Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Myslienky na smrt a psycholog

Príspevok v téme: Myslienky na smrt a psycholog
Rost

Dobry den.Casto mavam obdobia kedy som tak smutny ,sklamany,frustrovany ,ze chcem skoncit so ziovotom a myslim stale na smrt.Potom su tu obdobia kedy precitnem a chcem zas ako keby vyriesit celu zivotnu situaciu a neviem co riesit skor som ako keby plny nejakej tuzby po zmene po case opat pride nejaka frustracio z toho ze sa to nepodarilo a opat myslienky na smrt a takto dookola.

Chcem sa opytat ci ma niekto skusenost s psychologom/ickou s ktorym/ou sa da rozpravat o smrti,ktory/a sa tomu aj dlhodobejsie dokaze venovat kym sa to neustali na tom dobrom.A mam zajume vyhradne o psychologicku pomoc respektive som proti liekom a neda sa s tym nic robit nazor nezmenim ani nechcem menit(viem o tom svoje) - uz proti nim budem stale takze to musim riesit takto.Mam taku predstavu ze aby ma vypocul ked sa tak citim a chcem to este riesit a je to v rovine myslienon ,kym sa ozaj zabijem raz a uz potom bude neskoro kedze to ako keby neovladam.

Pointa temy je v tom ze ci mam hladat niekoho alebo ma kazdy posle niekam prec.

Rost

Ďakujem luuuc , za dlhý a dobrý príspevok.No ono je pravda že možno mám zlú psychologiču ,ale ja mam pocit že si rozumieme , teda aspoň ja s ňou opačne neviem a na druhej strane ja mám celkom zlú povahu a záčínam mať pocit , že si v poslednej dobe nejako nadmerne vyprosujem pozornosť,tak neviem či ďalšiu vec znova nerobím zle.

luuuc

chápem , že táto situácia rozhodne nepatrí medzi tie v živote kedy si človek vie poradiť sám, vždy treba mať pri sebe niekoho kto nám povie, že žiť sa oplatí, no bohužiaľ občas sa človek ocitne v situácii, kedy si musí povedať sám: ,,Chcem žiť!" Ak nie kvôli nikomu inému tak už len sám kvôli sebe. Neviem do akej miery si veriaci, ale veriaci ľudia považujú svoj život za dar- možno by si len tak mohol zájsť do kostola a vypočuť si o čom sa tam hovorí. Ani ja tam nechodím často, no keď sa tam výnimočne ocitnem aspoň na chvíľu zastavím a zamyslím sa mám taký lepší pocit. Ak si myslíš, že by ti to určite nepomohlo skús si robiť svet krajším inak. Kúp si obľúbenú čokoládu (aj keď je nezdravá), choď na prechádzku alebo do kina (no a čo, že sám) albo si prečítaj obľúbenú knihu (no a čo, že si ju čítal 27 krát)- proste rob čo ťa baví- a ak si myslíš že ťa nebaví nič skús to nič vymeniť za niečo. Začni fotiť- premeň svoje myšlienky na fotky, alebo maľuj, píš básne alebo píš hocičo, začni sa venovať nejakému športu- nemusí z teba zo začiatku hneď byť profesionálny fotograf, maliar, básnik alebo športovec, hlavne že ťa to bude baviť. Ak ti je lepšie doma, buď doma. Hlavne ten čas nestráv pozeraním telky alebo depresívnymi myšlienkami- aj doma môžeš robiť veci ktoré ti pomôžu- kto povedal že sa nemôžeš učiť variť- aj to veľmi pomáha. Alebo len proste počúvaj hudbu pri ktorej máš pozitívne myšlienky.

To s tou psychologičkou: žiadny NORMÁLNY psychológ ti nemôže povedať alebo ani len dať najavo, že ho tvoj problém otravuje, omrzel alebo nezaujíma. (sama chcem byť psychologičkou a už teraz viem, že pre pomoc druhému by som bola ochotná urobiť čokoľvek). Ak tá psychologička reagovala tak ako ragovala určite by si už k nej nemal viac ísť (nieto jej ešte za sedenia, ktoré ti nepomáhajú platiť). To neznamená že máš na psychológov zanevrieť. Nájdi psychologičku/psychológa, ktrorý ti pomôže a bude to ozajstný psychológ- nie iba taký čo zhrabne 20-30-40 eur za to že budeš mať ešte horšie pocity. Tak by to určite nemalo byť.

A ešte jedna vec. prečo by ťa malo trápiť, že sa niečo nepodarilo? Veď raz sa to určite podarí. Hlavne nevešaj hlavu. A ak myslíš, že ťa nemá nikto rád spomeň si na to, že máš mať rád predovšetkým sám seba, až potom ťa budú mať radi druhý. Áno znie to ako tie trápne psychologické kecy, ktorým vraj neveria ani samy psychológovia, no niečo na tom pravdy bude. Pradstav si, že stojíš v obchode- vybral by si si knihu s nevýrazným názvom, obalom a s pre teba nezaujímavým dejom? Alebo takú, ktorá má pestrý obal, zaujímavý obsah a cena je tiež celkom v pohode? Nie nechcem tým povedať, že si nudný a nezaujímavý- to sa ti nesnaží povadať nikoto z OZAJSTNÝCH psychológov. Chcem tým povedať, že by si sa mal snažiť byť taký aby si sa páčil hlavne sám sebe. potom sa budeš páčiť aj ostatným- a keď pôjdeš po ulici otočia sa za TEBOU a nie sa človekom, ktorý nemá rád sám seba. Pôjdu za TEBOU a radu do života si vypýtajú od TEBA.... viem dobre sa radí a ťažko koná, no myslím si že nekonať alebo dokonca ,,utiecť" zo života, je premrhanie šance- niekto ti nadhodil loptičku ale ty ju neodpáliš- uhneš sa a loptička odletí a už sa nevráti. Je rozdiel ,,nechytiť loptičku omylom" ale ,,nechať ju preletieť okolo seba je veľká chyba". Nikto nemôže s istotou tvrdiť že ho v živote nestretne šťastie- je to akoby si tvrdil, že už nikdy nevyjde slnko- nevieš kedy vyjde, no je viac ako isté že niekedy áno, a je len na nás aký budeme trpezlivý a ako dlho budeme ochotný na to ,,slnko" čakať.

Verím, že to dokážeš :) myslím si že si silný človek. A vieš prečo? Lebo len silný človek má snahu riešiť svoj problém a to, že si sem napísal je obrovský krok vpred, už len to že o svojo probléme dokážeš hovoriť ťa posúva vpred ;) Silno Ti držím palce a verím, že keď budeš trpezlivý ,,slko vyjde"

Rost

Chcem so situaciou nieco robit iba castou uz stracam v urcitych obdobiach nadej a asi potrebujem niekoho kto ma znova "posunie" k tomu aby som so sebou chcel nieco robit ak mam taketo obdobie.Aspon aby mi vtedy niekto povedal ze sa to da vyriesit, pretoze ja ak vidim nejaky ciel tak sa k nemu snazim dostat ale castokrat prave nevidim a to je problem a myslim si ze v tej zlej nalade a myslienkach a problemoch ostanem naveky a potom sa mi ani zit nechce a konci to tak ze sa az pokusam o smrt.

Ja som to uz skusal u psychologicky - rozumeli sme si asi az kym som nezacal castejsie hovorit o smrti.Urcite ak pridem k psychologovi tak chcem nieco riesit a nechcem sa celkom zabit, ale ak myslim na smrt nemozem hovorit ze sa mam dobre, bez uprimnosti to nema vyznam podla mna.A ak ma niekto posiela takto prec niekam na psychiatriu alebo kde a ukonci so mnou spolupracu tak ma akurat este posunie viac k tej samovrazde pretoze sa citim uz uplne odmietnuty bez ohladu na situaciu.Ja by som rad vedel ze ci to nejaky psycholog dokaze nejake obdobie (neviem ako dlhe) "vydrzat" so mnou a pocuvat ma, alebo to nema vyznam uz niekoho hladat pretoze takto je to nanic :-/.

Ono by bolo mozno najlepsie mat skor niekoho z rodiny alebo blizkeho na toto.Asi potrebujem aj trochu citu prejavit len nemam bohuzial u koho tak aspon nejake motivacie u psychologa by sa hodili ozaj,

luuuc

ahoj, rozhodne súhlasím s tým, že by si mal čo najskôr vyhladať psychologickú pomoc... ale ak by si sa chcel ešte okrem toho niekomu vyrozprávať (v tomto prípade skôr vypísať) a nemáš komu pokojne mi napíš na e- mail: luuuc8659@azet.sk... rada si prečítam čo ťa trápi a budem sa snažiť poradiť ti :)

Iveta Michael

A potom...psychológ tu nie je iba na to aby ťa len vypočul..a samozrejme kládol rôzne otázky...ale aj na to aby podnikol patričné kroky na tvoju záchranu - pokiaľ by to bolo akútne!

zewa

Neviem preco by ta mal poslat prec. Uz len to, ze niekoho vyhladas je dokazom toho, ze s tym chces nieco robit. Alebo nechces?

Jefitto

Badenn Powell Lord of Gilwell (zakladateľ skautingu) často hovorieval: "Nehovor o smrti, kým nie si naozaj mŕtvy..."

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Myslienky na smrt a psycholog - Fórum - ZDRAVIE.sk