Ak je toľko chorôb, existuje aj nejaká zbraň na ne?

anjelik*

Pokojné uvažovanie je predsa také, keď nie si ani nahnevaný, ani smutný, ani otrávený, ani prehnane veselý a keď uvažuješ predovšetkým o sebe a nie o druhých, keď necítiš nenávisť a ani žiarlivosť a ani zúfalstvo a ani beznádej. Get it? :oP Keď udalosti vnímaš, ale nenecháš sa nimi strhnúť k prehnaným reakciám. A ak sa ma chceš spýtať , čo je prehnané? Nuž všetko, čo navodí vyššie spomínané stavy. :o)

Lulita

lost - no ak 5 tvojich predchodcov dostalo infarkt, tak by si mal prejst na travickovu stravu, najma makrobiotiku, vynechat mastne veci, mat psychicky nenarocnu pracu, viac relaxovat, lebo druhy, ktory sa obziera mastnym, denne stresuje, ale nema to v genoch ten infarkt neodostane a teba moze stvat, ze co je toto uz za spravodlivost :)

lost

ani nie, nedrzim, ako kedy..
snazim sa to udrziavat v pomere 80 ku 20 :)

samrole bezlepkove nie su :D ale nejake problemy nepozorujem..

ale jednostranna strava je tiez nanic, cize vyber si :D no .. to je zivot :D

Lulita

lost - ked podla tabuliek zapadas do kazdej druhej choroby, tak asi hypochonder :p :D

bzw. - bezlepkovu este drzis?

lost

Mozno to funguje tak, ze tam ten teoreticky infarkt bude navzdy (resp niekolko generacii este), a bude cakat na roznetku?

napr infarkt je benzin, nevypari sa ale je tam a bude cakat na iskru zo zapalky?

cize ak mu nedodam tu iskru (mastne jedlo vysoky cholesterol, ziadny pohyb?) tak by ten benzin (ifarkt) nemal buchnut ?

anjelik*

Lost a kde ja píšem, že telo potrebuje kľud?? Ja píšem o pokojnom uvažovaní, o mysli..ale čo ty čítaš, ani srnka netuší, podľa toho , čo na mňa vybľafneš. :o)))

lost

Hmm, cize ciste teoreticky, ak 5 mojich predchodcov z rodiny dostalo infarkt, mam sancu aj ja - mam ale sancu sa aj branit? radikalne (alebo rozumne) zmenit zivotny styl, velmi caste sledovanie ci tam nieco nie je..

atd atd?

ale nebude toto uz trochu vela? presne ta psychicka brana STRACHU - to ma nepolozi?

lebo sa mi nezda, ze by to bolo az take jednoduche :D alebo minimalne tou radikalnou zmenou znizit % sance na tu istu smrt..

lost

anjelik*

hmmm, nj ale ak telo potreuje klud, je potom aj posilovna zle? je potom napriklad aj ucenie zle? :)
lebo obe namajahu svaly (aj mozog je sval)..
samozrejme nie do extremu ala Arnie Terminator..
ale len na udrzanie kondicky :)

Ale neviem o akych psych. problemoch sa jedna teraz :) Teda neviem ci nejaky mam :D Myslim ze nie :)) aspon rozmyslam aky by som mohol mat, i ked podla tabuliek zapadam asi do kazdej druhej choroby :D