Ciprofloxacin a bolest klbov

Príspevok v téme: Ciprofloxacin a bolest klbov
roger12

Ahojte, mam 25 rokov a v nedavnej minulosti som viackrat po sebe uzival Ciprofloxacin. Este pred tristvrte rokom som v pohode chodil do fitka, teraz som rad ked prejdem v klude sto metrov bez bolesti klbov a kostí. Spociatku som tomu nevenoval pozornost, myslel som si ze je to nejaka viroza a casom to prejde. Avsak neprechadzalo. Navstivil som NURCH, urobili mi milion vysetreni na reumaticke ochorenia a podobne a vsetko bolo negativne. Ortoped ma poslal hned domov s tym ze tam ziadnu anomaliu nevidi. Po niekolkych mesiacoch bezvyslednych vysetreni som to cele vzdal s tym, ze je mi uz jedno co so mnou bude... Onedlho vsak prisla ukrutna bolest zuba, zubar mi vytiahol nerv, nasadil Dalacin a presla nielen bolest zubov, ale stratila sa aj bolest kosti a sliach. Asi mesiac som bol najstastnejsi clovek na zemi. Potom ma zasa napadla nejaka stupidna bakteria, zasa som dostal ciprofloxacim a do dvoch dni sa zasa objavila bolest klbov. (Stokrat som tomu uz byvalemu doktorovi hovoril ze ten cip. mi robi zle na klby a stoprvykrat mi ho napisal...). Teraz som zasa tam kde predtym, ale uz viem na 1000 percent ze ta bolest, pocit horucej koze a palenia kolien je z tohto konkretneho lieku.

A teraz otazka: Co mam robit ked nad tymto problemom kazdy lekar mavne rukou??? Samo to neprechadza a namahou sa to iba zhorsuje...

Znova si len tak nasadit Dalacin s nadejou ze pomoze? To naozaj neexistuje nikde ziaden postup ako to liecit?

Ak niekto vie poradit dakujem, ak nie, dakujem aj tak, aspon som sa mal komu vyrozpravat ked uz nikto z mojho okolia ma nepocuva..:)

rolob

Chcel by som aj ja pridať svoju negatívnu skúsenosť s ciprofloxacínom, ktorý mi bol predpísaný na kožný abces na stehne. Chybou možno bolo že som si neprečítal príbalový leták a napriek tomu som športoval (beh). Začalo to bolesťami achiloviek ešte v priebehu liečby. Už sa ktomu pridali obe kolená a pravý lakeť. V pokoji (sedenie, ležanie) začnem pociťovať tlak v kolenách a tuhosť v lýtkach a kým to nerozhýbem cca 5-10 min tak aj pichanie v achilovkách. Potom je všetko OK. Absolvoval so ortopedické a reumatologické vyšetrenie s negat. nálezom. Plánujem ísť na cievne vyšetrenie a prípadne MR. Stále hľadám príčinu môjho diskomfortu. Nežiaducu reakciu na uvedené ATB lekári odmietajú. Podarilo sa to niekomu vyliečiť? Ďakujem

Renata35

Tak teraz už rozumiem a môjmu problemu. V nov, dec som brala 2x ciplox, aj tak nezabrali ale voľnopredajný canefron zabral, potom 3x azitromycin na chlamýdie a odvtedy postupne bolesti všetkých kĺbov už 8 mes. Podarilo sa niekomu z toho dostať?????????

RNG

Atb okrem beznych skodlivych ucinkov nepriamo podporuju vsetky mikroby, na ktore niesu ucinne, tj plesne kvasne infekcie mykoplazmy L-formy atd. Je to najma pre to, ze zbavia creva proobiotik, kam sa potom premnozia rozne skodlive mikroby sposobujuce rozne zdravotne problemy
Mnohe z nkich sa daju vyriesit branim probiotik a mikrovlaknin.
Na zapaly pomaha brat okrem ineho aj silne protizapalove, ako curcuminoidy a boswelin, pripadne aj serrapeptazu.

MarcheK

Mám podobné skúsenosti, bolesti kĺbov, hlavne členok, odtiaľ mi opuch už vôbec nezmizol. Sú chvíle, keď je všetko ok, potom sa to však znova vráti... Atb zo skupiny chinolónov som brala presne pred štyrmi rokmi na zápal pľúc.