Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vela modrín

Príspevok v téme: Vela modrín
flallka

Ahojte,chcem sa spýtať ..už zopár rokov si všímam že sa mi často tvoria modriny,tak povediac z ničoho,trošku sa buchnem ,opriem o roh stola silnejšie a už to je ..hlavne na nohách a rukách. Nikdy som to nejak neriešila ale teraz mam prácu kde sa ,,búcham" častejšie,robím s drevom a stačí ak sa opriem oň,klanem naň klaknem ,alebo sa trošku buchnem alebo ani neviem proste čo urobím vytvoria sa mi modriny,najme na nohách ich mám neskutočne moc a vyzerá to strašne,žlté,červené,fialové..velké,miniatúrne.. no hrozný pohlad :( ...a chcem sa opýtať,mám ísť kvoli tomu k doktorovi,myslíte že je to normálne ,alebo mi chýbaju nejaké látky v tele ? a ten doktor čo mi predpíše nejaké vitamíny alebo mi bude robiť testy? čítala som že môže ísť aj napr. o slabé cievky alebo nedostatok niečoho v krvy.. čo myslíte ? nechcem dojsť k doktorovi ako taký hypochonder kvôli takej možno len ..hluposti.. nemáte stýmnejaku skusenosť ?

RNG

Triglyceridy a cholesteroly nie su len v jedle, ale si ich telo samotne vyraba v peceni z prebytocnych cukrov.A to az 80% vsetkych co mas v krvi. Takze vyhybanie sa masam ten problem nevyriesi. A rastlinne tuky, nenasytene, pokial nie su oznacene ako panenske, su priemyselne znicene a v tele oxiduju, polymerizuju a tuhnu, tj aj na stenach ciev, ktore sa stanu potom hrubsie, menej priechodne, zle regenerovane vystelky=rozpadajuce sa a krehke celkove.
Oxidaciu spomaluju alebo odstrania antioxidantym, nanosy sa daju odburat lecitinom a lipazou, pripadne aj inymi enzymami, a tym sa vystelky zregeneruju, a steny ciev spruznia.
Pri usadani sa roznych latok na cievy hra velmi velku ulohu aj hladkost cievnych vystelkov, ktoru nici vysoka hladina homocysteinu, takze znizit si hladinu homocysteinu metylaciou(vitaminy B-6, B-9 a najma B-12) velmi pkmaha, dokonca viac , ako kontrola hladiny cholesterolov.
Inac cholesteroly sa daju znizit , tj ich vyrovba v peceni napr policosanolom, a to uplne bezpecne a velmi ucinne davkami 20 az 40 mg denne. Je to "cukrovity" vytazok z listov cukrovej trstiny

flallka

Ďakujem. Neviem ale vitamínov podla mňa konzumujem dosť .. Síce premýšlam. už zopár rokov nejem ovocie (okrem citrónu) ani mäso (ryby áno) ..ale snažím s to všetko nahrádzať aby mi nechýbali bielkoviny .. mohlo by to byť tým ovocím?

RNG

Na spruznenie ciev ich treba ocistit od tvrdych tukovych a tukovobielkovinnych nanosov a spruznovat roznymi antiooxidantami, ako vytazok z hroznovych semien(proantokyanidy), vinpocetine, huperzine, a najma bioflavonoidy, ako rutin, hesperidin a silny diosmin.
Samozrejme nezabudaj na vitaminy C a E.

flallka

Ahá,som nevedela či to nebude odveci navštíviť s týmto lekára ,ale vidíšm že asi nie teda. Ďakujem velmi :)

Maoam

toto nie je hlupost, ale je to problem, urcite naklusat k lekarovi, poslu ta zrejme na hematologiu a mozno aj na cievne

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Vela modrín - Fórum - ZDRAVIE.sk