Násilie a alkohol

Príspevok v téme: Násilie a alkohol
Melanie265

Mám partnera s ktorým chodím dva roky. Je tu však jeden problém. Mám obavy z našej budúcnosti pretože častokrát keď si vypije sa správa násilnicky. Viem, že ma ľúbi aj keď možno sa to niekomu bude zdať ako hlúposť, no robí pre mňa veci, ktoré by chlap bez lásky nespravil. Správa sa ku mne dobre, je milý, pozorný, dokáže ma prekvapiť, ALE...keď si vypije je úplne iný. Stačí nejaký nepatrný problém alebo na neho vybehnem, keď sa mi niečo nepáči a je zle. Niekedy pil častejšie, ale poprosila som ho nech to obmedzí a aj sa tak stalo. Je pravda, že sa stalo, že som mu dala facku aj ja, keď ma už príliš nahneval, keď ma provokoval, ale bol na to dôvod. No nedávno dal facku aj on mne a to ma už zarazilo. Dosť často, keď si vypije a ja mu odporujem ma tak chytí za ruky, že mám po nich obrovské modriny alebo ma chytí pod krk. Viackrát som mu povedala nech na mňa nevyužíva násilie, viackrát som sa s ním preto chcela rozísť, no stále povie, že sa to nestane. Keď nepije, je fakt úžasný. Ale akonáhle si vypije je z neho iný človek. Mám veľké obavy, že sa bude správať ako je otec. Hoci tvrdí, že určite nie, činy tomu nenasvedčujú. Nemôžem mu predsa nakázať natrvalo nepiť, no vidím, že sa snaží, avšak stačí pár poldeci a zas je to o tom istom, nesmiem mu nič povedať. Nevravím, že je to stále tak a že ja som úplne bez viny, taktiež viem, že asi každý napíše, aby sme sa rozišli, no on bez alkoholu je veľmi zlatý, pomáha mi, stará sa o mňa. Obaja máme 24. Má niekto podobnú skúsenosť? Dá sa s tým niečo robiť alebo jediná možnosť je rozísť sa s človekom, ktorého milujem?

Iba Katka

Hej, existuje iná možnosť, nebude piť ani na oslavách a bude ťažký abstinent. Ale to asi nebude chcieť počuť.

Ono nejde o to, že ty by si mu mala niečo zakazovať, ale on by si mal uvedomiť čo stvára a povedať si sám, že nebude piť

Melanie265

V úvode som napísala, že mi urobí modriny a chytil ma aj pod krk za tým si stojím a stojím si aj za tým, že nepije každý deň. Nemám dôvod klamať, aby som jemu prilepšovala, že nie je až taký zlý. Nie som už malé dieťa, ružové okuliare nemám, no vidím ako sa ku mne správa keď nemá vypité. Ako so mnou chodí po nákupoch aj keď to neznáša, ako ma prekvapí len tak a kúpi mi nejakú maličkosť, povie mi každý deň, že ma miluje, ako rozpráva o mne pred kamarátmi, ako sa za mnou vždy ponáhľa, ako sa ma zastane pred vlastnou rodinou, toleruje moje výbuchy zlosti, keď sa vytočím napr. kvôli škole, ako sa snaží dať mi čas aj pre seba, nechodí po baroch sám vždy vezme aj mňa, ALE....proste niekedy mu akoby preplo v hlave a je z neho iný človek. Nie je to tak často ako vravím, no stalo sa to už viackrát a nemienim si pokaziť život. Nemám vážne dôvod sa ho zastávať píšem preto, aby mi niekto poradil, chcem len radu či neexistuje ešte nejaká iná možnosť než rozchod.

xxy

nie si prva ani posledna co takto pise. v uvode si napisala problem, ze ta schyti pod krk a urobi modriny a teraz sa dozvieme ze sa opije raz za rok, pomaly aj to na vianoce. tak sa rozhodni.

kajamita

ak s ním ostaneš, rátaj s veľkou pravdepodobnosťou, že sa staneš takou chuderou, ktoré vídame v telke, chlap ju zbije do bezvedomia, a ona sa k nemu vráti, komentuje to tým, že ona za to môže, že ju zbil, tak prosím, keď toto chceš, otvor si konečne oči a vstúp si do svedomia, že ty máš naviac!!!!!

Melanie265

Tak pije kvôli nejakým príležitostiam či už jeho vlastná oslava, svadba a pod. Nepije často, niekedy pil viac, no teraz už nie také veci sa stanú niekedy raz za mesiac niekedy raz za polrok no bolo to aj 2xkrát za týždeň. Nie je to vždy tak, niekedy si vypije je zlatý, všetko je v poriadku, zabávame sa a nič sa nestane. Ale niekedy stačí malá výmena názorov, ja sa nahnevám a vtedy je zle.

Melanie265

Vždy som si povedala, že chlap nemá nikdy čo ženu udrieť. Znie to divne, ale nestáva sa to často, nepije predsa každý deň alebo každý mesiac. Vidím, že sa snaží, obmedzil to. Tiež som človek, ktorý dokáže veľmi vybuchnúť a správam s k nemu zle. Nemám už na očiach ružové okuliare, viem, že keby som ho nechala nezbil by ma. Keby vážne nepil bol by super, už veľakrát som ho chcela nechať, ale on nechce o mňa prísť a tým, že ho ľúbim je to dvojnásobne ťažšie. A navyše dnes mu poviem, že ho ľúbim a zajtra, že je koniec a aký dôvod uvediem, keď som mu dala zas raz šancu, alebo ho opijem a budem čakať ako sa zachová....neviem fakt čo mám robiť.

Iba Katka

Ako často pije? Alebo inak. Dofrasa prečo pije, keď dobre vie, že potom ti ublíži, že ti narobí modriny, že ťa udrie?

Často keď si človek vypije sa ukáže jeho pravá povaha. Podľa toho, čo píšeš, je násilník, ktorý nemá problém udrieť ženu, no keď je triezvy tak sa krotí. Zaujímalo by ma, ako to je, keď sa rozzúri, kvôli niečomu.

Ale aj tak. Načo pije, keď vie, čo potom vyvádza?

xxy

nie, neda sa s tym nic robit, jedina vec, ktoru mozes urobit je kopnut ho do riti. a aj to sa modli, aby ta potom nezmlatil, az bude zapijat rozchod.

lacike232

odpovedz si na otazku, vies si s nim predstavit svoj zivot aj o 5 rokov? ak ano rataj s tym ze dospeje a prestane robit kraviny ale vacsia sanca je ze sa jeho chovanie zhorsi, ak chces mat vztah vecer ti dam ozraty facku a rano ti donesiem pupavy a ty si povies toto by pre mna iny nespravil tak prosim je to na tebe