Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Manželstvo

Príspevok v téme: Manželstvo
pupa11111111

Ahojte prosím o radu, s manželom nie sme na tom dobre, neustále sa hádame, často sa skloňuje slovo rozvod. Je pracovne dosť vyťažený, čo chápem, ale správa sa ku mne uplne hrozne. Včera mi povedal, že na mň j..e, ze mu je to všetko jedno. Pomenoval ma že som p..a,j....á, slepica a inými nadávkami. Pritom som mu nič takého nepovedala, len on má nervy v prd..i, chcem to zmeniť, ale neviem, ako. Mám sa na to vykašlať a urobiť za tym hrubú čiaru? Máme spolu 7 ročné dieťa. Povedal mi, že ak budem držať hubu a krok, tak mu to bude vyhovovať. Už nie je možnosť nápravy?? Ako by ste sa k tomu postavili? Uprimne povedané, neviem, či to zvládnem ak sa rozvedieme, bude to velmi pre mna tazké, pretoze som z tých slabších pováh. Diky za rady, ked tu nejaká rada pomoze :)

Hardrocker

Po prečítaní vašich príspevkov mi neostáva nič iné ako len krútiť hlavou. V dnešnej dobe asi ľudia nedokážu rozumne vyriešiť ani len to aký druh chleba si kúpia v obchode. Na začiatku veľká láska a potom rozprávková svadba a príde nejaký menší problém tak sa jeden druhému vyhráža rozvodom nájde si milenku a podobné prízemné veci. Medzi mnou a manželkou je desať rokov rozdiel. Ja mám 35 a manželka je odo mňa staršia (to len pre vysvetlenie). Kým ste možno vy vo svojich začiatkoch pôsobili ako najdokonalejší párik na nás pozeral každý nechápavo a predpovedal skorý koniec. Keď manželka otehotnela po troch mesiacoch tak to už videli ako jasný prípad. Navyše 250 km čo nás vtedy delilo od seba, tehotenstvo v tak krátkom čase a vekový rozdiel. Aký úsudok by ste si vytvorili? To že sa neskutočne milujeme sme vedeli len my dvaja okolie to nevidelo a ani nechcelo vidieť. Dieťa nebolo "nehoda" ale bolo z neskutočne silnej lásky. Ale ľudia si myslia svoje. Pokiaľ ste sa vy rok dva alebo dlhšie bozkávali pod každou vŕbou užívali si počiatočnú eufóriu novej lásky neskoršie hádky a uzmierovanie my sme neustále bojovali s konvenčnou spoločnosťou a jej puritánskymi názormi. Je toho na dlho ale tým chcem povedať, že bola to možno dobrá škola života pretože neskoršie čokoľvek prišlo a my s mojou milovanou manželkou sme za zomkli tak neexistovala prekážka čo by sa nedala zvládnuť. Teraz máme dve deti a ako trochu povyrástli si tak trochu dobiehame randenie ktoré na začiatku nebolo. desať ročnom vzťahu a 9 ročnom manželstve by sme jeden za druhého položili aj vlastný život. Ľudia spamätajte sa na všetko treba dvoch a podieľať sa na tom obaja rovnako. Žene keď muž pomôže so starostlivosťou o domácnosť a výchovou detí tak večer sa mu manželka predvedie ako jeho princezná pretože bude mať čas pre seba a nebude ležať ako šmudla vo vyšedivených teplákoch odpadnutá večer na gauči pri sledovaní Paneláku.

pupa11111111

Ja si myslím tiež je to riadny biznis, ale nehádžem to za hlavu, že to nepomoze, mozno nie ta hodina...neviem, nebola som este v manželskej poradni. Može sa mi vyjadriť niekto kto absolvoval manželskú poradňu?

pan d.

Rozvod je sposobeny stale silnejsim posobenim zla na tomto svete. A sudy rozvedu kazdeho, co je podla mna riadna hlupost.

pupa11111111

Ďakujem, chcela som to spraviť, ale nedostala som na to odvahu. Ale myslím si, že aj ja mám len jedny nervy a dlho to nevydržím. Veď kto by vydržal pod takýmto tlakom. A čo sa týka tej manž. poradne, tak som to riešila, je objednaná, len včera mi treskol poznámku, že nech si nemyslím, že aj ked mu tam niekto niečo povie, že to bude brať v úvahu a že na záchranu nášho vzťahu obetuje tak max. 50 EUR čo približne stojí 1 hod. manž. poradne. Máte s tým nejaké skúsenosti?

Maoam

pupa, prestan mu robit akykolvek servis doma, neper mu, nevar mu, nezehli mu, nespi s nim, nech si ide k milenke a nech sa o neho stara ona

..uško..

Pupa111111, úplne Ťa chápem, presne sa viem vžiť do tvojej situácie. Milenka rieši len kde majú dobrú kávičku a čo si obliecť na rande, a ty s mužom riešiš každodenné problémy okolo domácnosti, dieťaťa, financií. Jasné že muž nemá chuť riešiť bežné veci s tebou (jednoznačne ho to nebaví), je mu jednoduchšie sa pekne usmievať na milenku a chodiť s ňou kade tade.... A toto neviem či na ňom zmeníš, uteká pred skutočnými problémami, a je mu jednoduchšie povedať na teba že si p..a a pritom žrať čo si mu navarila a obliecť si oblečenie čo si mu vyprala. Milenka takéto problémy nemá, muž k nej dojde pekne najedený vyvoňaný a môžu si ísť užívať. Jednoznačne mu daj na výber. a neplač za ním a nerob mu scény, buď tvrdá a rozhodná, potom si uvedomí že ty nie si nejaká p..a čo robí len scény. Vysvetli mu že pre teba je rodina na 1. mieste, a ak preňho nie, tak nech vypadne. Neboj, utiahneš to aj bez neho, na pár mesiacov sa uskromníš ale uvidíš že sa oplatí. Buď sa uvedomí alebo to skončíte. Držím palce. a ešte jedna poznámka, Krok treba držať ale hubu nie, treba mu vedieť povedať všetko na rovinu bez hystérie

pupa11111111

Ahojte, tak problém ako som spomínala riešime to už dosť dlho, trvá to pol roka, manžel si našiel milenku, mna si prestal vážiť, prosila som ho, aby to ukončil, veď máme dieťa.... Nakoniec to ukončil, rozhodol sa tak, ale nie som si na 100% istá že to nepokračuje. Vyčíta mi, že som ho nepodržala a že nebol v manželstve šťastný, ale hovorieval mi, že ma miluje. Samozrejme ako v každom manželstve sú hádky. Ale našiel oporu v inej žene, ktorá mu rozumela. Jasné, ved ona nerieši bežné veci okolo domácnosti, nerieši hypokéku.... len ako som sa dopočula, ho podporila v tom aký je on šikovný, a že ma nemá brať do úvahy.Išlo tu o jeho prácu, pretože za pol roka sa mu nepodarilo rozbehnúť obchod a samozrejme ako žena,matka a zodpovedná osoba, ktorá platí všetky účty, tak má peniaze rozpočítane a nie na rozhadzovanie. A nejaká ,,slepička,, ktorej imponovalo, že jej platí drahé obedy, berie ju na výlety, tak čo by mu nepovedala, to čo chce chlap počuť. No nedokázala by som to aj ja?? Ale nechcem sa o tom rozpisovať, pretože som mala s tým vážne problémy a psychicky som sa zrútila. A teraz? Manžel si myslí, že som jeho handrička a že hocikedy si može nájsť babenku, ktorá mu bude hovoriť, aký je on skvelý. Ale to že, všetky nasporené peniaze si zobral z rodiny,tak to je už v poriadku. Ja by som bola zvedavá, ak by ona mala manžela, že si odkladaju 5 rokov peniaze,súhlasi s tým aby sa manzel rozbehol,vyberu všetky úspory, či by bola spokojná ak by mínal aj jej úspory na nejakú ..... Z toho vznikol celý problém. Ja som manželovi odpustila, ved máme spolu vybudované niečo a on to teraz berie ako bernú mincu, že čokolvek urobí, tak mu odpustím, pretože sa bojím, že to sama finančne nezvládnem. Ano teraz par mesiacov dozadu, som prišla o dobre platenú prácu. Pracujem, ale ked si dám ruku na srdce, naozaj by som to neutiahla sama.A preto je si mnou istý a takto sa ku mne správa. Ale tu agresivitu má v sebe, je to zdedené. Asi tolko k mojmu problému.

Textová Inzercia

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Manželstvo - Fórum - ZDRAVIE.sk