Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Cvičenie a chudnutie

Príspevok v téme: Cvičenie a chudnutie
sofi256

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, ako je to s jedením pred a po cvičení?! Je správne najesť sa pred cvičením (vo fitku) alebo po cvičení, alebo ani jedno z toho? prosím o rady, nakoľko ja sa v tom vôbec nevyznám. A ešte jedna otázka. Ak som zmenila stravu a planujem každý deň chodiť cvičiť do fitka, tak 2-3 hodinky denne+ keď sa začnem zdravo stravovať, koľko myslíte že by som mohla za mesiac schudnúť? Ďakujem za rady :)

0vecka

podla toho co pises tak na tom niesi zle... hlavne nerob ziadne radikalne zmeny, viac tym poseries ako poriesis... a tuky sa nedaju premienat na svaly a tiez sa neda chudnut lokalne... takze ak ti tie stehna vadia tak bud s tym uzrozumena ze sa ti aj zmensia prsia

flegma

ak si chodila do fitka, tak masiny a cviky na nich uz poznas, tak sa len nastartuj a zbehni tam :) my ta tam nedokopeme

zas zacat:)

Jasne, nechcem vyrazne chudnut, to som myslim pisala hned v prvom prispevku :)

noo cvicenia typu zumba a podobne, ma velmi nebavia, pretoze sa neviem hybat :D a prave vo fitku ma to bavi :)

mam sa najprv skor sustredit na kardio cvicenia alebo co? mame tam rozne stroje cez stepper az po lavicky na brucho

Sladene napoje nepijem vobec. Pijem hlavne cistu vodu a obcas caj

idem pozriet co je pisane v linku a par dni asi budem citat toto. Dakujem zatial za rady

Magy

pre "zas zacat:)" (boze to si date take hlupe nicky a potom vas mame takto volat?)
v tvojom pripade nemoze byt ani reci o nejakom vyraznejsom chudnuti, skor ako pises - doformovanie postavy, spevnenie.
anaerobicke cvicenia na celkovu kondicku, zlepsenie krvneho obehu, premena tukovych casti na svalovinu.
porozhliadni sa tam kde byvas po roznych tanecnych a podobnych kluboch, zumba, sportove kluby, plavaren... urcite sa nieco najde, co ta bude aj bavit a nebudes pri tom cviceni sama.
co sa tyka stravy - obmedzit tazke a nezdrave jedla typu "macdonald" (vymen ich napr. za cinu), sladene mineralky (tie mozes vymenit za ovocne stavy), jest vela cerstvej zeleniny, ovocie, vlakniny (celozrnne veci, strukoviny a pod.)
doporucujem nastudovat celu teoriu okolo toho (link nizsie), mozno sa ti bude zdat, ze je toho privela, ale pri znalosti tychto veci mozes podstatne zlepsit svoju zivotospravu - a teda vplyv na svoje telo a zdravie.
www.vup.sk

miery neviem, davno som sa nemerala, ale tak opisem v skratke co mi na mne vadi....

vnutorne stehna: V plavkach a v spodnom pradle mi tak pretrcaju, co mi dost vadi.Takze celkovo trocha zhodit zo stehien

boky: su sirsie, no to mi nevadi, pretoze mam tenky pas a mnohym muzom sa to paci :)

brucho: trosku trci nejake to sadielko a to by som chcela dat urcite dole

a spevnit zadok, nohy a aj brucho

Ahojte, bola by som ajja rada, keby ste mi poradili :)

Cvicila som vo fitku...v podstate dlhsiu dobu (oproti tomu, ze predtym som so sebou nerobila nic) no zo zdravotnych a neskor aj financnych dovodov som to stopla.

Teraz by som chcela zacat odznova a poriadne...a aj stravu zmenit...co by som mala jest?

A o co mi ide...chcela by som schudnut...ale zas nie vela, pretoze nemam nejaku hroznu postavu :) a ked schudnem, tak spevnit... najma toto vsetko na stehnach a bruchu.

mam 160 cm a 52 kg

Som inak strasne leniva, cvicenie doma ma nebavi, no vo fitku je to ine dakujem za rady

flegma

tak na zaciatok by bolo najvodnejsie plavanie, ktore ti nebude zatazovat klby
ak sa ti neda v okoli plavat, tak zarad dlhe prechadzky, rychlym tempom... postupne mozes pridavat podbehnutia, az sa dopracujes k pomalemu behu... 3 - 4 krat do tyzdna postaci, aby telo stihalo aj regenerovat

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Cvičenie a chudnutie - Fórum - ZDRAVIE.sk