Može fungovať vzťah so starším ?

Príspevok v téme: Može fungovať vzťah so starším ?
nika1234567

Veľmi by som vás chcela poprosiť o radu.
Mohol by fungovať vzťah medzi dievčaťom a mužom s vekovým rozdielom 3O rokov?
To znamená, že ja mladá 15 ročná som si začala veľmi rozumieť so starším pánom.
On má manželku a už 2 dospelé deti, ale so ženou sú svoji len na papieri, nie v živote. Poznáme sa od môjho útleho detstva,nakoľko bývame blízko od seba.
On je velmi milý, (žiadny pedofil-dúfam)a velmi si rozumieme po komunikačnej stránke. Dokážeme sa rozprávať aj niekoľko hodín v kuse a stále si máme čo rozumného povedať. So žiadnym chlapcom v mojom veku sa neviem tak pozorprávať ako s ním.
Nepredstavujem si sním harmonický vzťah, svadbu a deti, no veľmi by ma lákalo sa s ním zblížiť viac, než len cez rozhovory. Pravdou je, že sama neviem, čo vlastne očakávam..či mi len lichotí,že je ku mne pozorný taký starší a sympatický muž, alebo chcem vyskúšať niečo čo sa mi už možno v živote nenaskytne,alebo si v ňom len hladám nejakú úlohu otca,nakoľko môj vlastný otec sa ku mne moc pekne nespráva. Sama som velmi deprimovaná z tejto situácie a viem, že okolie by ma odsudzovalo, no vek je vlastne len číslo, a takmer všetci ludia mi vravia, že na môj vek mám myseľ o minimálne 1O rokov vyspelejšiu,než je normálne.
Viac krát o mňa prejavovali záujem aj takí tridsiatnici kvôli tejto \\\\\\\"ineligencii (?) \\\\\\\" . Mala som už vťahy s chlapcami v mojom veku, no nebolo to ono. Pred nedávnom som ukončila vyše jeden a pol ročný vťah a tak, už mám istú predstavu čo v dlhodobejšom vzťahu chcem a čo nie..
Tak vás prosím, skúste sa mi niekto vyjadriť :-)
Hrozne by som bola vďačná za každú radu a každú odpoveď. Ďakujem pekne vopred.

Magy

lost - zbytocne hrotis situaciu.
nika nikde neuvadza, ze s nim planuje rodinu ako to tu ty uz farbisto opisujes s uplnou istotou, ze to tak dopadne. mierni sa.
pyta sa na to, ci by mohol fungovat vztah.
a na to som odpovedal. ak ty chapes vztah len tak, ze to automaticky musi byt rodina a pri vacsom vekovom rozdiele to musi byt pedofilia alebo zvratene, potom si dovolim tvrdit, ze sice nie si fanatik, ale mas dost kratkozrake videnie.
zhodou okolnosti ja osobne poznam pripad, ked moja spoluziacka spoznala 43rocneho chlapa (mala 17), vzali sa po 4 rokoch znamosti a dnes su stale spolu, maju dve deti, spokojny zivot... a rozdiel medzi nimi je "len" 26 rokov.
nevytvaraj prosim kriminalne a uchylne scenare tam, kde nie su.
-
odpoved na tvoju otazku ohladom mojej dcery neexistuje. pretoze za 1. taku dceru nemam a za 2. si nedokazem predstavit, ze by som sa k svojej dcere spraval zle. co je v pripade niky spustacom toho, ze si hlada "otca" inde.
takze minimalne v tomto je tvoja otazka mimo diskusiu.

lost

Ciste teoreticky :D
Som 35 rocny otec 15 rocnej "zeny" a privedie si domov o 10 rokov strasieho "frajera", o 10 rokov strasieho ako jej otec :D

Mein Gott :D

Nepoviem ak je to 10, 12 no.. resp aj viac neskor, zalezi na prioritach, ale triple my age, tak to je iny teenage hardcore.. Klobuk dolu :D

Lulita

prve co ma napadlo a co som si povedala napoly nahlas bolo preboha...mas 15 a on 45, ak by taky chlap chcel nieco s tebou mat tak je to pripad pre psychiatra, u teba sa da povedat...no, ze si este v puberte a mas vseliake myslienky, ale u nho je to viac nez divne, ovela viac...a mozno si to len cele romantizujes

lost

a ona chce deti, to ako teraz? ci chce aby jej deti mali 50 rocneho otca? cize v 15tich budu mat 65 trotla a co potom? to je vzor rodiny ktoru zakladatelka chce, lebo ma 15 a citi sa inteligencne na 25?
viac oxymoronov som za 1 den nemal..

lost

Spytaj sa normalneho 45 rocneho muza, co na to povie, totiz v celom mojom okoli, stavim sa, ze by so mnou suhlasili ludia, je to take populisticke, ako hovorit, ze je to uplne OK.
Kolko mas rokov?

neviem ale ja mam 23, a ked si pomyslim ze 15 rocne dieta by so mnou malotrafit cas, myslel by som si ze som pedofil, mohla by byt mojou dcerou pomaly.. a myslim ze nie som nejaky fanatik katolik ci cokolvek co by mohlo byt zaradene do danej skupiny..

proste je to pedofilia :) co bude ona robit v 25tke? s 55 dedom? uz len trochu rozmyslania ludia prosim vas, to neboli.. a je zadarmo..

do prdele magy, poznam dost 45+ ludi a maju dost skusenosti, tak viem o com hovorim, prave dnes zhodou okolnosti mi jedem clovek (pre jeho sukromie len poviem, ze ma bliko do dochodku), ze pozna dost muzov, co cely zivot makali len preprachy, rozpadol sa im vztah s manzelkou, a potom si nasli 20tnicky (no dnes aj 15tky ze?) a tie baby si uziju (napr BMW..) no a potom tych dedov o 5-10r. zahodia, lebo patria do srotu a tie mlade baby opakuju tuto schemu.

pytam sa (sice uz som saraz pytal :D mam kratku pamat), ty by si dovolil svojej 15 rocnej dcere chodit za 45 rocnym typkom ?

Magy

nika1234567 - pokial vas vztah sa drzi v medziach vsetkej slusnosti, ohladuplnosti a respektu jeden k druhemu, nie je ziaden dovod to nejako riesit, ci uz jednym alebo druhym smerom.
ty si v nom nasla nahradu otca, skveleho "ucitela" a vzor, ktory ti pomoze prekonavat nastrahy dospievania, odovzda kopec skusenosti, ktore prezil sam, so svojimi detmi, naucil sa pocas zivota...
on v tebe nasiel pozornu a oddanu posluchacku, sviezu duchom aj telom, cloveka ktoremu moze odovzdat svoje skusenosti a vedomosti. a to je velka satisfakcia, ak mozeme svoje mudrosti odovzdat dalej. vieme, ze sme nezili nadarmo a z nasich zivotnych prehier a vyhier moze tazit niekto dalsi.
minimalne v tomto zmysle sa povazuj za stastnu.
ci sa casom z tohto vztahu vykrystalizuje nieco hlbsie, alebo ostanete v rovine velmi blizkych priatelov, ukaze buducnost.
kazdopadne musis mat na pameti, ze 30r rozdiel dnes este nic neznamena, ale za necelych 15 rokov, ked ty budes na vrchole, jeho fyzicke (aj mentalne) schopnosti budu uz len v zostupnej tendencii. samozrejme to velmi zavisi od jeho zivotneho stylu/zivotospravy,
blizka pritomnost podstatne mladsej partnerky casto u muza starnutie oddialuje a zmiernuje, je vitalnejsi. ale to tu teraz riesit nebudeme.
pokial si natolko vyspela, ako o sebe pises, tak si urcite das pozor aby sa z vas nestala stavnata afera pre miestne drbny, aby si neotehotnela prip. nebola inak zainteresovana do jeho problemov s jeho rodinou.
priprav sa na zavist a neprajnost ludi, co zameraju svoj zrak na vas vztah a budu v nom vidiet vsetky spinavosti a hnus, ake dokaze ich rozum vyprodukovat.
s tym bohuzial nespravite nic, je vsak dobre to vediet uz teraz.
drzim palce.

nika1234567

Tak, my sa vieme rozprávať spoločne o všeličom,takže áno,aj on má čo povedať mne a aj ja jemu. Veľmi rada počúvam jeho názory,myšlienky a vyjadrenia, nakoľko mi príde viac po chuti počúvať názory 45 ročného muža než diskotékové,opijacké zážitky 18-19 ročného chlapca. A páči sa mi na ňom hlavne to, ako ma počúva a na akej úrovni sa so mnou rozpráva a ako sa na mňa pozerá a usmieva. Výzorovo je on vlastne typ chlapca,ktorý sa mi páči,len asi raz tak starý ako by som si predstavovala. Úprimne, u mňa hrá rolu len ten vek. Ešte so žiadnym človekom som si nerozumela tak ako a ním a mám známych a kamarátov i kamarátky v rôznych vekových kategóriách. A tiež sa mi na ňom páči, že je stále veľmi zábavný a úprimný. Je to pre mňa taký pán dokonalý, len o niekoľko rokov starší,než by som chcela.

Cariboo

Ano, posobis starsie ale to neznamena ze si si v zivote presla tym co on a takyto vztah je velmi nevyrovnany. Skus presne definovat co sa ti na nom paci a nakolko je to o fyzickej pritazlivosti. Mas v sebe zmatok, vtedy nie je dobre sa rozhodovat. Urci si co od vztahu ocakavas. Lasku? Dobrodruzstvo? Navyse je zenaty(ano, len na papiery,ale predsa a to prinasa problemy). Urcite ta to laka,ale najprv si musis byt ista tym co chces :)

Mozno si vyberas partnerov priskoro, mas stale IBA 15. Ja ta odhovarat nebudem,ale podla mna by si to mala nechat tak. Venuj sa skole.