Aké sú dôsledky užívania hormonálnej antikoncepcie?

Príspevok v téme: Aké sú dôsledky užívania hormonálnej antikoncepcie?
Izabelka_MT

Ahojte baby, tak hormonálnu antikoncepciu beriem už vyše 4 rokov, dá sa povedať že od 15stich, ale nikdy som nevedela aké sú dôsledky jej brania ... Viem len to, že nemusím mať už potom deti ked som to začala brať taká mladá ked som bola ešte vo vývine.. tak ale na čo mi to potom ten gynekolog dal ???? nemal mi poradiť niečo iné?? Inak može byť z toho aj po čase akné??? a po jej vyradení nemôžem pribrať ??? dakujem za odpovede..

RNG

POouzivanie HAK pri Turnerovom syndrome je hlavne na zabraneni otehotneniu, aby sa tato geneticka vada nepreniesla na deti. Otehotneniu sa da zabranit aj inymi prostriedkami, ci uz mechanickou antikoncepsiou, abebo nehormonalnou, tj kremami a penami s obsahom spermicidov, najma kyselin(nonoxyl), ktore zabijaju spermie, ale neskodia na sliznice a neabsorbuju sa prakticky vobec do tela, tj nerobia ziadne skodlive zmeny na hormonalnych hladinach a nesposobuju skodlive zamorenia.
en.wikipedia.org

Izabelka_MT

Síce som bez nej už týždeň lebo som mala menzes a dneska by som si mala dať tabletku, ale vidím sama na sebe že mám voľakú krajšiu pleť a menej vyrážok....a ked som ju brala som mala menzes len 4 dni a pred braním som ho mala aj 8 dní

Izabelka_MT

Baby dakujem pekne za názory ..
Tak HAK v 15stich som začala brať aby som neotehotnele, samozrejme naši o tom do teraz nevedia a to mám už 20 rokov... Pred ňou som nemala nikdy akné, po roku som ju vysadila na 3 mesiace, akné sa neobjavilo, to som mala 16 rokov.... potom som si ju zase dala na pár mesiacov a zase dala preč a nič sa nestalo ....v 17 som ju začala brať a berem ju do teraz a po niekolkých mesiacoch užívania sa mi začali tvoriť akné a trvá to už vyše roka ....aj preto to chcem vysadiť, aj preto že sa bojím že nebudem môcť mať deti ked ich bude chcieť, a hlavne aj kôli zdraviu čo sa týka pečeni a všetkého ... predtým ked som ju vysadzovala sa mi nič nestalo možno som trošku schudla, ale teraz sa bojím ju vysadiť lebo neviem už čo mi to spraví ...

2bodka

Dadula56

metal za tvoj prispevok..
Len skoda, ze vela dievcat sa na to takto rozumne nepozrie a este vacsia skoda, ze podaktore maju este hlupejsie matky, ktore ich v brani antikoncepcie podporuju, "len aby nedajboze neotehotnela v 17 s nedokoncenou skolou".
Este pripajam jednu dolezitu vec. To, ze fajcenie sposobuje rakovinu a ine choroby sa tiez neprejavi po prvej vyfajcenej cigarete. Rovnako posobi antikoncepcia.
Mne ale stacilo uzivat jeden blister, aby som skoncila s rozhadzanym hormonalnym, endokrivnym a imunitnym systemom.

Dadula56

Podelim sa aj ja so skusenostou:lekarka mi v 18 predpisala HAK, jednoducho len tak.Mala som uz krabicku kupenu, ved predsa tolko zien to berie, co zle sa mi moze stat?Hladala som info, narazila som iba na komercne stranky, kde sa vyrobcovia chvaili, ze budem bez akne, bez bolesti, ziariva plet, vlasy, no jednoducho budem priam nadludska bytost.O negativach iba zopar okrajovych poznamok a ako riesenie poskytnute iba vymena tabletiek. Ked si vsak clovek precital letak, az mu doslo zle, takze po porade s priatelom sme to zavrhli, ze toto mi naozaj netreba. Ked som sla znova na kontroly, tak to ta lekarka brala priam osobne, ze to neberiem, pri kazdom probleme mi to strkala, ja som odmietala atd. Ked som lekara menila tak bol ten isty scenar-preco, ked mam partnera a tolko rokov(22 vtedy) neberiem HAK. Spomenula som vedlajsie ucinky, na co mi lekar povedal, ze ci chcem mat radsej negativne ucinky potratu...Kazdopadne HAK stale neberiem, gyenkologa uz beriem iba ako nastroj na test na rakovinu krcka maternice, jeho rady su mi u prdele, lebo aj z inych skusenosti, ktorym sa venovat nebudem, viem, ze som si aj tak musela pomoct sama...bohuzial.Gynekolog je plateny, aby to dievcatam predpisoval, uz pri prvom akne, pri trocha nepravidelnom cykle, pri 15 rocnych - naozaj este detoch- ktore si nasli svoju pubertalnu lasku a idu mat sex. Rizika sa spominaju okrajovo, zeny casto ani netusia ako to funguje(napr.casto sa pytaju, ci maju uzit tabletu po ked mali sex v pauze-to jasne dokazuje, ze vobec nechapu princip a co to ich telu robi), len su stastne, ze maju sex. Vedlajsie ucinky sa prejavit mozu a nemusia-medzi tymi,o ktorych sa ani v letaku nevravi je narusenie imunity, mykozy. V letaku sa pise napr.o tromboch-mam info o dievcatach, ktore lezia s trombom v nemocnici v dosledku uzivania HAK. Nahlas sa o tom velmi nehovori. Priberanie,akne, dokaslany cyklus su dalsie veci,ktore sa mozu ale nemusia stat. Zalezi od organizmu zeny. Kazdopadne zacat s tym v 15 je nerozumne,lenze ako pisem, gynekologovi to je jedno. Ak dievca zacne v 15 je predpoklad, ze minimalne 10 rokov bude na umelych hormonoch-ak nie viac...HAK by mala byt liecivo(niekedy vie pomoct), nie prostriedok na pohodlnu ejakulaciu-moj skromny nazor. Zdrava zena nema preco uzivat nieco take. Mimochodom pikoska-od medikov viem,ze gynekologovia sa casto vyjadruju,ze vlastnej dcere by to nenapisali, preco asi?

2bodka

Iba Katka ma pravdu. Moja gynekologicka, ked som zacala sexualne zit, mi tiez ihned predpisala antikoncepciu a vobec sa nepytala na moj nazor, ci to vobec chcem.
Zial, na Slovensku je vacsina lekarov takato. Pisema vacsina, aby sa tu neobjavil jeden z miliona, ktory taky nie je a zacal ma napadat.
Poznam tri realne pripady, kedy zeny brali antikoncepciu niekolko rokov a potom ked CHCELI uz NEMOHLI mat deti.
Uplne najabsurdnejsie je, ked dievcata beru antikoncepciu kvoli zlej aknoznej pleti... Toto uz je do neba volajuca hlupost a naivita dievcat a drzost lekara, ktory toto svinstvo predpise na zaklade tohto "obrovskeho problemu".
Ale clovek si nepomoze, kym tu bude tolko dutych hlav, bude sa na tych dutych hlavach zarabat ako sa len da.
Antikoncepciu mi naposledy nasadila gynekologicka po cyste na vajecniku (ze vraj aby si vajecniky "oddychli"), po tom ako som to zacala uzivat mi skolaboval kompletne hornomalny a imunitny system. Podrobnosti opisovat nebudem, trvalo ale rok, nez som sa z toho vyhrabala a stale nie com uplne fit.
Ak chcete brat antikoncepciu len kvoli tomu, ze nechcete otehotniet, pouzivajte kondom. Nevidim dovod, preco by si zeny mali zasahovat do svojho organizmu len preto, ze chlap nie je ochotny nasadit si kondom.

betonarka

a mozem sa spytat, preco si ich zacala brat, hlavne tak skoro? mala si nejaky zdravotny problem, alebo islo o zabranenie tehotenstvu? Dufam, ze nie kvoli akne, to nie je dovod, preco zacat brat HAK, akne malo v puberte asi kazde dievca...

Iba Katka

Zrejme máš gynekológa, ktorý myslí v prvom rade na seba. Oni totiž z predpisovania liekov majú od farmaceutických spoločností peniaze a jemu bolo zrejme jedno, či budeš mať v budúcnosti deti, alebo nie, hlavne že sa nahrabe.

Jedná sa o hormóny, ktoré ti môžu spôsobiť akné ale aj zastaviť akné, dokonca nemusia mať na akné žiadne účinky. Akné môžeš mať z antikoncepcie ale aj z iných dôvodov.

Áno, po vyradení môžeš pribrať, ale aj nemusíš. Môže sa ti stratiť akné alebo sa viac vyhádžeš. Je to rôzne