Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Spoluziaci

Príspevok v téme: Spoluziaci
dragonian

Caute len taka otazka na dlhy vecer, mavali ste stastie na spoluziakov, kolektivy? zakladka, stredna pripadne vyska? boli to ludia s ktorymi ste si rozumeli ozajstne a stretavali ste sa aj po studiu? ja mam asi troska smolu alebo som ja divny, zakladka bola fajn, stredna bieda, vacsinou uplne ini ludia ako ja, a vyska nieco medzi, vztahy sice fajn, ale nemam pocit ze okrem 2-3 ludi budem este niekoho vydavat, a co vy?

Zaran

Ja moc nie,som na osemročnom gymply,sme spolu v triede už šiesty rok ale nikdy nejako extra som si s nimi nesadla(ani oni medzi sebou)výjsť sa s nimi síce dá,sú OK ale žiadne kamarátstvo nehrozí.Na základnej sme sa kamarátili všetci.

Mimulus

No takto: na základnej škole som mal kamarátov dosť, na strednej škole som mal kamarátov dosť a keďže som na vysokej škole nebol, pretože sa mi nechcelo urobil som si dve nadstavby a aj tam som mal kamarátov dosť. Teda ak si vieme definovať pojem kamarát.
Čo sa týka kolektívov tak na základnej nič - nikdy sme sa už nestretli, na strednej nič - druhá trieda sa stretáva pravidelne ale tá naša nemala kolektív nikdy, no a čo sa týka nadstavieb tak dospelí ľudia sa už správajú úplne ináč a tam nejaký taký pojem ako kolektív už veľmi nemôžete čakať.
No a čo sa týka skutočných priateľov tak tých môžem spočítať na jednej ruke napriek tomu, že som mohol na dvoch :( Bolo a je ich ako šafranu ale za nič na svete by som ich nevymenil ani za 1000 kamarátov :)

Meretseger

Pozdravujem tých, ktorí tam nejdú :D Ja som namiesto toho navrhovala zaplatiť si výlet povedzme do Paríža, a skoro ma zlynčovali. Tradicionalisti, čo sa boja niečoho nového a ešte dačo k tomu, ale to by som písala už urážlivo:)
Ja som možno okrem introverta aj tak trochu mizantrop, takže mi ten kontakt ozaj moc nechýba :D

innerworld

Meretseger: Ja mam stuzkovu tento tyzden a dlho som vahala,ci ist alebo neist. Niektori nesli a ja to akceptujem,lebo je to ich rozhodnutie. Nepaci sa mi vsak,ze sa okolo toho robi zbytocne halo akoby sa mal zrutit svet. V podstate tam idem skor zo zvedavosti.
Aj pre introverta je prospesne byt s ludmi, i ked si myslim,ze niekedy to nevnima ako potrebu,iba ako ozivenie :)

innerworld

Alison: Ja mojej mame nie som schopna povedat niektore dovernejsie veci, myslim, ze by to nechapala.
S lubostnym vztahmi nemam vela skusenosti, iba nejake, u mna je to skor o tom, ze aj ked mam nejaky vztah,tak ma velmi dokaze ocarit iny muz a trva to aj roky, pritom s mojim sucasnym vztahom som spokojna. Len nerozumiem,preco to na mna posobi tak intenzivne.
Dennik vyuzivam poslednu dobu velmi casto a pomaha mi to.

Meretseger

Na ZŠ sme boli fajn kolektív, hoci ku koncu sa začali spolužiaci trochu vyfarbovať, nerobili pekné veci... Nie je mi za nimi ľúto, pretože s tými, ktorí stáli za viac, som šla aj na SŠ. V druhej polovici štúdia som sa však dostala do konfliktu s celou triedou kvôli stužkovej, napísala som na FB, čo si o nej myslím (vôbec nič pekné) a takmer všetci začali ísť proti mne, okrem pravých priateľov, takže som vcelku rada, že sa to stalo, aspoň som zistila, komu môžem veriť a komu nie. Pritom som vždy každému pomohla, ako som vedela, takže ma to veľmi zranilo, ale hľadať tu medzi ľuďmi niekoho s charakterom je ako hľadať tú povestnú ihlu...
Na VŠ som druhý rok a s kolegami sa skôr zdvorilo ignorujeme, ak potrebujem niečo ohľadom učiva, obraciam sa na spolužiaka zo strednej a na katedrovice, rôzne zrazy nechodím, nemám záujem.
Koniec koncov, som introvert s vlastným bohatým svetom, do ktorého nerada púšťam ďalších ľudí, je mi fajn samej:)

Alison128

Innerworld - To ma mrzí , ale poznám ten pocit . Síce mne kamarátstva od detstva padli už dávno , no viem aký je to pocit ,keď ťa sklame niekto , komu doveruješ ...
Ja ako som povedala , tiež mám často chuť sa niekomu vyrozprávať a to čo tej jednej kamarátke povedať nemožem , poviem buď mamine , pretože s ňou mám veľmi dobrý vzťah a nie sú veci , ktoré by som pred ňou tajila ... alebo mám denník . Veľa ľudí denník berie ako hlúposť , no i také ,,vypísanie,, ti veľa povie , veľa pocitov akoby vyplavíš z tela .
Ja som sa takto sklamala nielen v kamarátskych vzťahoch ,ale aj v ĺúbostných . Dosť som sa trápila , no posilnilo ma to .
Ako sa hovorí , všetko zlé je na niečo dobré ... možno i tieto padnuté vzťahy majú význam . Aspoň sa na nich učíme ...

innerworld

Alison: Ja si tiez cim dalej, tym viac davam pozor,co komu poviem a momentalne este spracuvavam fakt,ze som prisla o hlboke priatelstva z detstva...teda aspon som si myslela,ze boli hlboke. Naopak, ini ludia, od ktorych som to necakala ma prijemne prekvapili, no napriek tomu uz nedokazem tak ludom doverovat. Neprijemne je akurat toto obdobie,ked sa nemam komu vyrozpravat z urcitych veci.

system

tak u mna bola uplne najhorsia zakladka, asi som bol viac inteligentnejsi nez ostatny spoluziaci ale chodil som na zakladku doslova nasilu neznasal som ju a nerad na nu spominam. stredna bola super. fajn partia i ked trocha poskupinkovana no vychadzal som dobre so vsetkymi myslim, akurat ze teraz (3 roky po strednej) som v kontekte asi s 2 ma ludmi :D couz. No a vyska bola uplne najlepsia, super ludia, super partia, super kamosi, nemozem sa stazovat, proste naj kolektiv, bez tych ludi by som titul asi nedokoncil, velma sme si pomahali navzajom a stale sme v kontakte napiseme par slov aj sa raz za cas stretneme vypijeme pivko ( aj ked niesme z jedneho mesta ) vzdy sa vieme dohodnut na nejakej akcii kde pride vecsina. takze dovolim si opvedat ze za VS mi je aj smutno, teda hlavne za kamosmi z VS :D

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Spoluziaci - Fórum - ZDRAVIE.sk