Interrupcia

Príspevok v téme: Interrupcia
levandulova1

Tak a pisem sem znova. Tentokrat budem musiet urobit najtazsie rozhodnutie v zivote a to je, nehat si vziat babo, ktore cakam. Jedno uz mam 17mesacnu dcerku, toto druhe tehotenstvo bolo neplanovane, necakane, no ja to beriem ako zazrak zivota, nieco nadherne, no moja matka to berie asi ako pritaz :( .. Od kedy zistila ze som znova tehotna, nic ine nepocuvam, len ze moja babka mala pravdu ked vravela ze mam brat antikoncepciu... Tak som povedala matke ze si to malicke neham teda vziat.. Ostala kludna, usmieva sa a vidiet ze je spokojna.. No ja sa trapim, predsa len ten cloviecik uz nejaku tu dobu vo mne je, a uz som si veru poplakala a riadne, pretoze sa ho nechcem vzdat, no nechcem ani pocuvat vecne vycitky zo strany matky.. Bojim sa, ze ked sa to malicke narodi, tak ho moja matka nebude mat rada, pri prvom tehotenstve sa tesila, malu zboznuje, no tot druhe tehotenstvo mi vycita a bojim sa aby nerobila rozdiel medzi mojou prvorodenou a druhym babom.. Zijem s matkou, pretoze "musim"... S priatelom mi to neklape, stale sa len hadame a co sa tyka spolocneho byvania, tak teraz to nejde.. Prosim co mam urobit? Ja sa z toho zblaznim :( Mam toho teraz tolko, ze sa cudujem ze sa este dokazem usmiat... Malu caka operacia ociek, o priatelovi som zistila ze ma klame a ohovara, cakam druhe babetko ktore je v mojej rodine neziaduce, mam dlhy ktore nevladzem splacat... Nebavi ma to uz :(

levandulova1

BcMia ja som vedela ze sem nemam pisat kvoli ludom ako si ty, pretoze ty si dokonala, tebe by sa nikdy nic podobne nemohlo stat... :-/ tu ide o to, ze sme si aj davali pozor, ale sa to proste stalo a nezodpovedna? toto si vyprosim!!! ja som az moc zodpovedna, a to hovori kazdy kto ma pozna osobne!! s prvym dietatom mi matka nepomaha, mam u nej vlastnu izbu, ale mam vlastne prijmy... ja som sa len chcela vykecat, ale ako vidim urobila som chybu... neviem na co existuju taketo fora, ked namiesto pomoci, sa tu clovek docka akurat tak vynadania, ponizenia a podcenovania...

pomaranc99

nevzdavaj sa svojho babatka. je to nieco co si budes vycitat cely zivot. vztahy s ludmi sa daju riesit, nazory ludi sa daju zmenit, ale rozhodnutie zabit svoje babatko uz zmenit nebudes moct. nechaj si to dieta, porozpravaj sa so svojou matkou. opytaj sa jej akoby sa citila ona, keby ju jej matka nutila ist na interrupciu, alebo keby tym dietatom bola ona...

BcMia

len krútim hlavou ako čítam tvoj príspevok, nehnevaj sa ale si maximálne nezodpovedná spraviť si v tvojej situácii ďalšie decko, keď ako píšeš máš dlhy, to ti s tým prvým asi mama aj finančne pomáha?, s priateľom je to tiež na prd.. niektoré ženy fakt nemajú štipku hrdosti a rozumu a tvojej mame sa absolútne nečudujem :/ ešte sa aj lutuj na fóre.

levandulova1

ja viem, ja tiez nie som za interrupcie, tiez mam ten nazor, ze je kopec zien ktore deti mat nemozu, a ze adoptovanim by im clovek spravil "radost", no ja by som sa nedokazala vzdat dietatka keby sa uz narodi.. ja neviem som strasne zmetena, stale sa mi chce len plakat... nedokazem pochopit ako moja matka odo mna chce nieco, co ona nikdy nespravila, ma 3deti, a sama povedala, ze keby aj otehotniem nic sa nedeje, ze ked to ma prist tak to pride, ze vsetko je dopredu urcene, ale ked jej to spomeniem tak to uz neni pravda a mala som brat HAK :(

Betonarka

Teraz vycita tvoja matka tebe a je nespokojna, a teda si nespokojna aj ty. Ked si to das vziat budes vycitat ty matke, ze si to urobila kvoli nej a budete opat obe nespokojne a nestastne. Ja nie som za interupcie, uvazovala by som asi radsej nad adopciou. Je mnoho parov, ktore cakaju na male babatko, ktore si mozu adoptovat. Ziskala by si tym cas, mozno by si zmenila aj nazor, mozno aj tvoja mama a ak nie, dala by si mu sancu na zivot. A nemala by si vycitky, ze si zabila svoje dieta.