Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Predávkovanie liekmi

Príspevok v téme: Predávkovanie liekmi
philips

Touto témou si z nikoho nerobím srandu. Jedná sa o skutočnosť.

Včera večer som sa pokúsil zabiť liekmi. Prehltol som ich 8. V noci som dosť silno vracal. Teraz mi je dosť divne, napína ma, ale nevraciam /asi preto, lebo nemám čo/. Nemám v tele žiadnu energiu. Moje zrenice sú rozšírené a nereagujú na svetlo.

Čo ma ešte čaká?

Prehltol som antidepresíva na predpis.

atalanta

Ako sa prejavuje tvoja sociálna fóbia? Si taký tichý, utiahnutý, možno až plachý? Ja si pod týmto pojmom predstavujem niečo takéto, ale možno je to o niečom inom... Iste sa pokúšaš nadviazať rozhovory so spolužiakmi, možno máš aj taký problém, že nevieš, ako máš s nimi nadviazať rozhovor, o čom sa máš s nimi baviť...Možno si iný ako ostatní, ale nie v zlom zmysle slova, teda máš iné záujmy ako ostatní, žiješ iným spôsobom života, inak zmýšľaš o veciach. V tom prípade ti možno robí problém zapojiť sa do rozhovoru dvoch či viacerých spolužiakov. Možno sa cítiš osamelý, alebo akoby si bol sám na tomto svete, darmo si obklopený ľuďmi,pretože sa s tebou nikto nebaví... Neviem, čo z tohto platí pre teba, možno všetko, možno len časť, možno nič. Ak niečo z toho platí aj pre teba, viem pochopiť, že máš problém nájsť si kamarátov. A čo je príčinou toho, že furt sa s niekým hádaš, alebo to nie je v škole ale doma? Takýto život ozaj nemôže byť veľmi obšťastňujúci...Ak platí niečo z toho aj pre teba, dá sa na to povedať to, že máš chudý vzťah s rovesníkmi...
Možno to tak nie je, ako som to napísala vyššie, usudzujem len z toho, čo si popísal v tejto téme, že málo komunikuješ osobne a nikto sa s tebou nechce baviť...
Ale podľa mňa aj takíto ľudia by si mohli nájsť aspoň jedného človeka, s ktorým sa môžu ako-tak baviť, ale to už závisí skôr od toho, akých ľudí máš okolo seba, ako sa k tebe správajú, akú majú povahu...
Okrem školy iste chodíš aj na iné miesta. Tam sa ti tiež nedarí nájsť si kamarátov?

philips

Je to hlavne preto, lebo mám sociálnu fóbiu. A nájsť kamarátov je pre mňa utrpenie... ZŠ som prežil, ale tu sa to už nedá... Furt sa s niekym hádam, nič iné nerobím... Nemá to veľký zmysel... A aký zmysel má trápiť sa? Podľa mňa žiadny... I keď život je boj, ale ja som ten boj už vzdal, už chcem len odísť...

Keďže doma lieky došli, tak som musel ísť do lekárne. Mám v sebe 12 tabliet Panadolu... Ale pos*al som aj to, lebo smrteľná dávka je od 125mg/kg... A ja som dal do seba iba 6g... Čiže znova nepredpokladám nejaký efekt... Dokonca ani príznaky otravy nemám...

atalanta

Prečo, stalo sa niečo? Lebo minule si písal, že s tým musíš prestať...
Inak mala som také tušenie, že to bude u teba len prechodné, pretože ak má niekto samovražedné myšlienky, len tak ľahko ho to neprejde, aj keď sa snaží, alebo ho to neprejde vôbec...Kým v tvojom živote bude prítomné to, kvôli čomu uvažuješ o samovražde a aj sa pokúšaš zabiť, dovtedy ťa myšlienky na samovraždu neprejdú a ostáva aj pravdepodobnosť toho, že budeš robiť samovražedné pokusy. Ak vymizne dôvod, vymiznú aj myšlienky a pokusy. Môže sa však stať, že máš dôvodov viacero, v tom prípade darmo vymizne jeden dôvod, ak budeš mať ešte aj iný dôvod alebo dôvody...
A ako je to s tebou? Teda ostal si len pri nálade, alebo si aj pojedol nejaké lieky? Ak áno, aké?

philips

Atlanta, ďakujem ti. :) Jednoducho to nevyzerá, ale dá sa tomu pochopiť...

A na mňa opäť prišli nálady jesť všetky lieky, čo doma máme. :)

atalanta

Skôr by som povedala, že z krvi matky sa dá zistiť genetická informácia plodu len čiastočne. Genetická informácia je kódovaná génmi a gény sú lokalizované na útvaroch, ktoré sa nazývajú chromozómy. Dieťa dedí polovicu chromozómov po otcovi a polovicu chromozómov po matke, presnejšie 23 chromozómov od otca a 23 chromozómov od matky, má teda 46 chromozómov presne tak, ako otec a matka. Tieto chromozómy sú v pároch, máme teda 23 párov chromozómov. Dieťa dedí od rodičov dve formy génu, ktoré sa nazývajú alely, jednu alelu dedí od otca, ktorá je prítomná na otcovskom chromozóme, druhú alelu dedí od matky, ktorá je lokalizovaná na materskom chromozóme. Otcovský a materský chromozóm tvoria jeden pár. Alela pre daný znak alebo vlastnosť môže byť dominantná a recesívna, pričom dominantná alela často potláča vplyv recesívnej alely, takže sa vo výzore častejšie prejaví vplyv dominantnej alely oproti recesívnej. Napr. pri farbe očí dominantná alela podmieňuje hnedú farbu očí, kým recesívna alela modrú farbu. Ak dieťa zdedí od oboch rodičov dominantnú alelu, bude mať hnedú farbu očí, ak zdedí od jedného rodiča dominantnú alelu a od druhého recesívnu, tiež bude mať hnedé oči. Modré oči bude mať len v tom prípade, ak od oboch rodičov zdedí recesívnu alelu. Dieťa pritom môže zdediť od rodiča aj dominantnú, aj recesívnu alelu, a to s 50 percentnou pravdepodobnosťou. Viacero dedičných ochorení je podmienených recesívnou alelou, ak teda dieťa zdedí od jedného rodiča recesívnu alelu podmieňujúcu ochorenie a od druhého zdedí dominantnú alelu, ochorenie sa neprejaví, pretože vplyv dominantnej alely potláča vplyv recesívnej alely. Sú však aj ochorenia, ktoré sú podmienené dominantnou alelou, v tomto prípade dieťa bude trpieť daným ochorením, ak zdedí dve dominantné alely, ale aj vtedy, keď zdedí dominantnú alelu iba od jedného z rodičov, pričom závažnosť ochorenia nie je ovplyvnená tým, či má jednu alelu podmieňujúce dané ochorenie alebo dve. V prípade ochorení takéhoto typu dieťa bude zdravé len vtedy, ak od oboch rodičov zdedí recesívnu alelu. Toto platí v prípade mendelistickej dedičnosti. Sú aj ochorenia, ktoré sa dedia intermediárnym typom dedičnosti, v tomto prípade sa nerozlišujú dominantné a recesívne alely. Ak dieťa zdedí od oboch rodičov alelu, ktorá podmieňuje ochorenie, bude trpieť danou chorobou, ktorá u neho bude dosť závažná. Ak zdedí takúto alelu len od jedného z rodičov, tiež bude trpieť touto chorobou, ktorá však u neho bude menej závažná, ako v predchádzajúcom prípade. Existujú aj ochorenia, ktoré sa dedia dedičnosťou viazanou na pohlavie, napr. hemofília. Pri tomto type dedičných ochorení je matka iba nositeľkou choroby bez ohľadu na to, či má jednu alebo dve alely podmieňujúce dané ochorenie. Ak sa jej narodí dcéra, tiež bude len nositeľkou daného ochorenia. Ak sa jej narodí syn, ktorý má jednu alelu podmieňujúcu toto ochorenie, bude len nositeľom choroby, ale ak jej syn má dve takéto alely, bude trpieť touto chorobou.
Ak dôjde k vzniku génovej mutácii v jednej alele alebo k chromozómovej mutácii na jednom chromozóme z páru, a dieťa zdedí druhú alelu alebo druhý chromozóm, tak bude zdravé. Inak je to ale v tom prípade, ak je chromozóm strojený, ako je to pri Downovom syndróme. Sú aj ochorenia, pri ktorých chýba jeden pohlavný chromozóm X, napr. Turnerov syndróm, ktorý postihuje iba ženy, alebo naopak, chromozóm X je prítomný v nadbytku, napr. Klinefelterov syndróm, ktorý postihuje iba mužov.
Inak bunky organizmu sú geneticky identické, teda každá telová bunka organizmu obsahuje rovnakú genetickú informáciu. Z každej telovej bunky organizmu sa preto dá zistiť genetická informácia jedinca, pričom telové bunky obsahujú 46 chromozómov. Oproti tomu pohlavné bunky obsahujú polovičný počet chromozómov.
Nakoľko genóm ( súbor všetkých génov organizmu )dieťaťa vzniká spojením oboch rodičovských genómov, a ako som už písala, dieťa dedí polovicu chromozómov od matky a polovicu od otca, z krvi matky sa dá zistiť genetická informácia plodu len čiastočne, pričom treba brať do úvahy, že dieťa môže zdediť od matky buď dominantnú, buď recesívnu alelu podmieňujúcu daný znak alebo vlastnosť, resp.jednu alebo druhú alelu pri intermediárnom type dedičnosti. V telových bunkách organizmu, získaných napr. odberom krvi, sa však dajú detekovať všetky mutácie zapríčiňujúce choroby a tak sa dá zistiť, aké ochorenia môžu prísť do úvahy. Dieťa ale môže zdediť choroby aj po otcovi, ale to už neviem, či sa genetické testy robia aj u budúcich otcov...Asi len v tom prípade, ak otec trpí nejakým dedičným ochorením a rodičia chcú vedieť, aká je pravdepodobnosť, že dieťa zdedí toto ochorenie.
Z pohlavnej bunky matky by sa pritom teoreticky dala zistiť polovica genetickej informácie plodu. Kompletná genetická informácia plodu by sa teoreticky dala zistiť pri amniocentéze - je to odber plodovej vody z maternice - ale to je skôr zamerané na zisťovanie, či je dieťa zdravé alebo choré.
Dúfam, že nie príliš vyčerpávajúce vysvetlenie...

atalanta

Nuž to je pravda, že u ženy nad 35 rokov je zvýšené riziko, že jej dieťa može mať Downov syndróm, ale v dosledku zvyšujúcej sa frekvencie génových a chromozómových mutácií možu prísť do úvahy aj iné ochorenia... Iný príklad teraz neviem, ale ak už dojde k nejakej mutácii, teda zmeny génu alebo chromozómu, moze to mať za následok vznik nejakého ochorenia, ale nemusí to tak byť...Závisí to od tej mutácie...

philips

Mama bola na genetických testoch... Ženy nad 35 by si ich mali dať spraviť, lebo majú zvýšenú šancu, že gény budú poškodené... Z genetiky jej volali, že sú nejaké zlé výsledky a že sa testy budú opakovať...

kv

no caka to zase to iste. budes sa zabijat v kazdom dalsom zivote . a bude to horsie a horsie.

co takto hypnoza ?

ja som raz zozrala no cele plato ja neviem kolko ich tam bolo zo 30 a este dva tyzdne ma bolela hlava a vsetko sa mi motalo strasne : ///
odvtedy nezoberem ani ibalgin :D :D

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Predávkovanie liekmi - Fórum - ZDRAVIE.sk