Akne, Zineryt a antibiotika

Príspevok v téme: Akne, Zineryt a antibiotika
malinka

Mala som dost velky psychicky problem s akne, po pouziti Zinerytu sa mi plet uplne vycistila(zasiahnute bolo iba celo, ale poriadne), pouzivam ho 8 mesiacov, ale uz ma trapi ci to nebude mat nejaky dopad na pecen ci imunitu, ved su to antibiotika, aj ked len lokalne na kozu. Vie mi niekto poradit?
P.S.:Strasne sa bojim vymeny lieku alebo jeho vysadenia, lebo sa mi vrati stary problem :/

sweet_lolitta

takze po vyse 2 tyzdnoch, co som si na tvar davala krem s polkou tabletky zinku 2x do dna sa mi plet naozaj upokojila, lepsie sa hoji a nevytvaraju sa mi ziadne zapaly, dokonca uz takmer vobec cierne bodky. Som spokojna :) a je to lacne.

lenkaaaaaaaa

hormonalna antikoncepcia u zeny vplyva dobre na stav pokozky. no treba si uvedomit ze zlepsenie pokozky pretrvava iba pocas uzivania h.antikoncepcie. po vysadeni sa zase vsetko vrati do povodneho stavu.

katka26

ja mam zineryt len od dneseho dna pouzila som ho len raz....mam velke problemy hlavne s bradou dufam ze mi zineryt pomoze .....

sweet_lolitta

ja som pouzivala zineryt mesiac a plet sa mi vycistila uplne! som bola stastna, no pred kramami nech robim co robim, tak si nepomozem a zhorsi sa mi to rapidne. No zineryt je ATB a to sa neda naozaj brat donekonecna, tak s nim naozaj koncim. Dam si ho opat mozno po mesiaci dvoch. proste teraz pauza. Nastvala som sa a dala som si na ksicht krem do ktoreho som rozdrvila polku tabletky Zinku obycajneho z lekarne. Idem vyskusat co to spravi mat prirodny zinok na ksichte. Po tyzdni vam dam vediet :)

viki:)

ahojte:)..ja som používala najskôr zineryt a potom nejake antibiotika, a neskor mi kozna lekarka predpisala tablety, hormonalne, Roaccutane, ktore som brala 7 mesiacov, po nich som mala pocit, ze som z toho konecne vonku, kedze mi to takto povedala aj kozna lekarka...ale po pol roku sa mi to vratilo, aj ked som brala masticku ktora bola na baze tych liekov roaccutne..strasne osm sa bala ze sa mi to vrati, a ze zostanem na roaccutane akoby zavisla...a tak sa aj stalo..aj ked to nie je take ako pred tym, chvalabohu...teraz pouzivam zinerit a tie malinke vyrazky postupne miznu..

pinkneve

no ja mam 24 a akne od puberty...nepomahali ziadne kremiky ani zazraky z drogerie...takisto som skusala rozne veci na odporucanie od kozneho lekara...a lepsie vysledky prisli az po pouziti zinerytu...problem je ze ucinkuje iba cca 2 mesiace...potom si musim dat prestavku cca pol roka a pouzivat od znova...rozmyslala som uz aj nad HA..kamaratky mi odporucili Belaru..ma s tzm niekto skusenosti..myslim co sa tyka pleti?