Prečo všetci fajčia a pijú?

Príspevok v téme: Prečo všetci fajčia a pijú?
shy

Tak toto by ma zaujímalo, čo majú všetci s tým alkoholom a cigaretami? V poslednej dobe mi to už dosť lezie na nervy, že všade kam prídem, všetci do jedného sa len ožierajú a fajčia a tým pádom ako zaritá abstinentka a nefajčiarka nikam nezapadám. Vie mi niekto vysvetliť, čo je na tom alkohole a cigaretách také úžasné?

anjelik*

Shy, odpoveď na otázku, prečo ľudia pijú a fajčia je naozaj jednoduchá a dosť sa podivujem, že ti to tu nikto nenapísal, len všetci riešili , že *oni* nepijú a nefajčia. :o) Alkohol je jednoznačne chemická látka a ako taká ovplyvňuje mozog a cez mozog našu náladu,. A človek, ktorý pije, sa zrazu cíti lepšie, je taký veselý a zábavný, dostane sa mimo svojich problémov.Problémy sa nestratia, len sú zatlačené na čas do úzadia. :o)) Ak je niekto vo svojej prirodzenosti veselý človek, stáva sa ešte veselejším. Ale niekto, kto je vo svojej prirodzenosti *zviera*, začne sa prejavovať ako zviera. Prívlastky si domysli sama. ;o) Aké zviera. Problém teda nie je v alkohole, ale v ľuďoch, ktorí sami seba nezvládavajú a tak potrebujú *barličku* alkoholu. A cigariet, ktoré v minimálnom množstve, cigary v podstatne väčšom množstve, obsahujú látky, ktoré by sa dali nazvať ako stabilizátory nálady. Preto ich ľudia fajčia. Časom sa stanú závislí na nikotíne..a preto nie je také jednoduché prestať. Otázka zapadnutia do spoločnosti podľa mňa nesúvisí s tým, či piješ alebo nepiješ, či fajčíš, alebo nie. Skôr je to o ponuke. Čo tvoja spoločnosť ostatným ponúka. Ak je to kyselý ksicht a okaté odsudzovanie, nuž...

Mimulus

lost krásne napísané plne súhlasím. Mladé baby si myslia, že je to cool ale presne si to vystihol - pekné dievča, už už ju chceš osloviť a zrazu vytiahne cigarety. No.... nevyjadrujem sa radšej

lost

Maoam, no ved to :D ako si ma potom mlady muz najst mladu zenu v dnesnej dobe? :D ked 2 z 5 fajcia? :D ved to je chore a mozno dokonca aj 3z5.. ktovie.. Ako fakt nemoze byt nic horsie, ked vidim peknu babu a nasledne si vsimnem ako drzi v ruke cigaretu.. fakt nic horsie..

ravelution

Nájdi si okruh ľudí čo nepiju a nefajcia. Čo tak enviroaktivisti, sportovci, nabozenski fanatici, IT manici?

shy

Jedného som sa pýtala, že prečo pije, povedal, že preto, že má ťažký život...to keby som mala aj ja z takého dôvodu piť, tak už som prechlastaná k smrti...