Práčka Electrolux - nadmerná hlučnosť

Príspevok v téme: Práčka Electrolux - nadmerná hlučnosť
nicolette

Ahojte!
Zhruba pred týždňom sme si kúpili práčku značky Electrolux (zvrchu plnenú).
Všetko sme nastavili, pozapájali správne (dúfam) podľa návodu. Po prvom praní bolo všetko ok. Spokojnosť!
Nasledujúce prania sa mi však zdajú čoraz hlučnejšie. Dnes som dala prať prikrývku, nastavila program "prikrývka" a dostatočne mi ju neodstredilo, takmer skoro vôbec. Tak som to dala ešte raz odstrediť a tam potom nastal veľký problém... Práčka vydávala strašne hlučné zvuky a čo je najdivnejšie, začala nekontrolovateľne "pobehovať", trepať po kúpeľni. Bubon akoby dnu tiež "cestoval" zo strany na stranu a práčka vibruje.
Nerozumiem tomu, napriek tomu, že práčka je na rovnom povrchu, tak sa správa čudne a to sme za ten týždeň v nej prali dokopy 3x.
Máte s tým skúsenosti, resp. v čom môže byť chyba? Ďakujem veľmi pekne za Vaše názory... :)

myshl

no a neodtrhol sa ten "remen" v bubne ci ako sa to vola?

lebo mne vtedy bubon trieskal ako divy..

ale to sa nestalo pri novej pracke, takze tu by ten problem byt nemal.. skuste teda este raz a ked bude problem, tak reklamovat..

flegma

oukydouky - ano, ludia z lenivosti hodia tenisky do pracky a potom sa cuduju, ze sa im rozpadnu... kazdy vyrobca by nad tym len hlavu krutil
ale ked velmi chces, kup si vrecka na bielizen, alebo stare obliecky na vankus, omotaj tenisku malym uterakom a strc do vrecka... a nastavit nizke otacky, 300 a nizsie

oukydouky

ja sa chcem spytat- mozem si v pracke normalne oprat aj tenisky? ze ich proste samotne hodim do vnutra a zapnem nejaky normalny praci program? ja som pocul ze niektori to tak robia bezne, ale ja neviem ci sa tym ta pracka neposkodi, zvlast pri nizsich otackach ked odstrediva sila je mensia a tenisky by tam mohli dost silno narazat do toho bubna, teda ci sa neposkodi.. nemate s tym nejake skusenosti?

flegma

ahaaa, tak to je potom divne, jedine ze by bola velmi nasiakava
lebo bubon by mal standardne zvladnut 5 kil pradla, niektore aj 8
no skus teda oprat len par veci, ak bude skakat, bude podla mna odtrhnuty bubon

flegma

co je prikryvka? paplon?
no je dost mozne, ze si pretazila bubon, mokry paplon je privelka vaha, a hlavne, ked sa pri odstredovani nalepi na jednu stranu bubna...
skus najblizsie oprat nieco mensie, ci to bude robit aj nadalej