Akne, Zineryt a antibiotika

Príspevok v téme: Akne, Zineryt a antibiotika
malinka

Mala som dost velky psychicky problem s akne, po pouziti Zinerytu sa mi plet uplne vycistila(zasiahnute bolo iba celo, ale poriadne), pouzivam ho 8 mesiacov, ale uz ma trapi ci to nebude mat nejaky dopad na pecen ci imunitu, ved su to antibiotika, aj ked len lokalne na kozu. Vie mi niekto poradit?
P.S.:Strasne sa bojim vymeny lieku alebo jeho vysadenia, lebo sa mi vrati stary problem :/

moje

pozri si cez google , natukaj perioralna dermatitida, tam su nejake info a este aj tukni perioral dermatitis tam su aj obrazky tusim.

eny

Ja som mala milion pripravkov a kazdy ucinkoval iba nejaky cas. Nakoniec mi kozna predpisala hormonalnu antikoncepciu a uz mam fakt len minimum vyrazok pred kramami.

ivka83

Moje:Ja v okoli nosa nemam ziadne vyrazky,len na brade a okoli ust,nad ustami velmi nie.Co je to ta perioralna dermatitida?

moje

ahoj ivka83, ja mam tiez pupaciky len v okoli brady a nosa a mne kozna povedala, ze to nie je akne, ale ze sa to vola perioralna dermatitida, ale ja neviem, ako sa toho zbavit:(((

ivka83

Blondi2: ja mam tiez akne hlavne na brade a v okoli ust.Kozna mi povedala,ze to moze byt priznakom toho,ze mozem mat nejake zenske problemy.V oktobri som aj mala a zhruba od novembra-decembra sa mi taketo akne zacalo robit.Nemas ziadne zenske problemy?Tiez som mala Eryfluid a krem Differine,ale velmi mi to nepomohlo.

blondi2

o tom dopade na pecen neviem, tiez by ma to zaujimalo. Ale chcem ti povedat, ze zineryt ti nebude ucinkovat vecne. Mne pomahal rok a potom uplne prestal. kozna mi to vysvetlila tak, ze bakterie sposubujuce akne si casom vytvoria proti nemu imunitu. Takze potom roku sa mi opat vratila skareda plet. ja mam zase akne iba na brade a okolo ust.Teraz som dostala Eryfluid, to je tiez antibiotikum, ale nepomaha az tak ako zineryt. A k tomu este krem Skinoren a ten je celkom dobry.