Blížiaci sa koniec sveta = úzkosť a strach

Príspevok v téme: Blížiaci sa koniec sveta = úzkosť a strach
veronicka2

zdravim. uz dlhu dobu sa vsade pise o tom ze bude koniec sveta lebo majsky kalendar uz dalej nepokracuje. ja viem ze su viacere verzie toho co sa ,,asi" stane. viem ze je tu aj nadej ze sa nestane vobec nic. ja som vacsinu casu v pohode no ked si uvedomim ze mam mozno mesiac zivota pred sebou tak ma chyta uzkost a panika. neviem co mam robit vzdy sa upokojim tak ze ,,sa nic nestane" lenze cim sa blizime k tomu datumu tak sa upokojit neviem. stale sa bojim ze umriem. ja umriet nechcem. vsetko v mojom zivote je krasne mam skveleho partnera s ktorym planujeme buducnost. tiez sa bojim ze ak by sa stalo nieco v tom zmysle ze zlyhaju formy komunikacie padne internet, mobily nebudu fungovat tak sa s nim nebudem moct spojit (nebyvame spolu ale 400 km od seba...) ja bez kontaktu s nim neviem vydrzat ani jeden den. a neviem si predstavit co by bolo ak by vsetko zlyhalo. poradte co mam robit ako sa mam upokojit. fakt zijem s tym ze mam uz len mesiac zivota...ako to zvladate vy?

Carie

Nemusis umret! Vo Francuzsku je hora, na ktorej pristanu mimozemstania a vsetkych, ktori na nej budu stat unesu a zachrania. Vsetci ostatni umru! Takze vyber sa v prislusny den na tu horu a vylez na nu. Bude ju ale strazit policia, takze budes musiet byt obratna a nejak ich prechytracit! Alebo si rovno objednaj helikopteru a dostan sa nu tu horu na nej. Ak by ta cestou ohrozovali helikoptery a lietadla policie, tak ich zostrel! A mas to v suchu!

arman

lost

"ale stavim sa, ze to s ludmi aj tak nepohne, lebo su priserne pre-metro-sexualizovany."

ver tomu, ze hlad s nimi pohne. :-)

marcelina78

Mila SLECNA A., to aby niekto mohol reagovat na prispevok zakladatela temy si musi citat dozadu niekolko stran, alebo pytat od teba dovolenie sa vyjadrit ? Ved Jessi neodpoveda tebe, ale zakladatelovi temy pise svoj postreh...

lost

Jessi_111

"nevládalo platiť byty,a teraz skončili hladní a smädní na ulici"

Nic v zlom, ale ak ma este raz takyto clovek oslovi, tak dam hocico za to, aby som da dostal k jeho zmluve o hypoteket, podstrcim mu jeho podpis pod jeho nos a spytam sa, KOHO JE TOTO PODPIS ???

"Keď Vás poprosí o pár centov, chlieb alebo pohár vody, čo urobíte?"

Daj mu euro dnes, zajtra bude chciet dve.

- tj. nic v zlom, ale treba si uvedomit, ze je vela odrbavacov, co radsej namiesto 300eur na pase bude zobrat od ludi a citovo ich vydierat.. a tych uz mam fakt dost !! a ver mi, pomoct by som nemal ziadny problem, ale nikto ma sakra vyuzivat, resp financne zneuizovat nebude.. Podla mna, tych REALNYCH bezdomovcov je extremne malo voci tym, co tam su z velmi zakernych dovodov..

Slecna A.

Jessi, dobre rano aj tebe :)
Precitaj si minimalne dve strany tejto diskusie...Uz tu vobec nerozoberame koniec sveta :) Ale nieco uplne ine, takze sup sup precitat vsetko ;) Lebo to, co pises ty my uz vieme davno. Rozoberame tu rozpad nasej spolocnosti, nie koniec sveta ako takeho :)

Jessi_1111

Dobré ráno.

Koniec sveta možno bude, ale kedy, to vie len Ježiš Kristus. A ak by mal nastať teraz, je to jeho rozhodnutie a čudovali by ste sa mu? Tento svet je hnusný, všade samé vojny a my sa nemáme k tomu, aby sme pomáhali, naopak, krajinu aj celý svet ničíme fajčením, spaľovaním rôznych odpadov, všade vznikajú nové továrne, pre špinavé peniaze sú len samé vojny a boháči sa nemajú k tomu aby pomáhali chudobným, ľudia sa nemajú k tomu, aby zachraňovali ľudské či zvieracie životy (česť výnimkám). Sama mám doma asi 10 zachránených zvierat, pracujem s rôznymi útulkami zvierat a nadáciami pre deti ale viacerí sa nemajú k ničomu, nechodia do školy, do práce ( samozrejme, je veľká nezamestnanosť) ale myslím tým tých, čo majú. Samozrejme niektorí pracujú poctivo, to uznávam. Ale myslíte, že flákanie a neplnenie si svojich povinností,to, že nepomáhame druhým ľuďom / zvieratám aby boli šťastní, to sa tomu hore nepáči. A ja tu naozaj nechcem nikomu vnucovať svoje náboženstvo, ale toto sú aj tak len niektoré pravidlá normálneho života. Povedzme si úprimne, koľko bezdomovcov sa ocitlo vonku pre alkohol, fajn asi si za to môžu sami. Ale povedzme si, koľko ľudí sa ocitlo v kríze, nevládalo platiť byty,a teraz skončili hladní a smädní na ulici. Utekáme od nich! Taká je realita!Čo urobíte, keď stretnete bezdomovca? Myslím skutočného bezdomovca! Keď Vás poprosí o pár centov, chlieb alebo pohár vody, čo urobíte? Asi sa nezachováme celkom pekne a pritom celá naša rodina pracuje v takých to verejných zbierkach a rôznych akciách či už pre bezdomovcov, ťažko chorých alebo zvieratá (zdravé,choré)...Preto si to dovoľujem takto povedať a ak sa bojíte konca sveta, prečo teda myslíte len na seba? Prečo teda neurobíte niečo preto, aby ten už zmienený koniec sveta nebol? Zmeňte sa ľudia, je to naša posledná šanca, stať sa lepšími! Veď nepite alkohol, nefajčite ale naopak robte aspoň dobré skutky, dodržiavajte zdravý životný štýl, adoptujte si zvieratko (dieťa), alebo ja neviem, trebárs kŕmte pouličné zvieratká, ak nejaké máte, venujte mu dostatok času aj tomu zvieratku, sebe, rodine, známym a priateľom! Veď dokedy to takto ešte bude existovať? Každý z nás môže urobiť zmenu! To je môj názor, moja odpoveď...

Dovidenia.

lost

pozrite si ako dopadol new york.
na druhy den vacsina ludi, kedze vacsina je metrosexual, panikarila.
clany/gangy na druhy den premohli policiu.
kedze NYC je "moderne mesto" a "my hrdina, my nic nestat sa" "my objednat pizzu" "my potrebovat sampon a gel na vlasy" tak nikto nebol pripraveny, a stacia dva dva dni na to, aby bolo vsetko hore nohami (bitky pre benzin a podobne haluze)..

ale stavim sa, ze to s ludmi aj tak nepohne, lebo su priserne pre-metro-sexualizovany.

Slecna A.

maoam, este mi napadlo k tomu, co si napisala (a neber to preboha ako navazanie sa do teba, lebo ja uz niekedy neviem ako pisat, aby si to ludia nebrali osobne :))
Byt 7 dni bez jedla, pretoze si to vyzaduje tvoj zdravotny stav, oka, to sa da prezit. Najme, ak vies, ze po tych 7 dnoch sa najest mozes. Tych par dni nezijes v strachu o svoju buducnost, lebo vies, ze mas prosriedky na nakup jedla. Predstav si ale situaciu, ze si 7 dni bez jedla a nevies odkial za 7 dni dake jedlo vobec zozenies. Keby si cosi take prezila pri svojom zdravotnom probleme, psychicky by si to inak prezivala :) Mozu nastat rozne casy...ja verim, ze sa zauziva vymenny obchod a ze naucime aj cosi si vypestovat. Ktozvie