Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ovsene otruby

RNG

Ovsenne otruby su zdrojom 1,4 betaglukanov, ktore zvysuju imunitu. Nie sice az natolko, ako kvasnicive a hubove beta1,3 vetvene na 1,6 asle predsa kedze ta vlaknina je velmi lacna, je to dobry zdroj absorbcie, cistenia criev a vyzivy pre probiotika, tj okrem zvysovania imunity.

Magy

otruby momzes davat do cesta pri peceni chleba, babovky, do jogurtu ci ovsenych vlociek atd.
ano, je to uzitocna vlaknina, ale tiez to netreba prehanat - inak ta prezenie. :)
ako pekne sa to rymuje :)
vlaknina posobi aj ako vlemi mierne laxativum, takze vsetko s mierou.

tabletka555

Obsahujú aj vit B a stopové prvky (Mg, Fe, Zn,..), tak ako píše sweater, všetky takéto obilniny sú prospešné.
Ja ich dávam do jogurtu alebo k múke do koláča

sweater*

podla mojich informacii su akekolvek otruby hruba vlaknina, nestravitelna, co znamena ze su vyborne a potrebne na cistenie creva, v takom stave akom ich zjes cez teba prejdu a zoberu cast humusu co sa ti uklada na stenach criev, takze v tomto su zdraviu prospesne, ale inak telu nedodaju ziadne ziviny ci vytaminy sluzia len nato precistenie, aspon podla info ktore ja mam. tzn. ja to robim tak ze si ich primiesavam do klasickych ovsennych vlociek...

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ovsene otruby - Fórum - ZDRAVIE.sk