Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Všetkých svätých, dušičky

memento mori

www.youtube.com

Všetko sa raz skončí, všetko raz pominie, i náš život na zemi a potom bude treba vydať počet zo svojho života. Teraz je čas robiť dobro. Ak teraz premárniš príležitosť na dobrý skutok, neskôr už nemusíš mať šancu ho urobiť. Využívaj čas, lebo teraz rozhoduješ o svojej večnosti. Lebo isté je, že raz zomrieš a všetko, čo si si tu vybudoval, nahonobil, tu zanecháš. Ako poklad si zo sebou zoberieš len svoje dobré skutky.

Boh Otec

Tak, ako maliar s radosťou pozoruje obraz, ktorý namaľoval, tak prichádzam ja s radosťou medzi ľudí - majstrovské dielo môjho stvorenia. Čas plynie a ja by som chcel, aby ľudia poznali čo najskôr, že ich milujem a že je mojím najväčším šťastím byť medzi nimi a hovoriť s nimi ako Otec so svojimi deťmi.

Moja hodina prišla! Musím byť poznaný, milovaný a uctievaný ľuďmi, aby som, keď som ich stvoril, mohol byť ich Otcom, potom ich Spasiteľom a nakoniec predmetom ich večnej radosti.

Nech každý pozná moju nekonečnú dobrotu voči všetkým, ktorí trpia. Nech poznajú, že chcem len jediné: všetkých milovať, dať im svoju milosť a odpustenie, keď ľutujú svoje hriechy, a predovšetkým nesúdiť ich spravodlivosťou, ale milosrdenstvom tak, aby všetci boli spasení a pridali sa k mojim vyvoleným.

Ľudia veria, že som hrozivý Boh, ktorý chce všetkých ľudí uvrhnúť do pekla. Aké bude nakoniec ich prekvapenie, keď uvidia, koľko duší, o ktorých si mysleli, že sú celkom stratení, si užíva večný raj uprostred vyvolených!

Želal by som si, aby všetci moji tvorovia uverili, že je tu ich Otec, ktorý nad nimi bdie a ktorý by chcel, aby sa už na Zemi radovali v predzvesti večného šťastia.

Vypočujte si, deti moje, jedno prirovnanie, aby ste si boli isté mojou láskou. Pre mňa sú vaše hriechy ako železo a vaše prejavy lásky ako zlato. Ak mi dáte tisíc libier železa, nebude to rovnaké, ako by ste mi dali desať libier zlata. Inými slovami, len troškou lásky môžete vykúpiť veľké hriechy.

To je veľmi optimistický pohľad na súd nad mojimi deťmi, všetkými ľuďmi bez výnimky. Musíte prísť ku mne! Som blízko vás! Musíte ma milovať a ctiť, aby ste neboli súdení, ale skôr, aby ste boli súdení mojou nekonečnou, milosrdnou láskou.

Maria Simma

Náš život je tu len preto, aby sme získali vstup do neba. Naším cieľom tu je byť dobrí k sebe navzájom a keď tak budeme robiť, aby sme sa mohli pripojiť k Bohu, tu a teraz, a potom vo večnosti. Keď si toto uvedomíme, život sa pre každého stane oveľa hodnotnejším a absurdnosť toho, čo veľké množstvo ľudí robí so životom, sa ukáže oveľa jasnejšie. Ukazuje nám to nesmiernu veľkosť Božej lásky a nádhernú krásu, akou sa život môže stať, keď pracujeme spolu s Bohom.

Z knihy: Dostaňte nás odtiaľto!, ktorá je svedectvom duší z očistca

0vecka

2 1.11.
tie svevdectva su royhodne nespolahlive... to je ako kebz o 1000 rokov povedali ye fico bol super spravodlivz a dobrz politik pretoye to potvrdyuje vo svojich vzjadreniach 12 jeho poslancov...

1.11.

ale ich rodičia/starí rodičia áno :)

A čo tak Ježišovi súčasníci? Evanjelisti Ján a Matúš s Ježišom jedli, pili, rozprávali, boli jeho osobnými priateľmi a svedkami jeho skutkov. Evanjelista Marek nebol Ježišovým učeníkom, ale v dome jeho matky (večeradlo) sa Ježiš s učeníkmi stretával, takže Ježiša poznal. Evanjelista Lukáš bol blízkym priateľom apoštola Jána a Ježišovej matky a od nej získal svedectvá o Ježišovom detstve ako aj o jeho verejnom účinkovaní. Ďalej listy sv. Petra a Jakuba sú napísané ľuďmi, ktorí osobne poznali Ježiša. Tieto svedectvá sú nehodnoverné len za to, že sú biblické a kresťanské? Ježišovi apoštoli skutočne žili a hroby viacerých z nich sa dochovali až do dnešných čias.

Kto chce hľadať pravdu, prečíta si vyššie uvedené spisy a dovolí, aby sa božie slová dotkli jeho srdca.

1.11.

Ježiš Kristus naozaj žil. Spomínajú ho viacerí starovekí spisovatelia, z ktorých sú najznámejší rímsky historik Cornelius Tacitus a židovský historik Jozef Flavius (obaja žili v prvom storočí po Kr.). O Ježišovi sa rovnako hovorí aj v babylonskom Talmude. Napr. Tacitus vo svojich Letopisoch píše, že Ježiš bol odsúdený na smrť počas vlády cisára Tibéria , že kresťania sa nazývajú podľa svojho zakladateľa (Christos) a svoju vieru priniesli i do Ríma, kde im bola za čias cisára Nera prisúdená vina za podpálenie Ríma.

Filozof Mara Bar-Serafion z rímskej provincie Sýria okolo r. 73 po Kr. napísal, že Ježiša považovali za múdreho a čestného človeka, o ktorom mnohí mysleli, že je kráľ Izraela, že ho Židia zavraždili a že on i naďalej žije skrze svojich nasledovníkov.

0vecka

2 1.11 dokaz nieje pretoze ani nemoze byt.. nemozes dokazat ze napr ja nemam neobmedzenu moc ak som sa rozhodol ze ju nebudem pouzivat... ale mame spustu indicii min co sa tyka krestanskeho boha (alebo aj alaha)...

napr. samotna biblia su v nej udalosti ktore sa preukazatelne nestali... su tam chyby a sama sebe si protireci na viacerych miestach. v podstate neexistuje dovod si mysliet ze by boh naozaj existoval

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Všetkých svätých, dušičky - Fórum - ZDRAVIE.sk