Nenavidim zivot...

Príspevok v téme: Nenavidim zivot...
padly anjel

Ahojky vedel by mi niekto vysvetlit o com je zivot? Mam 20,nemam nic,svojho otca nepoznam,moja matka pije a nechce pracovat,neraz ma aj zbila,ked som bola mala nechala ma babke a zurovala s kamoskami,to iste spravila mojmu malemu bratovi,ktory musi teraz byvat s babkou,lebo jeho otec takisto pije,prepili cele dedicstvo,ja som sa po smrti mojho deduska musela odstahovat z domu,ktory je uz predany a babicka odisla byvat k tete,ktoru zaujimaju len peniaze.Pracujem v Anglicku s mojim chlapcom,ktory ma zachranil pred istou ulicou a prostituciou a snazim sa ako najviac mozem,ale viem ze nikdy nebudem mat dom,deti a psa,lebo mi nic nemame,aj moj priatel je chudobny zaciname od nuly a na domcek su treba velke peniaze Neviem co mam od zivota cakat uz som casto rozmyslala nad samovrazdou nemam nikoho len priatela a za to som vdacna ale co je toto za zivot...moje kamaratky su na vysokej maju rodinu chodia na diskoteky a ziju a ja? Mala som ist do skoly maturovala som so samymi jednotkami a uz som bola prijata a co z toho nemohla som z toho stipendia by som mala akurat na knizky a mozno na internat...povedzte mi niekto prosim zmysel zivota,uz ma naozaj prestava bavit...dakujem za pochopenie...

kornelee

viem ze je to tazke ale musis sa postavit na vlastne nohy aspon to co si sama ziskas bude pre teba viac cennejsie, a zatial staci byvat v podnajme ale najst robotu co poskytuju aj byvanie a natom zakladat a setrit a pracovat krocik pokrociku sa to uz bude zlepsovat :)) vela stastia zvladnes to :)

caty

moja uplne ta chapem
..nesmies sa tomu poddat.ja mam rodicov ktori si ziju ako prasce v zite s prepacenim a na mna zvysoka kaslu..ani od nich uz nic neocakavam..vysoku skolu si platim sama,19 tis na semester co nie je malo,okrem toho si musim platit cestu z ke do ba,internat,jedlo,knihy.stipendia mi neuznali ziadne.dostali ich ludia ktori su na tom podstatne lepsie ako ja.spravodlivost proste neexistuje.takze sa musim spoliehat sama na seba..mesacne popri skole zarobim cca 5 tisic a to je vsetko z coho zijem.setrim na skolne,kupujem ucebnice,platim internat a cestu.casto mi zvysi na jedlo nejakych 200 sk mesacne a na oblecenie uz vobec.citim sa ako taky supak obcas.navyse ma najnovsie vyhadzuju z domu,rozpredali mi moje veci,takze ked pridem domov prespavam u kamaratky.nemam sa uz ani kam vratit a boli ma to,ale zaroven nuti bojovat a dokazat im,ze aj ked mi vezmu vsetko,zvladnem to aj sama.obcas si aj poplacem a je mi smutno a lutostivo,potom pride to obdobie ked zdvihnem hlavu hore a bojujem.a potom opät smutok a beznadej.neviem co bude dalej..najviac sa bojim ze budem musiet nechat skolu,hoci je to moj zivot,moj sen.na to posledne skolne mi pozical kamarat,lenze neviem ako mu to splatim.mam 21 a som zadlzena az po usi...

Dee

mozes sa stat troskou a budes vsetko zvalovat na svoju mamu , alebo sa proti tomu postavis a ukazes svetu, ze ty si niekto a co si zaumienis to aj dokazes.

Dee

a moje detstvo tiez nebolo ruzove a dlho som sa na svoj zivot pozerala tak ako ty. Ale postavila som sa proti tomu a zijem tak ako chcem zit.

Dee

anjelik, nic nie je take zle, treba sa na to pozerat trochu pozitivne. Tvoja mam ti dala negat. vzor a ty uz vies ako nebudes vychovavat svoje deti.
Myslim, ze na skolu by si pokojne mohla ist, mam plno spoluziakov, ktory studuju, dostavaju socialne stipko a pri tom pracuju. Ja patrim medzi nich a keby som nebola tak leniva, tak by som mohla dostat aj prospechove stipko. Ja mam soc. stipko okolo 4000 a zarobim si okolo 5-6 tisic + dostavam sirotsky dochodok 1000. Myslim,. ze z toho sa da skromne vyzit a popritom kazdy den cestujem do Bratislavy, doma odvadzam mame peniazky za najom a seky, lebo sama by to nezvladla a studujem. Je to tazke, ale da sa to zvladnut. Hlavu hore, nic nie je nemozne

panika

nechcem byt necitliva-si zdrava,pracujes a nie si sama? Vies,nie kazdy mal stastie a narodil sa do prachatej rodiny.A nie kazdy ma to stastie ze je zdravy.Viaceri z nas snivaju po spokojnmom zivote v domceku a neviem o com vsetkom.Mas iba 20 rokov-mas pred sebou cely svet..Nesnivaj o dome-ved zatial Ti staci byt-je to realnejsa tuzba .Tiez som nemala detstvo ktovie ake,ale (aj ked s mensimi a vacsimi problemami) stojim na nohach a milujem zivot.Mam vlastny byt,vlastne auto a v dvadsiatke som nemala VOOOOBEC nic.A ked to nejde teraz,do skoly mozes ist neskor