Uzkost, pocit na zvracanie a odpadnutie, vycerpanost, malatnost, bolesti hlavy

Príspevok v téme: Uzkost, pocit na zvracanie a odpadnutie, vycerpanost, malatnost, bolesti hlavy
Dano1989

Dobry den,

Mam 24 rokov, a uz pol roka chodim na rozne vysetrenia a neviem co uz mam robit...
Prichadzaju na mna tazke stavy, zacne to zvysenym busenim srdca, pride na mna velky strach uzkost, hlavne v uzavretych miestnostiach, velmi neprijemny pocit, zacnem sa potit, bolesti hlavy, velmi tazko sa mi dycha, citim bolest medzi lopatkami, zavrate a pocit na odpadnutie ale najhorsie su tie pocity uzkosti, zacnem sa cely triast a je mi na zvracanie, prezenie ma a pocit na odpadnutie stale grgam akoby mi zle pracoval zaludok . Tento pocit dostavam aj v aute, v nakupnom centre, najhorise to je v noci, akonahle sa zotmie, pride na mna stav ako keby som bol opity, som spomaleny, stale vycerpany a boli ma hlava....uzkost mavam pravidelne.
Stalo sa mi to pred pol rokom, kedy som bola na pohotovosti a taha sa to so mnou az dodnes. Bol som uplne zdravy clove, sportovec a zo dna na den sa vsetko zmenilo. Je to hrozny pocit, kedze nepijem alkohol, kavu, nefajcim a z nicoho nic som chory clovek a nemozem normalne fungovat.
EKG som mal v poriadku, gastro je v poriadku, zistili mi intoleranciu na mliecnu bielkovinu, ale aj ked nejedavam mliecne vyrobky, je mi velmi zle a nic sa na tom nezmenilo.
Neviete mi prosim niekto pomoct? Uz som bezmocny a lekari mi dodnes nic nezistili. Nemoze to byt nejaka psychicka choroba??

OZD

No zdravím dalšieho v klube.je nás teda omnoho viac ako som myslel.Mne to prišlo v auguste 1999 mal som skoro 30 rokov,odvtedy som mal miernu dávku antidepresív.Niekedy mi bolo horšie ale tie desné panické ataky prestali,a teraz v novembri sa to vrátilo,lebo som mal pocit že som to zdolal a pomaly som AD vysádzal.Ale asi sa to tak lahko nedá zvládnut.Určite to má nejaku skrytu príčinu,nejaku bolest v duši,nevzniká to náhodou.Ja som svoju bolest odhalil,ale niekedy sa to maskuje ako chameleon.A najhoršie je aj to,ked odhalíš príčinu ale velmi sa to nedá zmenit....Dost často to býva preto,lebo potrebujeme cítit lásku a nenachádzame ju,lebo vacsina sveta nevie čo je láska,ale zato pachtia po prachoch,čo su im bez lásky aj tak na hovno.A my vyspelejší to tažko trávime.....všetko ale nieje stratené,dobro existuje,aj ked je ako zlato,je ho málo a tažko sa hladá.

RNG

Vyraz "gastro je v poriadku" znamena, ze ti tam nenasli ziadne vredy cysty polypy,deformity a podobne,
to neznamena ale , ze mas dostatok kyselin a enzymov.
Kyseliny sa meraju presne jedine tymto sposobom, ine su len "hadania z brucha"
www.phcapsule.com
Na enzymy zatial este neexistuju ziadne merania a posudzuje sa ich nedostatok len tym, ze je telo zamorene pri ich nedostatku alebo ze mas rozne alergie a traviace potiaze..
Na crevnu floru, kde dosial napocitali vyse 33 000 roznych moznych mikrobov tak isto nevedia poriadne robit rozbory a urcit , ci je flora spravna pre nas alebo skodliva a nakolko.
Cize ked ti povedia na gastre, ze "mas vsetko v poriadku" je to casto velmi daleko od skutocnosti.

RNG

Popisovane priznaky su najma metabolicke a preto ich tak treba riesit. Zle travenie a absorbcia maju nakoniec dopad na vsetky funkcie tela, aj nervove a to sa odraza teda aj nervove.
Ale ako som povedal, treba to najprv riesit metabolicky, nie psychologicky A uz rozhodne nie roznymi navykovymi chemickymi liekmi , ktore maju aj tak len otaznu ucinnost a skoro zarucenu skodlivost.

A metabolicke rieasenie je uprava stravy, doplnky na traviaci proces a absorbciu a pripadne aj ine, ked to nestaci, podla potreby.

milos73

ďakujem za radu. jeden lekárnik mi povedal, že h. črevo je motorom tela a vlastne hrá v organizme kľúčovú úlohu pre imunitný systém. v poslednom čase používan veľa homeopatík pre prečistenie organizmu, probiotiká atď, no nepomáha mi to. počul som aj to, že ak je zvýšená kandida v tráviacom trakte, že sa jedná o imunitný problém, v pondelok idem imunologičke na kontrolu a budem múdrejší. napíšem ako som pokročil. btw, dnes som začal cvičiť krčnu chrbticu a 7 hodín mi nebolo až tak zle...takže mám asi 2-3 problémy, ktoré robia celok - je mi ZLE. tie vitamíny a kyseliny a vlákniny, to je super rada a viem, že to mám dopĺňať, no moje telo akoby to nevedelo použiť...najskôr musím zistiť, prečo to telo nevie využívať...

jojoXXX

Pre Dano1989

Vpodstate máš dve možnosti:
1. Necháš to tak a budeš sa zbytočne trápiť
2. Budeš to riešiť ďalej

Najskor si daj vyšetriť všetky telesné príčiny tvojho stavu trebárs štítna žľaza, rozne infekcie, ale aj TETÁNIA. Ak sa nič nepotvrdí s velkou pravdepodobnostou trpíš nejakou úzkostnou poruchou či kombináciou s depresiou. Kľud kámo nič sa nedeje, budeš musieť na čas papať antidepresíva a možno aj nejaký oblbovák. Ak sa hambíš ku psychiatrovi popros obvoďáka nech ti predpíše niečo určite niesi prvý.

RNG

Milos , mas pokaslane travenie, z toho je naduvanie, nedostatocna absorbcia zivin,zla crevna flora=syndrom drazdiveho creva, samozrejme kvoli zlej absorbcii mineralov osteoporoza, tetania, nizka imunita
a z nedostatku jodu aj nizky metabolizmus=studene telo a
nedostatok energie vseobecne. Naprav si travenie v prvom rade( dopln kyseliny, enzymy, mikrovlakniny, probiotika) a dopln si aspon minimum, co telo potrebuje a veru z nasej sucasnej stravy ani nevies dostat v dostatku ani pri dobrom travenie, a toboz pri nedostaku kyselin a IBS,
a to je
selen,
zinok,
jod
vitaminy C,E a D-3, plus rybacie/krill oleje na nervy
A samozrejme mikrovlakniny a probiotika na to IBS.

milos73

ahojte, mám presne rovnaké problémy. mám 39r a začalo mi to ako 24 ročnému. pochodil som úplne všetkých dostupných lekárov. som úplne zdravý fyzicky až na lordózu krčnej chrbtice, hypertenziu II, chronickú kandidózu tráviaceho traktu, degeneratívne poškodenie chrbtice v oblasti krížov. denne akože odpadávam a teraz v poslednom čase som na PN a 1/2 roka mi je deno denne zle...cítim sa čím ďalej tým horšie...sadnem do auta, je mi zle, grgám vzduch, postáva mi srdce, alebo bije 150/min, točí sa mi hlava, zviera hrudník, bolí ma žalúdok, odvšadial utekám, stojím pri pokladni, oblieva ma pot a neviem dýchať, nechávam plný košík tam a 180 km/h fujazdím autom domov. atď riešil som krčnú chrbticu - neúspešne, kandidózu som riešil všetkym na klinickej farmakológii, mi striedali, ketokonazol, flucosandos, intrakonazol a neviem kadečo...odoslali ma na imunológiu, pre vypestovanie očkovacej látky...tam ma odpálkovali, že či mi hrabe, veď každý má kandidu albicans, zjedol som za 180 € probiotík, vypil 500 L očistujúcich nápojov, strávil som mesiac na gastre pre syndróm dráždivého čreva...
ak zakloním hlavu, trpne mi ľavá ruka malíček a spodok dlane, teraz sa pridal aj palec... to je jasná chrbtica - krčna...no tie panické ataky...myslím, že kandida to asi nevyvoláva, no stále ju mám a môže to spôsobovať, ale najsôr sa vrátim k psychiatrovi, ktorý mi dal čas, nech si doriešim tieto fyzické vyšetrenia, že či naozaj nemám niečo z toho....totižto on mi povedal, že depka, stres, atď, no momentálne nechodím ani do práce, nemám problémy, takže netuším...píska mi v ušiach a vždy keď mi je zle, tak som si všimol, že mám úplne ľadovú šiju...lekárka na internom mi povedala, že to sa nastudeno potím, no prd makov..v poslednom čase mám v kuse 35.4 teplotu. som kúpil aj 3 nové teplomery z dôvodu chyby...prosím hoďte sem niečo nové, alebo sa pochváľ aké pokroky si urobil, ďakuejm

selly 26

Ahoj mas typicku panicku poruchu, ja som na tom tak isto tiez mam 24 rokov. teraz sa to snazim riesit homeopatikami. Ak pojdes k psychiatricke da ti hned antidepresiva.