Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Nutný trvalý pobyt?

Príspevok v téme: Nutný trvalý pobyt?
Veronika_27

Ahojte,
nevyznám sa do tejto oblasti, preto sa obraciam na vás a vaše skúsenosti.

S priateľom som sa presťahovala do väčšieho bytu, ktorý priateľ kúpil na hypotéku, teda je vlastníkom on, ja mám stále trvalý pobyt u rodičov. Dnes som bola na obecnom úrade, prihlásiť nás ako platcov dane za psa, okrem toho nám dali aj daňové priznanie k pozemku, všetko to má vyplniť môj priateľ. Keď sa ale tie úradníčky dozvedeli, že ja tu nemám trvalý pobyt, dosť čudne sa na mňa pozreli, akoby som robila niečo protizákonné. Chcem sa teda opýtať, či ste sa už stretli s podobnou situáciou, ked ste sa nasťahovali k svojmu partnerovi. Museli ste si zmeniť trvalý pobyt?

rozaa

Občania sú povinní svoj pobyt hlásiť. Aj prechodný, to je môj názor.
Prechodným pobytom je pobyt ktorý má trvať viac ako 90 dní. Prechodný pobyt je treba ohlásiť do 10 dní od ubytovania. Zavolaj na obec a poinformuj sa čo všetko k tomu treba. Prechodný pobyt sa vybavuje najviac na 5 rokov, potom ho treba znovu obnoviť.
Takže v každom prípade treba nahlásíť pobyt - aj trvalý, aj prechodný. Štát chce mať o nás prehľad.

[zruseny17]

no za byt sa plati najomne a fond oprav a jeho vyska zavisi od poctu osob zdrzujucich sa v danom byte...obvykle raz za rok sa domovnicke alebo spravcovi bytu/bytov nahlasuje pocet osob...
dan mestu sa plati, to je dan z nehnutelnosti, ale ta zavisi od rozlohy bytu,od metrov stvorcovych,nie od poctu osob v byte zijucich

lost

No nutny je, ale nexistuje za to sankcia, plus, nikto ti nikdy nemoze dokazat, kde sa zdrzujes, mozes byt len navsteva..

To iste plati na psov.
Ak v dedine platim 4eura za rok na psa a v meste 70eur.
Tak dokazte mi, ze je pes u mna :P
Moze byt u mna 29 dni, 23 hodin, 59 minut. A tu 1 minutu moze byt na dedine (formalne doma) a potom zase na 9 dni, 23 hodin, 59 minut ku mne (do mesta) na navstevu :D

Zakony su totalne derave, tak co..

Otazne je, ci je to moralne.. Lebo vyuzivas mesto (chodnik, osvetlenie, MHD, travnik pre psa atd..) ale mesto nic nedostane.

I ked to je podvod, ze nic nedostane, ved dostane.. ved turista je bezcenny? Turista nemina peniaze v meste?

Veronika_27

A nie je nutný aspoň prechodný pobyt podľa zákona? Iba sa informujem, nechce sa mi behať znovu z mesta do mesta, kde si ma budú prehadzovať ako horúci zemiak...

ivanečenka

moja, to je Tvoja vec, kde máš trvalý pobyt. Úradníčky na Teba zazerali preto, lebo ak máš trvalý pobyt v inom meste, nedostávajú na Teba dane. Takže pokojne si ponechaj trvalý pobyt, kde Ty chceš.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Nutný trvalý pobyt? - Fórum - ZDRAVIE.sk