Toto ma v práci naštvalo

Príspevok v téme: Toto ma v práci naštvalo
biela mačka

Tento rok som bola kvôli ženským problémom dva razy v nemocnici, tiež sa mi zlomili dva zuby a jeden mi musela zubárka vytrhnúť - a už som si minulý týždeň vypočula reči v práci, že som často PN a takisto to, že prečo sa mi nepáči, že musím ostať dlhšie, veď nemám rodinu a nemám sa kam ponáhľať - naozaj milé reči pre ženu, ktorá nemôže mať dieťa

Iba Katka

Prečo si hneď taká vzťahovačná? Ja ti nevravím, že si si mala nechať prasknúť cystu, ale keď už si bola dosť dlho na PNke tak sem tam v tej práci ostať dlhšie môžeš, nech zamestnávateľ vidí, že sa snažíš.

Toľko môj názor.

Ale namiesto toho, aby si sa trošku zamyslela, tak témy na internete, lebo ťa niekto naštval doma. A keď ti niekto povie svoj názor, tak sa len zase hneváš.

Ozaj neviem čo si založením tejto témy chcela dosiahnuť. Že ťa niekto poľutuje alebo si tu niekto s tebou ponadáva na tvoje kolegyne?

biela mačka

A iní ľudia, keď musia ísť na operáciu, tak to ako riešia?
naozaj ma rozplakalo, keď mi bolo vyčítané, že sa nemám kam ponáhľať, lebo nemám rodinu a že som bola viackrát v nemocnici - inak treba chodiť na preventívne prehliadky a na očnú aj neurologičku som si minula po dni dovolenky a znamienka aby som nevymeškla z práce, som si dala skontrolovať v ústave lekárskej kozmetiky večer za 40 euro - keby som šla z práce inde, bolo by to bezplastne - a mne vyčítajú, že som chorá a za plat ani nie 400 euro

biela mačka

nadčasy platené nemáme... a to keď som mala cystu, mala som si ju nechať prasknúť? Alebo sa vykašľať na to, že sa mi zlomil zub, nechať to tak a riskovať zápal okostnice? a keď idem na vyšetrenie, tak si čerpám z mojej dovolenky, aby som nemala tak veľa papierikov PN

Iba Katka

Aj po skúšobnej dobe, ty by si tiež nechcela zamestnanca, ktorého musíš platiť a on je polovičku času z toho na dovolenke. Ak ťa zamestnávateľ chce vyhodiť, tak si dôvod nájde aj keď si mimo skúšobnej doby. Je vysoká nezamestnanosť a je kopec ľudí, čo čakajú na voľné miesto a to si zamestnávatelia uvedomujú.

Nie, nezávidím ti to, je mi ľúto, že máš také ťažkosti, ale skús na to hľadieť praktickejšie a nenervovať sa kvôli každej hlúposti. Kvôli častým PNkám máš zrejme sem tam nižší plat a niekedy nie je na škodu si privyrobiť za nadčasy a ukázať, že aj napriek tomu, že si bola na PN sa snažíš to dohnať

biela mačka

Aj po skúšobnej dobe? A vďaka za stupidnú reakciu - ty si ďalšia osoba, ktorá určite závidí aj to, keď človek leží s ťažkým stavom v nemocnici a nemusí nič robiť.Ja som si tú cystu a ani fibróm do tela nenapchala a zuby som si takisto schválne nezlomila.