Večerné cvičenie....schudnem??

xdanielax

najlepsie je cvicit vtedy, ked to cloveku robi radost.
U mna osobne, napriklad, sa vyskytne vynimocne den, ked idem nalacno behat. Za prve nemam cas cez tyzden. Ale cez vikend, ked mam, radsej si privstanem, naranajkujem sa v klude si pockam kym to vytravi a idem az potom. Bez jedla sa mi vobec nebeha dobre.
O hluposti cvicenia (nearerobneho charakteru) nalacno sa hadam bavit nemusime.

winki

Najlepšie cvičenie je ráno. Po zobudený si dať pohár vody s citrónom, poprípade vlákninu rozpustnú vo vode.
A potom cvičiť.
Vraj na lačno telo spaľuje svoje vlastné uložené zásoby tuku a cukru, a hlavne sa ti vyplavujú toxíny z tela. Rozhýbe sa celé telo, metabolizmus, a celkovo raňajšie cvičenie je najlepšie na prebratie a získanie energie na celý deň,
Potom raňajky a šup šup pracovať :D

Magy

Horanka - presne ako ti pise xdaniela - 700kcal je na hranici prezitia aj bez pohybu, nieto aby telo este dostavalo dostatok zivin, mineralov a pod.
---
ucinne A TRVALE chudnutie je zalezitost CELKOVEJ ZMENY stravovania, zivotospravy, ziv. stylu, denneho rezimu a postoja k sebe, pohybu atd.
ak nie si pripravena zmenit od zakladu vsetko, co si doteraz zvykla robit, tak na to zabudni.
velmi krasne to vystihla oprah: „Niet inej cesty, ako pravidelne športovať a menej jesť. To je všetko,“ povedala o diéte, ktorú, ako sa zdá, netreba nikdy reklamovať.
(ja len dodam, ze pravidelne znamena PRAVIDELNE a nie obcas a menej znamena MENEJ a nie primalo).
precitaj si
zivot.azet.sk

tam mas o tych "zazracnych" dietach a hojdackach povedane dost.

xdanielax

a kedze spanok je tiez dolezity, lebo vraj nevyspani ludia su viac hladni, a navyse treba zregenerovat co som si dnes odcvicila, tak sa lucim.
a naozaj, plati to, co som pisala, studuj info, az potom kalorie :)

xdanielax

Tak je to. Samozrejme, ber to ako orientaacne cislo.
K tomu potom pripocitaj energiu vydanu napriklad tym ze ides od pc na wc a jednoducho vsetkeho ostatneho co robis. Vsetko sa pocita. + ked sa napriklad ucis, mozog potrebuje sacharidy atd atd ..
takze pomaly ale isto prides na to, ze to nie je len o tom, ze zjem cokoladu a teraz preboha musim 4 hodiny behat :)

Horanka

xdanielax - mne vyšlo že mam bazalny metabolizmus 1390...a bolo pri tom napisane že ked tolko prijmem tak to moje telo spali aj ked budem len ležat a nič nerobiť...:) tak je to?? :)

xdanielax

Horanka - ale tak to vobec nefunguje. Precitaj si co je to bazalny metabolizmus.
+ energiu potrebujes uz napr. aj na to, aby si napisala sem prispevok, nehovoriac o inych veciach, kt. robis pocas dna.
Vobec sa neorientuj cislom, kt. ti ukaze nejaky stepper alebo cokolvek. To je hlupost.

Staci pravidelna, VYVAZENA PESTRA strava a pravidelny pohyb. A mas to.
A ak chces nieco riesit, naozaj ti odporucam citat si clanky vselijake, napr. na sportujeme . sk, alebo aktin . cz a sama si postupne najdes cestu. Hlavne jedz. To je zaklad. A nespekuluj moc. To nikdy nefunguje - pri nicom.

Horanka

xdanielax - dobre...a ako mam potom spaliť 1700 kcal?? šak to čo mam robiť? ja ani tych 700 nespalim nie že 1700...:D