Nemám sa rada

Príspevok v téme: Nemám sa rada
wallflower

Keby si niekto toto prečítal a odpovedal, znamenalo by to pre mňa veľa.

Pred pár rokmi, keď mi začala puberta, začala som si aj viac seba samú všímať. Asi vyše roka som mala stavy, aká som škaredá a že ma v živote nebude chcieť žiaden chalan. Potom, viac menej aj trošku vlastným pričinením, som sa toho pocitu zbavila, alebo skôr ho potlačila :( Teraz, keď už mám 19 rokov, nemôžem sa pozerať na svoje fotky, pretože sa nepáčim sama sebe. Myslím si, že som škaredá, nedokážem sa nejako prijať. Pri niektorých príležitostiach sa mi už stalo, že mi povedali niektorí ľudia, že som pekné dievča alebo niečo také, lenže ja mám vždy pocit, že to nemyslia úprimne, ale len z ľútosti alebo slušnosti. Neviem, čo mám robiť, ako nabrať trochu sebavedomia. Snažim sa pekne obliekať, aj trošku makeupu.Jednoducho, u mňa sa to vždy vráti. Nechcem počúvať dennodenne aká som krásna, chcem jednoducho sa pozrieť do zrkadla alebo na svoju fotografiu a usmiať sa. Prijať sa. Od toho sa odvíjajú ostatné veci. Že si neverím v situáciach, v ktorých by som mala.

Cariboo

ahoj wallflower, ani nevies kolko ludi ma podobne zmyslanie ako ty :(( ale neviem co presne chces pocut, ako si zvysit sebavedomie?