Kvasinky + sex

lu

Katusi25 bezpecny sex, ak tym myslis to aby si neotehotnela, nie je nikdy. Zlyhat moze vsetko -kondom, ktory Ta chrani pred nezelanym tehotenstvom, ale aj pred pohlavne prenosnymi chorobami. A dokonca zlyhava aj antikoncepcia hlavne pocas liecby antibiotikami, kedy je organizmus oslabeny, alebo ju uzivas nespravne.Vyssie percento ochrany vytvara pouzivanie kondomu pri pohlavnom styku v sucasnom uzivani antikoncepcie (o vhodnosti a vybere antikoncepcie urci vzdy lekar). PS:www.primar.sk

lu

Niekde sa uvadza,ze Candida albicans je pohlavne prenosne ochorenie,niekde ze nie je. Moze vzniknut po uzivani silnych antibiotik, ale po ukonceni liecby sa vacsinou vytrati. Najviac su ohrozene tehotne zeny, pretoze neliecenou posvovou infekciou, ci uz je to kandidoza alebo trichomoniaza, chlamydie atd. riskuju mozne komplikacie pocas tehotnosti a porodu (tomuto sa ucinne predchadza pravidelnymi gyn.prehliadkami pocas tehotnosti).U zien sa prejavuje svrbenim v okoli vonkajsich genitalii a hustym bielym vytokom (vytok pripomina tvaroh).Moze sa pejavit aj u muza po nechranenom pohlavnom styku-zacervenanie penisu ale po 24 az 48 hodinach sa priznaky stracaju. Na kandidozu sa osvedcili uz spomenute lieky Candibene, ktore vsak predpisuje lekar po dokladnom vysetreni-vyter z posvy na tzv. K+C tj. kultivacia(vypestovanie, dokaz bakterii na zivnej pode) a citlivost bakterii na dany liek. Pocas liecby je dolezite vylucit pohlavny styk. Jednak preto,ze sliznica posvy je v stadiu liecenia, je suchsia, co moze sposobovat bolest a aj preto,ze niektore zlozky lieku mozu rozrusovat barierovu ochranu (kondom). Prevencia spociva v nestriedani sexualnych partnerov, pouzivanie specialne vyrobenych pripravkov na intimnu hygienu zeny v podobe tekutej emulzie a peny (Lactacyd femina,Chilly Intima,Gyntima), dolezita je hygiena v sexualnom zivote (umyvat sa pred pohlavnym stykom aj po nom).

xyz

mne dal doktor fungicidin a povedal ze si ho mam natierat aj z vnutra lebo to svrbenie sposobuju probukty vylucovane kvasinkami vo vnutri posvy no a po piatich dnoch mi to zmizlo a este dalsich 5 dni mam pokracovat ale o partnerovi nehovoril nic.

es2

ahojte vsetci!!takisto mam rovnaky problem-kvasinky...nie je to nic vazne...len sa chcem opytat ci ma mohol nakazit priatel...mame v poslednej dobe velke problemy a myslim si ze to doniesol od nejakej inej..ja totiz s nim spavam uz 4 roky (iba s nim) a ziaden problem doteraz nebol!!aj on bol u dermatologa a dostal mast canesten? a borovu vodu. je to pohlavna choroba? alebo tazko povedat??

r1ama

katarinka: kup si v lekarni masticku Fungicidin, zmiernuje vonkajsie svrbenie a palenie, ale nelieci zvnutra, na to ti musi predpisat lieky resp. cipky lekar no mozno su aj nejake na volno to neviem presne. ale zvonka ta masticka funguje urcite, zaroven mozes pit tzv. zensky caj dostat bezne v potravinach al. v lekarni a hlavne dbaj o hygienu, najvhodnejsie su gely na intimnu hygienu pre zeny. vela trpezlivosti. ak to neprejde tak nevahaj s navstevou lekara, tvoje obavy su namieste, dlho nelieceny zapal moze zanechat trvale nasledky.

maruska2l3

vaginalna kandidoza cize mycoza je pohlavne prenosne ochorenie ak sa lieci zena musi sa licit aj partner inak sa naspet infikujes muz nema priznaky ale ochorenie moze prenasat preto je potrebne oby sa preliecili obaja naraz

katarina

Tam dole ma to uz treti den velmi svrbi, pali a mam biely vytok. Z najväcsou pravdepodobnostou mam kvasinky a idem aj ku gynekologovi. Ale ako mozem aspon zatial zmiernit to priserne svrbenie? A aj ma to zacina sem tam vo vnutri boliet, bojim sa :-( Nemoze sa to nejak rozsirit a napadnut zenske organy? :((

numi

nooo hmmm smiem otazku?ked som bola vcera na gynekologii, zistila mi plesen ...predpisala mi canesten krem a nejake cipky....lenze mi tyzden meskal menzes tak mi pichla este aj vyvolavacku.....cize by som ho mala kazdu chvilu dostat....a teda mam zacat brat tie cipky abo mam pockat az kym to nedostanem a potom sa zacat liecit??nebudu tie lieky nejako posobit na menzes ze ho nedostanem este dlhsie???

safira

NESEXUJTE!! daj si predpisat tabletky a krem, ten aj pre partnera a nesexujte, lebo to bud ani nevyliecis, alebo sa to vrati..canesten je dobry a lacny a bez predpisu

mannie

Dobry den,mam kvasinky,tam dole..moja otazka je..daju sa kvasinky chytit od partnera pohlavnym vstykom?..ake su vlastne priciny kvasinkoveho ochorenia?