Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Paralelne svety

Príspevok v téme: Paralelne svety
me.myself

male filozoficke okienko :) co si o tom myslite? ze vraj existuju paralelne reality k tejto tu a v kazdej figurujeme... inspirovala ma k tomu moja dnesna nocna mora, obcas mavam take sny. strasne zive a dnes konkretne som bola odfarbena blondina po 30tke s malou dcerou a synom vacsim (ale stale som to bola ja, len taka akoby v buducnosti, len ten peroxid na hlave si neviem predstavit ani v neviem akej buducnosti :D). a v tom sne som sa neustale prepadavala stale do nejakej inej reality ale aj s deckami a v jednej mi chcel taky hrozny chlap zapichnut syna a ja som sa zurivo bila o ten noz a on mi schmatol obe ruky za zapastia a strasne mi ich drvil a stracala som v nich az cit. najprv som bola v soku a potom do mna vosiel amok a strasne som nadavala mu do k.kotov kockovanych (mal taku koselu:D) a strhla sa na to zo sna. a mala som obe zapastia strasne silno otlacene, fakt akoby mi ich dakto mackal, asi som sa ja v sne tak za ne chytala, no psycho. musela som si aj zasvietit a bala sa zaspat, lebo dakedy mam take sny na pokracovania.

no ale, ak by existovali tie paralelne reality, tak preco sme si vedomi len tejto jednej? preco si nemozeme vedomie prepnut do ktorej chceme? to je len taka uvaha a teoria, samozrejme, vedecky to nie je zatial nijak dokazane, i ked vysoka astrofyzika sa tym teoreticko-matematicky zaobera vramci 9. az 11. rozmeru
www.youtube.com

Cariboo

Toto mi pripomina isty dokument o "cestovani" v case. uvadzali priklad -vypoved jednej zeny, ktora sa ako male dieta vraj ocitla o par rokov v buducnosti-videla samu seba kracat po ulici. nakolko to je pravdive, neviem, istym sposobom v tom moze zahrat rolu aj fantazia, drogy a rozne psychicke choroby. urcite su mozocky, ktore sa tejto otazke venuju, no na mna to je dost,sice zaujimave ale zlozite :D my vnimame cas ako linearnu priamku a aj v skole si kreslime casou os. vtip je v tom,ze sa nam zda byt dokonale rovna a kontinualna, opak je vsak pravdou, je zakrivena a prerusovana, takze ma svoje trhliny, preto existuje moznost prelinania sa casovych pasiem. dalej si uz nepamatam, nebudem sa tu s nikym hadat,kto ma o danej problematike vacsi prehlad nez ja a usudi,ze to co pisem je totalna blbost. len opakujem ako to vysvetlili v tom dokumente. bolo to uz davnejsie, a este chcem nieco napisat no prave mi to vyfucalo z hlavy, jaaaaaaaaj no osobne si ponechavam rezervovany postoj, to co je dokazane, mmusi byt pravda,ale kedze nemam vlastnu skusenost ani zazitok s takymto javom v podstate to neriesim a je mi to jedno.

me.myself dobra tema :DDD

me.myself

dievcence, ale to nie je len sci-fi, v istom zmysle. preco sa tym zaobera astrofyzika? viete, ze oni pracuju az s 11mi rozmermi? pre mna je to dost nepredstavitelne, hoci fyziku som studovala aj na vs, ale uz so stvrtym rozmerom to bolo tak akurat, tie dalsie su mimo moj momentalny pochop, to su uz uplne ine mozgy co toto riesia. a nie je to len take ze si nieco vymyslia, aby rec nestala, oni to maju matematicky dokazane (milujem matiku, je to presna a dokonala veda) a opat, matematicky dokaz nie je ze si povedia, ze takto to bude platit a dohodnu sa na tom (ako napr. nejaka sociologicka poucka), vychadzaju z matematickych modelov, ktorych platnost vidime vsade vo svete aj dnes (napr. ze fakt ked nieco vyhodite, dopadne to na zem, opisuje Newtonova rovnica) a do toho modelu dosadzaju dalsie javy a premenne a dokopy im to krasne sedi, alebo naopak, ked sa nejaka hypoteza nepotvrdi, tak v tom modeli sediet nikdy nebude a na zaklade toho ju musia zamietnut. a obcas sa stane, ze tych premennych vyskakuje tolko, ze sa zisti, ze model bol zly, vytvori sa novy a vtedy pochopia aj veci, co predtym nechapali... no a oni napr. tvrdia v jednej z tych novsich teorii, ze 11.ty rozmer si treba predstavit ako akesi plavajuce membrany (hmoty, energie, dacoho uplne neznameho?) v akomsi priestore a kde sa tie membrany stretnu, tak v tych miestach vznikne vzdy novy paralelny vesmir. fascinuje ma tato fyzika, ale uprimne priznavam, nedokazem to uplne obsiahnut svojim mozgom, to su uz ludia na uplne inom leveli

btw, ja praveze vobec nie som na sci-fi filmy, nudia ma, su slaboduche
anjelik - to s tym radiom bolo trefne, ano tak nejako by to mohlo byt

a mysliet si, ze existuje len to co vidime, hmota, a nic ine je hlupe. ani elektrinu nevidime a predsa je a vyuzivame ju, tak co potom ovela jemnohmotnejsie energie ako elektrina, take jemne, ze ich neviem zatial ziadnym pristrojom zachytit... svet je nevsedne miesto a vesmir detto :)

anjelik*

Rozaa, jedna otázočka...dá sa niečo vymyslieť z ničoho? Dá sa natočiť film podľa niečoho, čo neexistuje? Tak na základe ČOHO to ten režisér vymyslel? :oP

anjelik*

Vnímaš iba tú fyzikálnu realitu, na ktorú si frekvenčne vyladená. To si predstav ako rádio, keď počúvaš Expres, nepočúvaš súčasne Lumen. Darmo by cez túto realitu pretekali iné svety, pre nás sú nedostupné. Dá sa do nich dostať tak, že by si povedzme znížila svoj energetický potenciál a tak potom môžeš vidieť svety, ktoré sú menej energetické, svet škriatkov a víl, elfov a tak. :o)) Nemyslím, že by sme ako ľudia žili vo viacerých svetoch a mali svoje iné Ja. Ak áno, tak rozhodne nie toto isté telo..poprípade iné telo. V zásade by to bolo možné, ale iba v rámci tohoto sveta. Ale pochybujem, že by si si to uvedomovala. Sny vznikajú na základe vynárania sa v rôznych spomienkach pred zobudením. A keďže si toho nie vedomá, tak sa pospájajú hocijaké spomienky a vznikne z toho to, nad čím potom rozmýšľaš. :o)

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Paralelne svety - Fórum - ZDRAVIE.sk