Tema pre paranoikov

lost

Alebo je to potom povahou :D ale aj tak to nemoze byt paranoja :D absolutne vylucene.. je to proste planovanie.. alebo ako vybrat to spravne slovo :D
proste by som sa necitil bezpecne, pokial by som nemal diverzifikovany majetok.. a ano - to je 10kg ryze a 10kg cestovin a podobne..

a vies co je sranda ? je to aj financne a matematicky a logicky nepriestrelne ;) cena jedla ide coraz vyssie a vyssie :D cize .. ak kupim 10x 1kg ryze dnes za 2,59eur napr.. a o mesiac to bude stat 2,69 eur, tak usetrim par centov :) (samozrejme z dlhodobeho hladiska tam uspora skor nie je podla mna, pretoze priemerna nakupna cena bude v konecnom dosledku vyssia, alebo mozno nizsia o 1% co je pomerne zanedbatelne vzhladom na to ze skladovy priestor stoji viac)

lost

anjelik*

lenze u mna, ked mam doma 100kg jedla v konzervach, to je tiez zdravy rozum ;) ale 99% ludi tomu hovori paranoja :D

a ano, pre mna je prirodzene toto vsetko ;) a nejde o preplacanie, naklady su mi ukradnute, ide mi to pokojny spanok :P

nechapem ako moze niekto kludne spat, ked nema osetreny dalsi den.. chapes ako to myslim, proste nevie co bude o tyzden atd :D ja mam rad realtivne naplanovanu buducnost, nie tak, ze 21.12.2012 o 21:12 budem robit toto a tamto. kdezee.. mam vsetku volnost ktoru len mozem vramci fyziky mat, ale chcem mat istotu, ze ak otvorim chladniku, tak tam vzdy najdem to, co mam rad :) a preto 10kg ryze.. a nie v 10kg baleni, ale pekne 1kg balenia, rozna znacka, rozny vyrobca atd.. nemam problem s molami..

anjelik*

Čítaš ty, čo ja píšem? :o)) Veď ti vravím, že si mýliš paranoju so zdravým rozumom. Hej, mám sporiaci účet. :o) Brutálne výnosný, samozrejme. A s tou energiou som myslela energiu spojenú s riešením problémov. Nie s nakupovaním toaletného na kubické metre. :o))) To mi vážne chceš povedať, že si dobrovoľne kúpiš 10 kg ryže?? Veď ty by si prestravoval jednu civilizáciu molí. OMG!!!! Len tak mimochodom, pozri si niekedy jednotkové ceny tých tvojich *megapackov*. Či ty nááááhodou aj nepreplácaš...:o)))

lost

Ale nie je mozne, aby si nemala nejaky savings ucet napr ;)
Uspory su proste tiez paranoja..

Ale to sa mi nechce verit, ze by sa na teba nedalo najst ani jedna jedina cinnost, co by sa nedala klasifikovat ako "riesenie veci v predstihu" cize oznacene za paranoju :)

Vo vseobecnosti, kazdy jeden clovek podla mna ma sklony k takemu spravaniu...

Ale extremne nesuhlasim s vyrokom "Všetko ostatné je zbytočným plytvaním energiou"

uz len z principu, ak si nakupim napr 10kg ryze, namiesto 1kg, tak usetrim energiu do buducna, pretoze je jednoduchsie nakupovat bulk, ako stale chodit po 1 :) samozrejme len u veci, kde je to mozne.. napr tie mega packy toaletakov :) nakupim, hodim do robu a cakam kedy sa to mnie a opakujem proces :D

nechce sa mi verit, ze by existoval clovek, co napr nesetri na dochodok, bud 401k ci nieco svojpomocne (ano je to ine ak je to zakonom prikazane), ale ako by mohol byt clovek tak extremne lahostajny a spoliehat sa na zazrak na dochodoku ? To mi nejde do hlavy :D

anjelik*

Lost, tak to vyzerá, že ty máš vo svojej prirodzenosti hnať veci do extrémov. Tak potom vyzerajú aj tvoje príspevky tu na fóre. Keď predostieraš väčšinou extrémne polohy udalostí. Tak aj paranoju zamieňaš so zdravým rozumom, respektíve s určitými zákonitosťami tohoto sveta a tejto spoločnosti. Tak si skús predstaviť, že ja som tá, čo si platí zákonnú poistku, lebo musí. Chodí na preventívku k zubárovi, lebo musí. Ktorá skutočne nenakupuje do zásob, pretože vo všeobecnosti nerada nakupuje a potraviny zvlášť. Ktorá tankuje, keď už ručička leží nie že na nule, ale už kúsok pod. Ktorá nerieši veci v predstihu, ale až keď sa reálne odohrajú. Všetko ostatné je zbytočným plytvaním energiou.;o))

lost

No vela stastia, daj vediet ako sa podari :P :) Inac dobry napad, mne by sa take uz robit nechcelo pre par textovych obrazkov :D Problem je, ze je tento priestor pre spravu priserne uzky (ako vidis bol problem sem napchat 5 pismen a to len 4riadky vysokych).. I ked na dlzku prakticky asi aj neobmedzeny :)

oukydouky

a napadlo mi aj jednoduchsie riesenie toho kreslenia kde by aplikacia pri drag n drop jednoducho v poli prazdnych znakov (bodiek) vypisala v smere tahania na kazdej novej suradnici nejaky zvoleny znak..

oukydouky

a tiez ma napadlo spravit modul do gimpu kde vystupom namiesto bitmapy by bola "text-mapa", teda priklad zvolena farba by sa premietla ako urcity znak na "platno" (=pozadie=bodky) v plain texte a tiez s nejakou aproximaciou u lubovolneho rozlisenia. tak by sa dali kreslit rovno do grafickeho editora krivky a geometricke tvary a vystupom by bol rovno text ktory by som navyse s nizsie uvedenym konvertorom mohol instantne prisposobit fontu na tomto fore a spamovat uzasne ascii obrazy s minimalnou namahou..
cha cha chaaa (evil laugh)

oukydouky

napadol mi diabolsky plan, posprtat sa trochu v css, zistit typ fontu, zistit jeho typograficke vlasnosti a naprogramovat konvertor ktory vytvori podla predlohy textu s fontom konstantnej sirky znakov aproximovany obraz textu s fontom s plavajucou sirkou znakou, len by sa vybral typ "vaty" do pozadia, teda znak podla ktoreho sa ma vyplnat priestor

oukydouky

everything clear.. ale celkom inovativny napad. ja som si najprv myslel ze to vychadza 1 # = 1,5 bodky ale nesedi to presne