Som fiflena?...posobenie na Vás...

Príspevok v téme: Som fiflena?...posobenie na Vás...
juliana77

ahoj! dnes som si uvedomila, ze sa spravam nejako cudne a strasne mi zalezi na mojom vzhlade, co ma doteraz velmi netrapilo. Vzdy ked niekam idem musim mat zo sebou zrkadielko, kefu, vonavku, lesk, make-up. Pripada mi to ako zaklad kazdej zeny, ktora sa chce pacit, ale nie je to trochu prehnane? Snazim sa mat vzdy nalakovane nechty, skoro kazdy den si umyvam a zehlim vlasy, tak isto si potrpim na doplnky (prstene, naramky, nausnice) co ma doteraz vobec nezaujimalo! dnes som napr. bola u lekara a bolo neskutocne kolko ludi sa za mnou tak cudne "otacalo" a ja som mala pocit, ze si o mne myslia: boze, namyslena fiflena. Ale tak to vobec nie je :( namyslam si? alebo sa len pozreli lebo som mala opuchnutu tvar zo zapalu dasna? :D Zeny aj Vam zalezi na Vasom vzhlade??? moje malovanie je make up+ spirala nic extra...cím moze byt zapricenena tato zmena? (mam 18)

arman

juliana77, takeho chlapa si vsimnes, ked sa budes snazit o to iste, byt osobnostou co hladi do duse. Pozriete si do oci, a ucitite to obaja, ze sa vlastne hladate. Nezavisle na tom, ci si maskovana make-upom.

Mimulus

No pridám sa aj ja : Ja osobne by som sa na Teba určite pozrel ale nijak by si ma nezaujala. Každému človeku sa páči niečo iné ale ako to tu už odznelo - výzor predáva!

amanda23

a dokonca s ochrannym filtrom 30, proti starnutiu pleti, dnesne makeupy nie su betony ako kedysi vyrabal dermacol, hruza, plet sa dusila pod tym...

Lulita

lost - ale make sa pouziva aj na dobru plet, pekne to tvar zjednoti, su aj rozne light make upy, alebo teraz tolko zname BB kremy, ktore plet dokonca vyzivuju, aj jej daju pekny odtien

Lulita

lost - nie, ja pouzivam make up od cca 13 rokov a mam plet akoro ako babatko a nemam ani jednu vrasku a to mam 30 rokov, dolezie su geny a poriadne sa odlicit pred spanim a mozno aj dobry make up, nie nejake omietky, co upchavaju pory

beskyd

lost, presne tak, len teoretizujes...:) lebo maloktoru zenu zaujima aku bude mat plet v 50tke ked sa potrebuje predat v mladosti a vyzor je jej najvacsi kapital ci uz sa jedna o pracu, moznost vyberu partnera, prestiz atd atd. preto vyzor prisposobuje ocakavaniam determinovanym predovsetkym velkymi kozmetickymi firmami cez media ktore do odbytu svojich produktov investuju tazke love.. no a konecny efekt je pootm taky ako vidis ked sa prejdes dakde po meste:)

lost

nemyslim to tak, ze som vyslovene proti..
ale tak chcel som znaznacit, ze mi nevadi ak nema dokonalu plet..

brat raz zabil :)

"Ako schudne zena 2kg za pol minuty?
- umyje si tvar."

by ma ale zaujimalo, ako to znasa plet samotna.. neposkodzuje to z dlhodobeho hladiska? :) povedzme - dvojicky, obe navlas rovnake geny a rovnaky zivotny styl, jedna ma makeup kazdy den, druha nie, ktora bude mat krajsiu plet v 50tke ?

ale vzdy je lahsie si naniest makeup, ako hladat pricinu preco nie je plet zdrava :P

tak ale to uz moj problem nie je, len teoretizujem :D

Lulita

lost - neboj sa zvyknes si na make up u zeny :)) zase to nie je plastika, zo skaredej krasavica nikdy nebude a naopak

lost

Inac to je kruty paradox.

Priklad:

stretnem sa NAHODNE s nejakou babou, napr na diskoteke (i ked zly priklad) a ma dokonalu plet, dokonal postavu atd..
rano ked sa zobudim, tak sa zhrozim ze aku ma realnu plet, a nejak sa jej rozopol stahovaci pas a je to totalne ina osoba zrazu..

no bolo by to neprijemne :D

Viac sa mi paci, ked sa ludia nenafuknu na prvy dojem/stretko na 210% a su normalne na 90-100%, to, co dokazu ponuknut aj potom..

Pretoze napr na prac. pohovore:
napr by som isiel za robotnika, kopanie kanalov, a tak pracovny pohovor by vyzeral takto:
ten kto vykope najviac, ziska pracu.

a ja sa nadopujem a budem extremne vykonny a vyhram.

lenze potom doping opadne a budem sedy priemer.

Aky ma potom vyznam to super hyper umeleho zvysenia hodnoty ?

Ale necudujem sa tomu, to iste robia nase celevrity, a potom si ludia myslia, ze kazdy den tak ziju a ze kazdy den je ako z rozpravky.

amanda23

dnes sa dava velmi doraz na prvy dojem, ako zaposobis..ak prides pekne upravena primalovana ucesana, primerane oblecena niekam na prac. pohovor a samozrejme zaujmes aj ked otvoris usta, urcite si ta vyberu skor, ako nejaku zanedbanu strhanu zenu s odrastenou farbou a mdlou pletou a spinou za nechtami, co upravu zovnajsku povazuje za "prezitok" a mysli ze zaujme vedomostami, mozno ich ma viac ako ty, ale bud si ista, ze vyberu teba. Nie je znakom fifleny, ked chces byt upravena a citit sa dobre vo svojej kozi, potom si spokojna a vysielas to aj do okolia, opak je zamindrakovana neupravena zena, tzv. stara dievka, ktora kazdeho oklebeti, kto nechodi ako seda mys, take su ver v spolocnosti neoblubene, ale najdolezitejsie je byt so sebou spokojny - primerane, mat svoj klud a pohodu a potom aj okolie ta bude pozitivne vnimat. Na temu typickych fiflien, afektovanych nasukanych v neoprenovych leginach s 20 cm opatkami a nie kilami makeupu , ale litrami botoxu a nasulenymi perami od vyplni sa radsej nevyjadrujem, tie si najdu k sebe len takych chudakov, ake su oni sami, nehladiac na hrubku ich penazenky, ale dusevne hodnoty :D