať, vlastne si ani nepamätám kedy som bola naposledy chorá. Teraz by som chcela vyskúšať vegánstvo, no moji rodičia majú obavy, ktoré by som chcela vyvrátiť. Mám 15 rokov a preto sa boja. Viem že to zahrňa nejaké obmädzenia ale nepokladám to za nič strašné. Vopred dakujem za Vaše názory.

GoFruit

Bohuzial je to dost beznym javom ze dvaja rodicia s roznymi stravovacimi presvedceniami sa nezhodnu na sposobe stravovania dietata. Tieto veci si treba dopredu vyjasnit. Asi jedine co sa da robit je kompromis. Alebo dat muzovi precitat daku knihu. Alebo rozhovor s dakou inou mamickou co tak stravuje dieta aby videl ze si nemusi robit starosti. Dolezite je aby sa pred dietatom nehadali lebo dieta vyciti ze matka mu nieco nechce dat a o to viac to bude chciet jesť. Dajme tomu ze otec robi a cez den je s dietatom mama tak nch jo stravuje vegansky cez tyzden a cez vikend nech je s otcom.
Alebo nech sa mamicka posnazi konvertovat muza velmi nenapadne tym ze bude vyvarat veganske speciality a jemu zachutia. Nie stale ale stale castejsie. Aby si to ale neuvedomil. Ak mu to bude chutit tak mozno sam upusti od pricasteho jedenia masa. Prajem vela stastia. Ja to zazivam v mensej miere s rodicmi.

Kweta

Gofruit : Ona to má naštodované a vie, čo robí, ale ten jej priateľ vraví, že je to aj jeho dieťa. Ja to nechápem, predsa ona sa snaží a on to všetko kazí.

GoFruit

Tak ja by som uz ludom nedoverovala co toto spravia za mojimchrbtom. Inac aj ja mam 2r vegana s prevahou surovej stravy. Ak to ma nastudovane a vie co robi tak nie je problem. Len nech maly papa vela zeleneho, b12 metylkobalamin, cholin, vit d3. V knihkupectvach je kniha vegetarianstvi a deti nebiem presne nazov. Je to o veganstve a detoch ak sa potrebujete uistit ze robite spravne.

Kweta

Prajem pekný deň.Dcéra má syna 2 ročného, je malý vegánik, snaží sa ho zdravo stravovať, no jej priateľ mu minule dal mäso, čo dcéra zistila. Jej priateľ vraví, že dieťa mäso musí jesť, dokonca chce, aby jedol aj mliečne jogurty. Chcem sa spýtať, aký máte na to názor. Ďakujem za odpoveď.

GoFruit

doubledog ja som nepisala o nahodne zjedenom cerviku z ceresne ale o cielene odstavenej husenici ktora ku mne prisla v salatev alebo inej burine. kedze som proti zabijaniu padlo mi to zatazko a dlho som sa odhodlavala ale skusila som to. no a prisla som na to ze ee to nie je moja cesta jest hmyz. mozno raz za cas ale inac aj tak nevidim dovod.

doubledog

skus si este raz precitat, co som pisal, mam dojem, ze si neporozumela :)

ja vam len ukazujem, ze nedodrziavate ani vase vlastne zasady, nejete prirodzenu stravu nasich pradavnych predkov.

a tomu sa hovori:
vodu kaze, vino pije.