Vegánstvo

Príspevok v téme: Vegánstvo
Esterka001

Chcela by som sa opýtať na váš názor ohľadom vegánstva. Už asi 2 roky som vegetariánka a dokážem skvele fungovať, vlastne si ani nepamätám kedy som bola naposledy chorá. Teraz by som chcela vyskúšať vegánstvo, no moji rodičia majú obavy, ktoré by som chcela vyvrátiť. Mám 15 rokov a preto sa boja. Viem že to zahrňa nejaké obmädzenia ale nepokladám to za nič strašné. Vopred dakujem za Vaše názory.

GoFruit

monitaaa ja este kojim a ked si predstavim ze by mi niekto nasadil tie pristroje a vycuciaval zo mna mlieko ktore patri len mojmu synovi a predaval ho je mi az zle. co vsetko su ludia schopni zjest...a kolko zla pritom napachat... no nic drzim palce vsetkym co sa odhodlali ist inou cestou

Monitaaa

gofruit
ano mliečne vyrobky som jedla, nejaky jogurt, mlieko s cerealiami, syr, akurat k vajičkam som mala vzdy odpor, takze jedine ked som ich nevidela v nejakom jedle, kolači a pod. Posledne roky som vvylučila aj mliečne vyrobky, teda nahradila sojovymi, ked som si uvedomila ze je to vlastne materske mlieko kravy :D a ze mlieko svojho psa by som si necucla ani za svet, tak prečo kravske ?

GoFruit

monitaa a mliecne vyrobky ci vajcia jes prip. si jedla od malicka?
inac co ja by som za to dala keby do mna rodicia nepchali 25 rokov maso

GoFruit

doubledog ma v tomto pravdu. ppraludia jedli pravdepodobne aj surove masko v podobe cervickov a inej havede ktora sa zdrziavala na plodoch ci listoch. ale jedli surove.
ja sa snazim dostat k tej povodnej strave. ovocie zelenina listy rastlin a sem tam odstaveny cervik. no viac maska nepotrebujem. a k tomu argumentu ze slachtene ovo je sladsie nie vzdy. jem dive manga a ananasy dovazane letecky z afriky a su sladsie ako ten slachteny humus v supermarketoch. takisto dive banany maju inaksiu chut ako tie cavendish su menej sladke ale milionkrat lepsie. takisto ked si mam vybrat medzi lesnymi brusnicami a cucoriedkami a obchodnymi tak vyhravaju tie z lesa pravdepodobne neslachtene a ovela trpkejsie.

doubledog

odpoviem na otazku, na com sem vypisujem.

zaznelo tu tvrdenie, ze clovek je odjakziva plodozravec.
to nie je pravda, tak reagujem.
tomu sa hovori diskusia.

ak tvrdis, ze idealna strava je taka, ktoru clovek jedol pred tym, ako zacal lovit a pouzivat ohen, preco taku teda nejes?

preco nejes slimaky, cerviky, dazdovky, korienky trav, obcas male vtaciky ci hlodavce?
preco nejes dive plody, listy divych rastlin a podobne?

ved ty sama sa neriadis podla toho, co tvrdis.
to mimoriadne znizuje doveryhodnost toho, co hovoris.

kikusssik

Monitaaa
vďaka za podporu :) a úplne súhlasím.
ja som zasa z vlastnej iniciatívy (bez vegánskej "propagandy") začala pomaly z jedálnička vylučovať živočíšne produkty. a až potom som sa dozvedela o vegánstve a všetkého okolo toho.
vegánkou som už skoro 6 mesiacov, a nijako som neochorela (iba menšia bolesť hrdla, keď boli tie fujavice, a nenaobliekala som sa poriadne), ani som neodpadla (čo sa mi stávalo dosť často, keď som ešte jedla živočíšne produkty)
vedela by si poradiť nejakú dobrú knihu s receptami? lebo ja si ich vymýšľam, ale moc kreatívne nie sú.