Blížiaci sa koniec sveta = úzkosť a strach

Príspevok v téme: Blížiaci sa koniec sveta = úzkosť a strach
veronicka2

zdravim. uz dlhu dobu sa vsade pise o tom ze bude koniec sveta lebo majsky kalendar uz dalej nepokracuje. ja viem ze su viacere verzie toho co sa ,,asi" stane. viem ze je tu aj nadej ze sa nestane vobec nic. ja som vacsinu casu v pohode no ked si uvedomim ze mam mozno mesiac zivota pred sebou tak ma chyta uzkost a panika. neviem co mam robit vzdy sa upokojim tak ze ,,sa nic nestane" lenze cim sa blizime k tomu datumu tak sa upokojit neviem. stale sa bojim ze umriem. ja umriet nechcem. vsetko v mojom zivote je krasne mam skveleho partnera s ktorym planujeme buducnost. tiez sa bojim ze ak by sa stalo nieco v tom zmysle ze zlyhaju formy komunikacie padne internet, mobily nebudu fungovat tak sa s nim nebudem moct spojit (nebyvame spolu ale 400 km od seba...) ja bez kontaktu s nim neviem vydrzat ani jeden den. a neviem si predstavit co by bolo ak by vsetko zlyhalo. poradte co mam robit ako sa mam upokojit. fakt zijem s tym ze mam uz len mesiac zivota...ako to zvladate vy?

Slecna A.

Ziaden koniec sveta nepride.....Ziadne take, ze 21.12 (ci kedy to) zhasnu svetla, nastane bum bum a my poletime do vesmiru...absolutne nie. Vies co pride? Vies coho sa mozes bat? Padu nasej meny, ekonomiky, nasej vlady, nasho sposobu zivota...Nastane strasna bieda, kolaps dopravy, energie, nastanu rabovacky...Ti, ktori maju doma pistol si ako tak ochrania svoje majetky...ti, co ziju na dedine si ako tak vypestuju cosi na jedenie...Ano, pride pad zivota, aky pozname...pre niekoho, kto je denne nasadeny na facebooku, tecucu vodu a elektrinu povazuje za absolutnu sucast zivota - ano, pre toho to bude "koniec sveta"...Ale pre tych, co sa na to pripravuju, to az take hrozne nebude. A ver, ze nas je dost....Staci sa pozriet, co sa deje v USA po Sandy. Ake su tam nedostatky paliva, dlhodoby vypadok energie. Ake su tam rabovacky, chaoz...a to tam je taky stav kolko? tyzden? predstav si, keby take cosi prislo na veeeeeeeeelmi dlhu dobu.....Zabezpecte sa vsetci, to je jedine, co ja robim a odporucam to vsetkym :) Aj keby nic neprislo, stale sa to da vyuzit, co si teraz zadovazite :)

Mimulus

No aspoň že tak aspoň už nebudem mať žiadne problémy. Ja sa osobne veľmi teším ale asi to nebude pravda :)

miso 99

moze ti to byt jedno ak sa nieco stane tak tomu nezabranis ... naco sa trapit nad niecim co nemozes ovplyvnit ??? hm? :)

veronicka2

viem. viem ze umrieme vsetci a mozno ma zajtra zrazi auto. ale to neviem preto sa toho nebojim ze kedy a ako umriem. ale toto ze sa vsade pise ze 21.12 bude koniec tak to mi pride strasne na nervy tlak. zvlast ked mam take plany do zivota ako mam. ja viem ak by sa to stalo tak umru vsetci ale proste ja by som velmi chcela tie plany uskutocnit. roky cakam na nieco co ma prist prave na jar. a ked si predtaavim ze to vobec nemusi prist tak uplna depresia.

bella12

osobne si nemyslím, že o mesiac nastane koniec sveta. Avšak raz aj tak budeme musieť všetci zomrieť, s týmto si vysporiadaná?