Nechcem mu ublížiť, ale ja už nevládzem

Príspevok v téme: Nechcem mu ublížiť, ale ja už nevládzem
Palmera

Ahoj vsetkym,len tak v skratke moj problem a verim,ze niekto poradi alebo aspon posle svoj nazor,mozno pomozes prave Ty...moj vztah trva 5 rokov,fungujeme,rozumieme si,travime spolu vela vela casu,mam ho uprimne rada a viem,ze aj on mna ma rad,ale u mna doslo k zmene,som s nim rada,mame sa o com rozpravat,ale ako nahle ma dojst k intimnostiam,prekonavam sa na rovinu povedane,sexualne ma uz nepritahuje,vsetko bolo ok az do prvych sklamani,zistila som,ze berie drogy,zopakovalo sa to v poslednych 3 rokoch asi 5,6 krat stale ma ukecal a odpustila som,zakazdym to bolo pre mna velke sklamanie,vzdy ked som mu zacala verit zacal zas,teraz je cisty uz asi rok,ale ja som ako poleno nedokazem sa mu oddat ako pretym a uz vobec,ze si to vychutnavam posledne dva roky to uz len odtrpim,ale mam jasno,ze uz stacilo viac nevladzem byt z niekym len preto ,ze sme uz spolu dlho a on to potrebuje,novinka je jedna vec co ma naozaj dojala a povedala som si az sem sme dosli.Na pohl.organe mal nejake bradavice,bol u lekara a dal si to zmrazit,jednoducho nic uz nema,ale co som sa ja dozvedela vraj to je pohlavna choroba,vie niekto o tom nieco,on mi k tomu nic blizsie nepovedal,len ze uz nic nema a nic nenachytam,kedze ja nic nemam co mi vrta v hlave je ako moze mat niekto pohlavnu chorobu ktoru nema partner cize ja?vraj mi nikdy nebol neverny...mam jasno,ze sa chcem rozist,ale nechcem mu ani ublizit,mam ho totiz to rada,ale uz ho nemilujem a dalsia vec pre ktoru trpim a oddalujem to je to,ze mam strach,ze zas zacne z drogami...

palmera

Dakujem,Vam za nazor,hlavne Tebe Magy,ja som uz rozhodnuta ukoncit to len tym aka som,neviem ako to urobit,kedze vzdy myslim na druhych viac ako na seba,tym,ze uz naozaj nevladzem po psychyckej stranke tahat to za takychto okolnosti,pripravujem sa na to,ze mu to jeden den poviem,dufam len,ze naberiem tolko sil...este raz dik za Vase nazory

Agnes999

Ty mu nechces ublizit a nevadi ti, ze on ti stale ublizuje? Dievca, mysli uz konecne na seba v prvom rade! Kludne ta mohol tymi bradavicami nakazit, inkubacna doba je niekolko tyzdnov az jeden rok. Kludne sa ti to moze este vyhodit. A s niekym takymto chces zit???

Magy

Palmera - tvoja situacia je nezavideniahodna, a zrejme bude naozaj najlepsie tuto nekonecnu a dookola sa opakujucu mizeriu ukoncit.
nepisala si podrobne, ako riesil v priebehu tych rokov liecenie zo svojej zavislosti, ci len svojpomocne, ambulantne alebo tzv. full servisom (psychiatria, liecebna, poradna pre drog. zavislych atd). to je dost dolezite.
nech je to vsak akokolvek, ukazal sa ako nespolahlivy a nezodpovedny clovek v priebehu niekolkych rokov. nie je to teda ojedinele zakopnutie, ani kratkodoby exces. je to JEHO CELKOVY A DLHODOBY POSTOJ k zivotu, k sebe, k tebe, k zdraviu...
a to sa nezmeni len preto, ze ty chces. musel by chciet sam, ale to by jeho spravanie vyzeralo inak. znova zdoraznujem, ze kazdy ma pravo na omyl, dokonca aj na to, aby si sam seba nevazil, ale ak ten omyl opakuje neustale dokola (v jeho pripade 6x za tri roky), ohrozuje partnera a jeho zdravie, niet velmi co este riesit.
k tej pohlavnej chorobe - niektore pohl. choroby sa prenasaju aj krvou, nakazenou ihlou pri vnutrozilnom podavani narkotika, ak si ju narkomani "šérujú" medzi sebou...
takze fyzicky (pohl. styk) ta podviest nemusel, aj ked je otazne, ci si nieco take dokaze pametat, ked bol v drogovom opojeni.
o aku pohl. chorobu ide/islo ti nepoviem, jednak nie som venerolog, a jednak opis "nejaka bradavica" je velmi nejasny popis.
osobne som presvedceny, ze mu rozchodom uz viac ublizit nemozes, ako si ublizuje sam. kazdy rozchod boli, ale nakoniec preboli a ty zacnes konecne po rokoch dychat, zit, radovat sa z veci, z ktorych sa radovat mozes a mala by si... a uzivat si aj ten sex. mas na to pravo. zotrvavat v takomto nikam neveducom vztahu len z nostalgie, lutosti a obavy, ze "co ked to nezvladne", je neucta k sebe samej. ak si nevazi on sam seba, tak je to jeho vec, ale preco toto po nom chces opakovat aj ty?
a on? ak ho rozchod zrazi na same dno, len potvrdi, ze za tvoje trapenie a usilie nestal.
hore hlavu! ;)

2bodka

Mysli na seba a nie na niekoho, kto si zivot nevazi a dopuje sa drogami. Sam sa rozhodol. Nekaz si vlastny zivot a nestracaj drahocenny cas, ktory by si mohla travit s niekym, kto by ta spravil stastnou.
Nenarodila si sa preto, aby si ho tahala z kase.

unknown89

ublizis mu tak ci tak ... urob to hned ... cim skor tym lepsie pre vas oboch ... pozeraj hlavne na seba a na svoj zivot...