Vegánstvo

Príspevok v téme: Vegánstvo
Esterka001

Chcela by som sa opýtať na váš názor ohľadom vegánstva. Už asi 2 roky som vegetariánka a dokážem skvele fungovať, vlastne si ani nepamätám kedy som bola naposledy chorá. Teraz by som chcela vyskúšať vegánstvo, no moji rodičia majú obavy, ktoré by som chcela vyvrátiť. Mám 15 rokov a preto sa boja. Viem že to zahrňa nejaké obmädzenia ale nepokladám to za nič strašné. Vopred dakujem za Vaše názory.

GoFruit

jeffito ako mi vysvetlis vitarianov ktori su na raw strave podotykam rastlinnejk 30 a viac rokov ako dr graham a kopec dalsich? on dokonca vychovava surove dieta dieta, mala moze mat dnes tak okolo 10 rokov a takychto ludi poznam viac. rodina talifero detto. hmmmm

Jefitto

Ľudia, ja vam všetkym dam radu nad zlato. Choďte do knižnice, vypožičajte si nejake skriptum z vysokej školy z mediciny. a hneď na začiatku sa dočítate, že človek je všežravec. Potrebuje k svojej existencii rastlinne aj živočišne aminokyseliny. Medzi sebou sa nedaju nahradzať, telo si ich nevie vyrobiť, ani prerobiť, musi ich prijať už hotove (z mäsa).

Naozaj neviem, prečo si to všetci ľudia, ktorí idu položiť život za veganstvo, nechcú priznať

kikusssik

magy
tú stránku som myslela vo všeobecnosti, že by si ju mal každý prečítať. nekonkrétizovala som to na teba.

kikusssik

magy
asi nevieš, na čo som narážala.
už neviem kto sem napísal, že mäso hnije. a ty si sem napísal, že rastliny hnijú.
to som tou obrannou rekciou mala na mysli.
-a keď nevieš, aký je rozdiel medzi rastlinami a živočíchmi (vo všeobecnosti), tak si to naštuduj! a neoháňaj sa tu argumentami typu, "veď aj rastliny hnijú", "zvieratá v divočine/ľudia v izolácií tiež jedia zvieratá". pretože toto nie je pointou vegánstva!

ale ako som čítala tvoje príspevky, tak podľa toho súdim, že odsudzuješ všetko, či je iné, a stavím sa, že si vegánstvo na vlastnej koži nevyskúšal, preto máš takéto názory.

skús vnímať veci objektívne (alebo aspoň nezavŕhuj všetko, čo je iné-inak, to aj bežne v živote odsudzuješ ľudí, ktorí sú iní?), never všetkému čo sa ti kládie pred nos

Magy

kikusssik - logiku to ma, lebo je zalozena na zaklade CHEMICKO-BIOLOGICKYCH FAKTOV OHLADOM LUDSKEHO METABOLIZMU.
Pisal som to do temy vegetarianstvo a ako vidim, citala si to. Co tu teraz skusas???
Ak chces argumentovat, argumentuj spravne.