Uzkost, pocit na zvracanie a odpadnutie, vycerpanost, malatnost, bolesti hlavy

Príspevok v téme: Uzkost, pocit na zvracanie a odpadnutie, vycerpanost, malatnost, bolesti hlavy
Dano1989

Dobry den,

Mam 24 rokov, a uz pol roka chodim na rozne vysetrenia a neviem co uz mam robit...
Prichadzaju na mna tazke stavy, zacne to zvysenym busenim srdca, pride na mna velky strach uzkost, hlavne v uzavretych miestnostiach, velmi neprijemny pocit, zacnem sa potit, bolesti hlavy, velmi tazko sa mi dycha, citim bolest medzi lopatkami, zavrate a pocit na odpadnutie ale najhorsie su tie pocity uzkosti, zacnem sa cely triast a je mi na zvracanie, prezenie ma a pocit na odpadnutie stale grgam akoby mi zle pracoval zaludok . Tento pocit dostavam aj v aute, v nakupnom centre, najhorise to je v noci, akonahle sa zotmie, pride na mna stav ako keby som bol opity, som spomaleny, stale vycerpany a boli ma hlava....uzkost mavam pravidelne.
Stalo sa mi to pred pol rokom, kedy som bola na pohotovosti a taha sa to so mnou az dodnes. Bol som uplne zdravy clove, sportovec a zo dna na den sa vsetko zmenilo. Je to hrozny pocit, kedze nepijem alkohol, kavu, nefajcim a z nicoho nic som chory clovek a nemozem normalne fungovat.
EKG som mal v poriadku, gastro je v poriadku, zistili mi intoleranciu na mliecnu bielkovinu, ale aj ked nejedavam mliecne vyrobky, je mi velmi zle a nic sa na tom nezmenilo.
Neviete mi prosim niekto pomoct? Uz som bezmocny a lekari mi dodnes nic nezistili. Nemoze to byt nejaka psychicka choroba??

NELAA6

antidepresiva ti nepomžu, mám toto isté chodím ku psychologičke, je to úzkosť.Guajacuran je na úzkosť veľmi dobrý, to mi predpísala psychologička..

Lukinka

Moze to byt kludne histaminova intolerancia,prejavuje sa rozne od busenia srdca,poruch spanku,unavy...mam ju aj ja...no pozor,skuste si na par dni bezlepkovu dietu,staci par dni a uvidite,ci to nie je i tym,ja som si myslela,ze uz umieram,unavs,slabost,zavraty,busenie srdca,nevladala som vyjst do kopceka,zadychana,slaba...diagnost.mi autoimun.ochorenie,lenze ked sim prestala jest lepok,zrazu som sa zacala zotavovat,do tyzdna sa moj hladky velky jazyk znova pokryl riasinkami,vlasy prestali padat,unava hned pominula,...uz predtym som bola na gastre a lekar vyjadril podozrenie na celiakiu hoc rozbor nepitvrdil,ale crevnu stenu dvanastnika som mala mierne zapalenu....citila som sa ako anorektik,darmo,telo je prepojena nadoba,ak sa nevstrebavaju ziviny kvoli neznas.lepku do tela,akoby ste ani nejedli.Tazko sa to diagnistikuje,odkusajte si to,vacsinou je to ale tak,ze za chorobou i psych.dnes stoji nejaka porucha v metabolizme a odporucam pritom i detoxikaciu,vela zeleniny,ovocia-zdroje enzymov,chlorellu,liv.52 na detox pecene a cystone na detoc moc.ustrojenstva.

kikikiki

Len mi prislo na um, ked sa to deje v uzavretych miestnostiach, ci to nie je nahodou aj tak trochu psychyckeho povodu, myslim ze kedysi ked si bol maly, sa nieco stalo, uz aj pri porode, pred porodom, ci neskor, aj ked si nepametas, lebo v skorom veku vznikaju casto fobie, ako klaustrofobia, strach aj z pavukov... A mohlo to mat suvis s telesnym stavom... Tak ja som bola na rimokatolickom stretnuti s jednym kanadskym knazom, ktory ma dar Ducha Svateho, a liecil ludi od ich pocatia, vsetky zranenia, aj z porodu. Ale bezny katolicky knaz sa moze pomodlit za teba modlitbu oslobodenia i uzdravenia, od tvojho pocatia. Mne to pomohlo

Trisha121

Ahojte...ako zacat..mam 21 rokov,nikdy som nemala neake vazne zdravotne problemy okrem beznych chorob..az na jeden den..bolo to v juli..cely den som bola v pohodicke,vecer som si isla lahnut a o 5 minut sa ma zacal zmocnovat cudny pocit,zacala sa mi strasne zle dychat,srdce sa mi rozbuchalo ako pred infarktom,vysla som von ze idek trochu na vzduch,nepomohlo a bolo mi cim dalej tym horsie.priatel ma teda zobral na pohotovost kde mi po neakych vysetreniach povedali ze mi nic nieje ze mam ist na druhy den k obvodnej..jedine co im neslo do hlavy bolo to ze som mala nizky tlak a tep 130 co bezny ma byt okolo 70.. :/ na druhy den mi bolo este horsie pridalo sa tocenie hlavy,snazila som sa byt v pohode a nebrat to tak vazne..ako prve mi obvodna zobrala krv,poslala na rengrn pluc aby mohla vylucit plucnu emboliu koli tazkemu dychaniu.kedze mam obvodnu ktora je zaroven internistka tak mi hned spravila ekg a cakala som na vysledky z krvi..zistili mi ze mam malo zeleza,dostala som ho v tabletkach,nasli mi tam aj zapal ktory sa vsak neskor ukazal ako gastritida teda zapal zaludka na co som takisto dostala lieky a preslo ma to.bolo by stale ro nako tak som absolvovala ako prve sono brucha ( to koli bolestiam zaludku) nasledne hadicku vdaka ktorej som zacal byt liecena na spominanu gastritidu.nasledovalo gynekol.vysetrenie ktore bolo negativne,echo srdca tiez negativne,plucne vysetrenie tiez v norme(v maji som prestala zo dna na den po 8 rokoch fajcit takze som to priposovala neakym abstinecnym priznakom absak plucny mi to vyvratil)..spominane rtg pluc tiez v poriadku,robili mi testy koli stitnej zlaze,kd3 taktiez nic nenasli...holter ekg tiez negativnr..zacala som teda chodit k ortopedovi kedze som v minulosti mala mensie problemy s chrbticou..bola som dva krat na magnetickej rezonancii krcnej chrbtici a ani tam nic..ortoped ma teda poslal na rehabilitacie kde mi lekarka povedala ze to je hypermobilita svalov a tak som zacala vyberat rehabilitacie..medzitym vsetkym som zabudla napisat ze busenie srdca vymizlo skoro uplne,zelezo sa mi upravilo,nizky tlak tiez a dokonca aj dychavicnost sa objavi len raz za cas..no..rehabilitacie dobrate a mne sa hlava toci cim dalej tym viac.isla som k neurologovi ktory ma poslal na magneticku rez.mozgu co bolo taktiez v poriadku..k toceniu hlavy sa pridala bolest oci,tlak v ociach a celkovo ako keby zhorsene zaostrovanie..isla som teda k ocnej kde bolo ako inak vsetko v poriadku..naposledy ked som bola u obvodnej ze sa stale necitim dobre a dokonca sa tocenie hlavy zhorsuje tak ma odbila zo slovami ze mam viac pit..tak som zacala viac pit,nepomohlo.koli toceniu hlavy som nechala pracu,nasla si brigadu no nevydrzim 3 hodiny sediet v pokladni..nevydrzim stat niekde v rade,vela krat sa dokonca zobudim nato ze sa mi toci hlava..pride to z nicoho nic.neviem ani co to spusta..dokonca ked edim kludne doma pred telkou ma to zvykne chytit..niekedy som par dni uplne v pohode,bez tocenia hlavy potom mi je zase zle..je to uz vyse pol roka a vzdala som akukolvek nadej ze mi niekto povie co mi vlastne je..je to vsak strasne..da sa s tym zit velmi tazko,zasahuje to do mojho kazdodeneho chodu zivota,neurolog mi (asi zo zufalstva) prespisal antidepresiva ktoee som brala ale citila som sa po nich este horsie takze ich neberiem..cele dni som presedela na internete a snazila sa zistit co by mi mohlo byt..jedine comu este davam nadej je navstivit orl kedze som sa docitala o neakom rovnovaznim teliesku v uchu..avsak ani tam nic tak neviem,mozno navstivim psychologa,lebo po tom vsetkom ma chyta panicka strach ked to na mna znovu pride,bojim sa byt sama doma,bojim sa ze odpadnem..ak ma niekto podobny problem ocenim kazdu radu,uz ma nebavi takto doslova len prezivat den za dnom a bat sa ze sa uz toho nikdy nezbavim :(

Sammy

Ahoj umňa je to stejné, začalo to pred dvoma rokmy. Ale prišlo to ako mrtvica. Jednoducho som nedokazal udrzat kavu a cigaretu v rukách, zle ako na Srdce a pozit na odpadnutie. Uplne som zbledol. Asi za 10 minut to prešlo. SAMOZREJME ze som bol pod stresom. Zobrali ma ku kardiologovi vsetko okey. Neskôr mi zacalo byt zle, bolesti brucha, zle sa mi odgrgavalo. Ale nebolo to pravidelne obcas to prislo a po nikolkych minutach to ustupilo. Siel som k doktorke samozrejme na vsetko je jediny liek Paracetamol lebo asi im zato platia aby ho predavali aj keby ste mali o nohy prisť! No a to mi hovno pomohlo!!! Tak ze som zmenil doktora. Samozrejme ze za 2 roky mi nedokazali nic zistit ani doktory ani v nemocnici. Tam mi povedali ze to je zo stresu. Dali mi infuziu ktoru som mal asi 2hodiny samozrejme po 40 minutach bola prázdna a doktory nikde a bzuciak mi nedali. Tak ze som si infuziu zlozil sam vybral Ihlu, zbalil sa a siel som domov. Postupom casu sa to zacalo zhorsovat pridalo sa uplne ochladnutie ruk, chvenie alebo triaška pocit na odpadnutie, tocenie hlavy, prehnalo ma, niekedy pomohla voda vypil som hned naraz aspon pol litra. Niekedy mi bolo aj potom zle ale nie az tak velmi. Tak ze som sa nechal predpisat na testy za polroka som bol 3x na sondovani zaludka, 2x na sondovani hrubeho creva este ze pod narkozov. Dalej u nevrologa kde mi urobil vsetky mozne testy a vsetko v poriadku, robili mi Echo, Ekg, 24hod. EKG, CT vnutornych organov 3x, MRT Mozgu a vsetko v poriadku. Potom som bol na Ortopedii koli krcnej chrbtici samozrejme ma napadlo ze by to mohlo byt z toho ak stavec tlaci na nerv v urcitej polohe a zacne sa mi z toho tocit hlava a ostane mi zle az na odpadnutie, samozrejme ze by to mohlo vyvolat aj pocit na vracanie. Kedze nervy su kur.a, no a tak som dosiel tam spravili mi rengen s odpovedou rozsiahla osterosperoza alebo daco take a ze svalstvo na krku mam strpnute ze ho treba len rozmasirovat a ohrevy. No tak ze hop do Rehacentra 25euro jeden zakrok mal som dostat 14 kazdy vykend jeden. No okej tak dojdem dnu idem na prvu proceduru na 30 minut si lahnut pod infralampu - proste co je uplna kokotina a ludia sa na to namotavaju a to ta mozu rovnako vyhriat aj obycajnou tesla ziarovkou. Proste sprostost kto tomu veri klame sameho seba. Tak a potom na Masaz tak ma super rozmasirovala ze ked som dosiel domou ostali mi zle. A odvtedy to prychadzalo jazdy den a uz som bol s toho na nervy. Najhorsie v praci, nakolko nemozes pracovat, no nech na sef aj odstreli proste to nejde ked ti je na picu na odpadnutie nevladzes stat, vsetko sa ti toci, musis na vecko lebo sa asi doseries alebo dostis a ides skolabovat. Proste nak si maka ja ho mozem zdravue mi je prednejsie jak ta jeho almuzna. No a tak zas k doktorovy celi mesiac PN a samozrejme zas testy a vybavovanie terminov u doktorov. Tak ze zas Nervove, Psychologicke, Ocny doktor - moze byt aj z vnutorneho ocneho tlaku, Ortopéd, aby som nezabudol Helikobakter bol vyluceny, ostatne bakterie tiez, Cukor laktoza bezproblemov. ANTIBIOTIKUM som si nechal predpisat tak ci tak pre istotu sak horsie byt nemoze max oblicky ak by boli v prdeli. Tak ze test na oblicky pred pouzitim antibiotik - oblicky su super, srdce ako sportovec, nizky tlak je umna normalny - hlavna vec ze 5 rokov som len sedel alebo lezal doma a ladoval sa Chypsami a nepribral som ani hovno ani cholesterol sa nejak nezhoršil. Energetak ak vypijem je mi hned zle. To iste ine napoje s bublinkami. No a dnes som bol u Ortopeda ale tentokrat u ineho a ten mi urobil rentgen a zbadal ze mi krcny stavec priamo za lebkou tlaci na nerv tak ze musim na MRT a potom sa uvidi, ak to je pricina toho celeho. Tak 2 roky som jak drndak hladal to co mohli doktory najst za 10 minut keby pocuvali pacientov co im hovoria. No ak to nezaberie a nenajdem ani inu pricinu tak si dam antidepresiva predpisat alebo sa necham zavriet na psychiatriu :)) aspon nebudem musiet robit na ciganov. Tak ze ak ste uz dakto objavili o co by sa mohlo jednat tak pls. Sen stym urcite tym vsetkym pomôžete.

Edi

Ahoj té je to problém zo depresiou mam tiež taký problém ale odkedy nato ne myslim nič nato nedávam sa cítim čím viac tým lepšie proste ne treba sa toho báť treba to vymazať spamete mam to týždeň a niečo ale stav sa mi rýchlo zlepšil jak som nato prestal myslieť musíte mať pri sebe aj niekoho kto vás tom podporí ze sa s toho dostanete ne treba sa toho báť čím viac sa s toho bojíte tým viac je ta úzkosť strach silnejšia ja mávam tiež grganie ale zo žalúdkom nič nemám a tiež sa cítim tak opití občas ale prejde ma to ale nepáči sa mi to keď cítim nervozitu žalúdku prosím vás môžte mi niekto poradiť s čoho to môže byť?

xaxnax

co keby ti predpisali nieco proti uzkosti ? vypytaj si diazepam alebo xanax nejaky poparavde ja mamvam podobne ale nie tak silne iba na mna raz za par dni pride ze sa mi von nechce zle mi je potim sa a tak ale mam predpisany xanax paretin a samoliecbou som zvolil kodein a zijem normalny zivot len zas tam je potom uz od tych benzodiazepinov aj zavislost

Jožko

Prosím sim vás porad té mi stým mam tiež ten problém chcel by som sa s toho dostať ale už týždeň som tak začalo to tak ze som si myslel ze to mam zo žalúdka spravili mi vyšetrenia srdce mam poriadku krvy nemám nič prosím vás porad témy ako sa s toho dostať bolo mi aj na vracanie bolo mi na odpadnutie bojím sa s toho a chcem sa s toho dostať prosím vás porad témy kto mal také niečo :(

michalmmm

Suhlasim s poslednym prispevkom, ze kde je psychicka porucha oznacena lekarmi za psychozu, tam sa urcite skryva telesny problem a podla mojho nazoru najma telesna pricina, ale psychiatri ju nehladaju a predovsetkym hladat nechcu, takze moj odkaz vsetkym ludom, ktorym bola diagnostikovana psychoza, je, nech si chodia hoci aj na vlastnu past hoci aj za cenu, ze sa zadlzia, po sukromnych lekaroch a nech si po tej telesnej pricine patraju. Mam kamarata, ktory trpi histaminovou intoleranciou a pracoval ako pekar v pizzerii v zahranici. Zadarmo mohol jest kazdy den pizze, kolko len chcel a aj to patricne vyuzival, pil aj vela kavy, pocitoval priznaky akejsi zvlastnej otravy a podobne stavy ako tu popisujete, chronicku unavu, bolesti hlavy a caste vracanie, predlzil sa mu aj spanok a v noci spaval aj 11 hodin namiesto 7 az 8, co by mala byt norma pre dospeleho cloveka, cez den sa mu najma po jedle stavalo dost casto, ze ho tahalo na spanok a ze ho prepadali pocity unavy. Neskor sa mu vyvinula akasi cudna nespavost, ktora trvala len par dni a dostal nejake schizofrenicke myslienky, ci take daco, hroza. Zamestnavatel ho poslal domov a dal mu vypoved, lebo nevedel, co s nim, prisiel domov, dal sa hospitalizovat na psychiatriu, lebo si myslel, ze mu sibe. Tam ho napchavali velkym mnozstvom liekov. Psychiater, ktory ho v zivote nevidel a nic o nom nevedel a nepoznal ho, ukazal nanho prstom a povedal, ze tento clovek je psychicky tazko naruseny, nesmie pracovat v zahranici, lebo praca v zahranici predstavuje prenho velku psychicku zataz, ktoru on neuniesol, a preto skoncil v cvokarni. Ale on svoju pracu nadovsetko miloval a jazyk krajiny, v ktorej pracoval uz dlhe roky, ovladal perfektne, mal tam kopu priatelov a necitil sa cudzi, aj bol dobrym pracovnikom, tuzil po talianskom obcianstve a mal v plane zostat tam zit cely zivot. Cize praca v zahranici bola to, co mal on na svojom zivote najradsej, co sa mu naviac pacilo a co ho naplnalo a davalo jeho zivotu zmysel, no zrazu pride akysi titulovany hlupak, ktory mu prave toto zakaze, no tak ako sa asi potom ten kamos citil? Rodicia uverili lekarovi a nie jemu, len ho zatvarali doma, napchavali ho liekmi, ale on ich odmietal uzivat, vyhrazali sa mu psychiatrickym ustavom. Nakoniec vzhladom na to, ze mal prachy, usiel z domu, nasiel si podnajom v krajine, kde predtym pracoval, ale na opacnom konci republiky, v inom meste. On od zaciatku citil, ze ten problem nebol psychickeho razu, ale telesneho, citil sa byt intoxikovany dlhu dobu predtym, ako prisla psychoza. Smaozrejme vysadil lieky, pochodil si po sukromnych lekaroch a ti ho dali do poriadku. Zistili mu potravinove intolerancie, velmi silne na kazein a na bielkovinu kravskeho mlieka a laktozu, ale aj histaminovu intoleranciu velmi silnu, dostal cenne rady, ako sa ma stravovat a odkedy ich dodrzuje, problemy uz nema. Problem maju iba jeho rodicia, ze ho uz odvtedy cele roky nevideli, lebo on sa ich boji, ze ho zase supnu do blazninca, ked sa vrati domov a hneva sa na nich, ze mu nedoverovali, ked im rozpraval o tom, ze sa citi byt otraveny a ze rozhlasovali tu jeho psychiatrami vymyslenu "diagnozu" telefonicky po celej rodine. Kopa dalsich ludi pracujucich v zahranici dostala "psychozy", a zaujimave je, ze sa to stalo tym psychicky najsilnejsim a stresu najodolnejsim opatrovatelkam, ktore dokazali vydrzat dlhe roky aj v rodinach, v ktorych ine, psychicky slabsie opatrovatelky nevydrzali a pytali sa prec. Nezabudnem poznamenat, ze tie stare babky, u ktorych tie podla lekarov "sibnute" opatrovatelky pracovali, byvali v plesnivych bytoch v prastarych historickych budovach a tu staci len tak malo - mat, alebo dostat alergiu na plesne a z pomalej, chronickej unavy a z pocitov na odpadavanie, pripadne aj obcasneho odpadvania, sa nakoniec akoby zazrakom vyvinie nejaka pardnova nespavost a uz je takzvana akoze podla lekarov psychoza na svete, ktorej telesnu pricinu vsak ani jeden lacny doktor hladat a skumat nebude. U spominaneho kamarata ju nasli sukromni talianski lekari. A nezacvakal veru malo, ale aspon uz vie, co mu je a ako sa ma stravovat. Statnemu lekarovi by ste museli dat viac do vacku, ako date sukromnemu za vysetrenia, aby vas laskavo racil informovat o tom, ze za psychozou sa moze skryvat aj telesna pricina a aj o tom, ake vysetrenia su pre vas potrebne, aby sa prave u vas ta telensa pricina, ktora urcite existuje, aj odhalila.

Severka

pocit na odpadnutie, vycerpanost, malatnost, bolesti hlavy a k tomu aj triaška zima, bolesť horných a dolných končatín a hlavne tam kde sú kĺby a v noci počas spánku na trhne sem tam. Nohy a ruky mávam studené a bruchu cítim takú zimu, že ma ochladí po celom tele. A nos mám niekedy ako cencúľ. Ale nebýva vždy. Stravovanie mám normálne aj keď menších dávkach.

Mala som tiež psychózu a úzkosť. Prežila som posttraumaticky stresový syndróm, maturu a ani pohreb babky som nejako psychicky neuniesla. Veľa som pila vody a nejedla som. A začala ma svrbieť a neskôr aj páliť pokožka po celom tele. Potila som sa celé noci, vypila som veľmi veľa vody ale nejedla som nič. Stále som plakala a mala som stavy úzkosti a cítila som strach a chcela som utiecť pred tým, že zomriem. Chytila ma veľmi silná bolesť hlavy to asi s toho, že som nič nejedla a bolo to utrpenie. Silné bušenie srdca nemohla som dobre dýchať. A tak som išla na pohotovosť. Spravili mi krvný obraz a mala som draslík v decifite, horčík a sodík veľmi nízke hladiny. Bola som veľmi dehydrovaná. Dávali mi stále piť vodu. Jeden a ani dva litre nestačili. Veľmi ma bolelo v hrudi a v tlačilo v hlave a ja som myslela, že ma chytí infarkt boli to také pocity. Tak mi urobili aj EKG a boli tam nejaké odlišnosti od normálu také arytmie. A keď mi dali infúzie tak sa to zlepšilo. Že som prišla v hodine dvanástej ako sa hovorí. Keby som neprišla tak ma chybí infarkt. Od strachu sa mi trhali žile a bola som cela modrina. Dali mi nejaký ten mmol/l a s decifitu aspoň na nízke hladiny draslíka a zavolali sanitku a odviezli na do nemocnice. Tam som prežívala ďalšie peklo. Potenie celé noci, vypila som vody za celý deň aj 6 litrov. Všetko čo som zjedla to so mňa vyletelo. Namiesto moču som mala vodu. Nemohla som spať. Nič. A keď som dostávala tie lieky tak kvôli tomu som bola na EKG asi tak 3 krát. Museli mi znížiť dávky. Nič iné mi nerobili len krvný obraz kontrolovali mi draslík, horčík, sodík a robili mi aj hormonálne testy na štítnu žľazu a nadobličky. Tie nebolo vôbec poriadku mala som nízke hladiny aldosteroru, aj štítna žľaza hnevala. Ráz som mala zníženú funkciu a potom zase zvýšenú funkciu. A s tých liekov som počula hlasy a hučalo mi v hlave, videla som dvojmo a triasli sa mi ruky. Potom sa to nejako po par mesiacoch dostalo do normálu.

Radšej to rieš. Tam kde sú psychózy, depresie a iné ochorenie tak si daj urobiť krvný obraz a hormonálne testy. Lebo aj decifiť nejakých minerálov a vitamínov môže spôsobovať toto. Avitaminóza, veľa cukrov, fastfoody, veľa kávy a alkoholu, liekov proti bolesti tak to nie nutné..

Lebo skončíš ako ja alebo horšie. Tak kde je psychická choroba tam sa môže skrývať aj fyziologická.