Uzkost, pocit na zvracanie a odpadnutie, vycerpanost, malatnost, bolesti hlavy

Príspevok v téme: Uzkost, pocit na zvracanie a odpadnutie, vycerpanost, malatnost, bolesti hlavy
Dano1989

Dobry den,

Mam 24 rokov, a uz pol roka chodim na rozne vysetrenia a neviem co uz mam robit...
Prichadzaju na mna tazke stavy, zacne to zvysenym busenim srdca, pride na mna velky strach uzkost, hlavne v uzavretych miestnostiach, velmi neprijemny pocit, zacnem sa potit, bolesti hlavy, velmi tazko sa mi dycha, citim bolest medzi lopatkami, zavrate a pocit na odpadnutie ale najhorsie su tie pocity uzkosti, zacnem sa cely triast a je mi na zvracanie, prezenie ma a pocit na odpadnutie stale grgam akoby mi zle pracoval zaludok . Tento pocit dostavam aj v aute, v nakupnom centre, najhorise to je v noci, akonahle sa zotmie, pride na mna stav ako keby som bol opity, som spomaleny, stale vycerpany a boli ma hlava....uzkost mavam pravidelne.
Stalo sa mi to pred pol rokom, kedy som bola na pohotovosti a taha sa to so mnou az dodnes. Bol som uplne zdravy clove, sportovec a zo dna na den sa vsetko zmenilo. Je to hrozny pocit, kedze nepijem alkohol, kavu, nefajcim a z nicoho nic som chory clovek a nemozem normalne fungovat.
EKG som mal v poriadku, gastro je v poriadku, zistili mi intoleranciu na mliecnu bielkovinu, ale aj ked nejedavam mliecne vyrobky, je mi velmi zle a nic sa na tom nezmenilo.
Neviete mi prosim niekto pomoct? Uz som bezmocny a lekari mi dodnes nic nezistili. Nemoze to byt nejaka psychicka choroba??

Siska 91

Ahojte vsetci,ktori mate problemy typu UZKOST,MALATNOST,TOCENIE HLAVY,TAZKE DYCHANIE.Zacalo mi to asi pred rokom a pol,som typ zeny,ktora je velice spolocenska,komunikativna,usmievava atd.Takze tieto problemy u mna nepochadzaju z psychickeho stavu.Ako som pisala problemy mi zacali cca 1,5roka dozadu,ale neriesila som to nikdy a s nikym,lenze problemy mi zacali stupnovat a poviem vam,ze este pred tyzdnom som upadala uz do zufalstva ze co mi je.

Uz som sa bala vyjst aj na ulicu ze odpadnem.Nakoniec som navstivila chiropraktika KONECNE

Siska 91

Ahojte vsetci,ktori mate problemy typu UZKOST,MALATNOST,TOCENIE HLAVY,TAZKE DYCHANIE.Zacalo mi to asi pred rokom a pol,som typ zeny,ktora je velice spolocenska,komunikativna,usmievava atd.Takze tieto problemy u mna nepochadzaju z psychickeho stavu.Ako som pisala problemy mi zacali cca 1,5roka dozadu,ale neriesila som to nikdy a s nikym,lenze problemy mi zacali stupnovat a poviem vam,ze este pred tyzdnom som upadala uz do zufalstva ze co mi je.Uz som sa bala vyjst aj na ulicu ze odpadnem.Nakoniec som navstivila chiropraktika KONECNE

Siska 91

Ahojte vsetci,ktori mate problemy typu UZKOST,MALATNOST,TOCENIE HLAVY,TAZKE DYCHANIE.Zacalo mi to asi pred rokom a pol,som typ zeny,ktora je velice spolocenska,komunikativna,usmievava atd.Takze tieto problemy u mna nepochadzaju z psychickeho stavu.Ako som pisala problemy mi zacali cca 1,5roka dozadu,ale neriesila som to nikdy a s nikym,lenze problemy mi zacali stupnovat a poviem vam,ze este pred tyzdnom som upadala uz do zufalstva ze co mi je.Uz som sa bala vyjst aj na ulicu ze odpadnem.Nakoniec som navstivila chiropraktika KONECNE

Roxy22257

A ešte niečo, keď už sú problémy veľmi veľké a človek sa s tým nedokáže a nevie sám vyrovnať, odporúča sa zájsť k psychiatrovi, nie je to vec za ktorú sa treba hanbiť, je to normálne...

Treba však počítať i s tým že v mnohých prípadoch väčšinou už nasadzujú lieky, s ktorými je kopa vedľajších príznakov ako napr. únava, a po ich vysadení majú ľudia dosť veľké problémy...

Roxy22257

Takže teraz pozorne čítaj - tento istý problém som mala/aj mám aj ja. Ťahá sa to so mnou presne od októbra minulého roka, EKG, gastro, všetko v poriadku, ani náznak nejakého problému, ale úzkosti, malátnosť, búšenie srdca, pocit stiahnutého hrdla (akoby som sa dusila, pocity na zvracanie tu stále boli. Ja mám navyše od detstva aj obrovský strach z vracania, takže si asi vieš predstaviť aké boli moje pocity. Nedokázala som dokonca cestovať ani len autobusom, byť medzi veľkým davom ľudí a podobne...

Dlho som sa snažila s tým bojovať a teraz to možno znie neuskutočniteľne, ale najdôležitejšie je sa nad to povzniesť. Naozaj je to len v hlave, pravdepodobne je to zo stresu, zlého životného štýlu, je toho na nás jednoducho priveľa... Vždy keď to na teba príde, zhlboka sa nadýchni, a povedz si že je to v poriadku, je to len v tvojej hlave (pretože naozaj je), že sa nič nestane a bude to dobre, zhlboka dýchaj, a mysli na niečo pekné. Pretože naozaj sa ti nič nestane, len sa nad to treba povzniesť.

Ja som tiež brala aj niektoré výživové doplnky, aj ich beriem, napríklad obyčajné magnézium alebo Stop kŕčom, tam je horčík a vápnik, ktorý tiež napomáha a osobne mi tiež veľmi pomohli kvapky Korolen (na ktorý som počula chválu v tomto smere aj od iných). Pár kvapiek sa dáva do vody a vypiješ, nie je to nič strašné, skús si o tom pozrieť niečo na internete, naozaj pomáha.

Na mňa tiež niekedy prídu tieto stavy, a vtedy naozaj sa snažím s tým vyrovnať a áno, je to tak, tiež to príde vždy po zotmení a najmä v zimných mesiacoch. Ja tiež niekedy žujem žuvačku a pomáha, keď žalúdok veľmi omína, napijem sa coly a to ma vždy upokojí. :) Naozaj toto všetko môže znieť zvláštne ale hovorím z vlastnej skúsenosti, tiež som si tým prešla (a v podstate aj prechádzam, žijem s tým) a tie začiatky, keď to na teba príde a nevieš čo máš robiť sú strašné, pretože nevieš čo sa s tebou deje...

Ono je to všetko o psychike, takže sa treba obklopiť pozitívnymi ľudmi a vecami ktoré nás robia šťastnými, aby sme tieto chmúrne myšlienky a stavy zahnali do kúta... Ak máš nejaké otázky, pokojne mi napíš aj na môj email roxy1@centrum.sk rada ti odpíšem, toto obdobie je zložité ale dá sa zvládnuť :)

Ladosj

Ahoj všichni je mi 19 a stává se mi něco přibližně podobného, přichází na mě z ničeho nic fakt úzkostné stavy, z ničeho nic mám pocit a 100% přesvědčení, že mám skoro až umřít. Napřiklad dostanu při usínaní strach, že se další den neprobudím a nejsem schopný usnout na dalši 2 hodiny, nebo jsem během 10. minut přesvědčený, že mám napřiklad rakovinu.. Po čase to přestane, ale za čas zase vrátí, některé dny jsem vklidu a jindy se fakt cítím mizerně, např. cítím se jak kdybych neměl pro co žít.. deprese to nejsou, s těmi mám zkušenosti a tohle se projevuje jinak.. taky se mi po těle dělají malé pupínky, nesvědí a na první pohled si jich skoro nejde všimnout, ale to asi nemá žádnou spojitost.. Nemá někdo tušení co mi může být? Mě napadla panická porucha vyvolaná nashromážděním stresu, nebo něco takového, jestli je to vůbec možné. Klidně bych si s někým o tom rád popovídal, kdyby jste měli zájem. A díky za tvůj přispěvek, při prvním "šoku" mě hodně uklidnil :)

andrej_

Tiez mam nieco podobne. Trpim obcasnymi uzkostnymi zachvatmi, pridu znenazdajky a je to dost neprijemne.
Bol som aj na vysetreniach u doktorov, moze za to zvyseny stres, napatie.
Treba viac cvicit, a doktorka mi odporucala brat magnezium.

emma18

ahoj napis mi na mail silvia92@post.sk, ja som mala presne toto iste a dnes sa citim velmi dobre, rada ti poradim ak chces.

arezzo

je to uzkostna porucha trpi nou skoro 10% ludi!! moze to byt panicka uzkost al. generalizovana uzkostna porucha!! nic vazne da sa s tym zit:-)

mmooly

BAMBULA92 - prosím ťa, u ktorého chiropraktika si bola? som zo Západ. Slovenska a bojím sa hocikomu zveriť do rúk. Ďakujem za info.