Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Priateľka a starší muž

Príspevok v téme: Priateľka a starší muž
amr

Priateľka spoznala v práci staršieho muža (On má okolo 45, ona 22). Spomínala mi ako si rozumejú,dokonca sa mu zdôverila i s osobnými vecami, ktoré ani kamarátkam nehovorieva. Čo viem z jej rozprávania on je nešťastne ženatý, v rodine si nerozumejú a má i deti skoro v jej veku. On z práce odišiel a teraz mi spomínala, že komunikujú prostredníctvom e-mailu alebo možno i na facebooku, to neviem. Keď som prišiel k počítaču, bol na ňom len šetrič obrazovky, keď som pohol s myšou zmizol a ona tam mala spustenú e-mailovú konverzáciu s ním. Bolo to veľa e-mailov za deň. Ma to dosť zaskočilo,hoci som to asi nemal robiť som ich narýchlo prebehol. Nevšimol som si nič, čo by ma okamžite zhodilo zo stoličky, len akurát, že si naozaj dobre rozumejú, ona podporuje jeho, on zase ju vo všetkom. Pri posledných e-mailoch, som uvidel ako jej písal, že je veľmi rád, že ju spoznal a že ona je úžasný človek. Tak teraz mám z toho zlý pocit, že si rozumie tak dobre s nejakým mužom a on jej začína písať takéto veci. Zatial to neberiem nijako vážne, ale podľa toho ako vidím, že sa to vyvíja, občas mám z toho strah.
Čo si myslíte?

Agnes999

amr podla mna by si sa s nou mal na rovinu porozpravat. Povedz jej, ze sa ti nepaci aky vztah s nim ma a ze si neprajes aby s nim bola v takomto kontakte. Neboj sa byt muz a raz aj troska tvrdsi a nieco vyzadovat. Ja osobne mam rada, ked mi muz necha slobodu, ked ma neobmedzuje. Ale zaroven mi imponuje, ked v zasadnych veciach vie byt tvrdy a vie si povedat svoje. Ked nie je ako taka babovka. A hlavne v takychto veciach. vtedy mam pocit, ze mu na mne naozaj zalezi, ze mu to nie je uplne jedno. A toto vas vztah urcite ohrozuje, takze by som jednala na tvojom mieste razantne. Je dost mozne, ze sa pohadate, ze ti bude vycitat ze jej neveris, ze jej beries slobodu a co ja viem co. Napriek tomu stoj si za svojim. Ak raz mate mat pekny vztah, taketo kamaratstva do nich nepatria. To, ze k tebe bola uprimna a ze ti to povedala vobec nemusi znamenat, ze ta s nim raz nepodvedie. Len s nim nesla do kamaratstva s tym umyslom, ale casto to nakoniec tak skonci, on ju namotava a dostane ju tam, kam chce. A tiez je blbost, ze ak je o 20 rokov starsi, ze vas vztah nie je v ohrozeni. Mne osobne sa o tolko starsi muzi nikdy nepacili, ale je vela zien, ktorym ano. A on po nej ide, to je vidiet podla jeho reciciek. Typicke pre zenaca - ako je v manzelstve strasne nestastny, ako ho manzelka nechape, aka je to hystericka mrcha - to ona - tvoja priatelka je uplne ina, ona ho uplne chape, je pre neho ten najdolezitejsi clovek na svete, je strasne rad ze ju stretol, bez nej nema jeho zivot zmysel atd. Typicke kraviny zenacov. A tvoja priatelka mu to zozrala aj s navijakom. A za chvilu ju bude mat presne tam, kde chce.

amr

Magy ďakujem za obširné vyjadrenie sa k môjmu problému. Ale i ostatným ďakujem za názory.
Myslím, že komplimentov dávam priateľke neustále dosť. Určite viac krát za deň jej poviem niečo pekné alebo ako mi na nej záleží. Jedine čo sa u nás zmenilo je že nechodíme tak často na výlety,do reštaurácie alebo jej nekupujem tak často darčeky. Ale tu ide skôr o finančnú stránku ako o to, že by som nemal záujem. Teraz mám väčšie finančné náklady ako inokedy ale o tom ona vie a myslím , že by to mala chápať.
A taktiež myslím, že som dosť tolerantný,nekritizujem ju, nevyvolávam hádky(Aspoň teda nie často a za hlúposti,jedine ak si za niečím stojím vtedy si obhajujem názor urputne). Napríklad priateľka vždy "prešetruje" môj vzťah k inej žene, ktorú buď spomeniem alebo sme v kontakte. Samozrejme nerobí žiadne scény, skôr by som povedal, že jej záujem je milý. A ja ohľadom tohoto muža som jej nič zatial nepovedal, hoc viem, že sú v kontakte už niekoľko mesiacov.
Osobne si myslím, že v našom vzťahu sme obaja veľmi šťastný,len teraz prišlo také obdobie, že buď kvôli práci alebo štúdiu sme spolu menej ale myslím, že to obaja chápeme rovnako, aspoň priateľka nič nespomínala. Nič nevidím, alebo neviem o tom, že by jej na našom vzťahu vadilo a mala by preto hľadať útočisko u niekoho iného. Ale predsa keď vidím takúto konverzáciu v jej e-maily a ako jej iný muž hovorí takéto veci, nie je mi to príjemné.

Magy

amr - zenam imponuju starsi muzi prave kvoli ich veku, skusenostiam, ustalenost, rozhlade, podstatne vacsej stabilnosti a serioznosti. u neho si oblubila jeho pohlad na veci z pozicie skuseneho cloveka, nezaujateho. ktory je jej navyse nakloneny. no kto by sa branil?
to co opisujes ako ti to vadi, je zdrava ziarlivost. nic, za co by si sa mal hanbit, ale ani nic, z coho by si mal robit velky problem a na partnerku utocit. ona ta nepodvadza, neklame ti, nehovori tebe nieco ine a jemu ine...
to najhorsie, co by si mohol teraz spravit, je zakazat jej to, pripadne vycitat, ze sa s nim bavi, prezradit ze si jej vliezol do sukromnych sprav... jej dovera voci tebe by bola razom minulostou.
jej nasledny email tomu muzovi by bol v zmysle "uz ani partner mi nerozumie, neveri..." a to by bol zaciatok vasho konca. opatrny rozhovor s priatelkou na temu "sukromie" by na skodu nebol. musi sa vsak na to naskytnut vhodna prilezitost, ak to pride do temy. potom mozes naznacit, ze nie si velmi nadseny predstavou, ze jeden z partnerov vynasa sukromie inde bez vedomia toho druheho. budes si vsak musiet dat pozor pri formulacii, aby to zaroven neprezradilo, ze tento rozhovor je na zaklade tvojho odhalenia a vstupu do jej sukromia. to by si si sam protirecil.
dobrou spravou pre teba je, ze ako pises, nenasiel si nic, co by povedala jemu a tebe nie. to je velmi dobre znamenie - doveruje ti a bavi sa s tebou tak otvorene, ako s nim, nezamyka si emaily, pocitac. znamena to, ze nemate vo vztahu vaznejsie problemy a vztah je aj po 4 rokoch stale dobry. toho sa treba drzat a zveladovat to!
pokial budes pre partnerku aj nadalej oporou, budete si navzajom vyhovovat po vsetkych strankach a bude s tebou rada, nie je dovod na to, aby si jej cokolvek vycital.
tak ako ti tu radia niektori predo mnou - staraj sa najme o to, aby bola stastna s tebou. ak chce pocut nezavisly nazor od ineho muza, starsieho, je to len dobre.
my vsetci casto pri pochybnostiach ale aj beznych veciach hladame nazory viacerych ludi, aby sme ziskali akysi "suhlas" s tym, co robime alebo ako to robime, podporu, prip. viacero nezavislych pohladov na vec, kym sa rozhodneme.
su veci, kde sa s podstatne starsim muzom nemozes rovnat. aspon zatial nie. to jedine, co spravit mozes je, ze sa budes spravat tak, aby bola s tebou rada, aby nemala dovod hladat porozumenie inde a skusit prist na to, co jej imponuje na nom - a dat jej to. ak to dokazes.
-
napadla ma este jedna vec. po styroch rokoch casto dochadza k urcitemu zostereotypneniu (boze to je vyraz) vztahu, vytraca sa iskra, vasen. vzajomne pozornosti sa vytracaju, drobne pozornosti, lichotky, darceky, prekvapenia... komunikacia je casto "plocha", bez stavy.
to ako jej on pisejej v emaile, aka je uzasna - to sa paci bez rozdielu kazdej zene, ak jej to niekto povie.
moja otazka je jednoducha: kedy si ty naposledy povedal partnerke, ze je uzasna a ako velmi ju milujes? len tak, spontanne, bez toho aby si to musela niecim zasluzit. hm?

Leela333

Povedala by som, že jemu najmä imponuje to, aká je mladá ;-) Aby sa dievča nepopálilo. Ktovie, či je vôbec naozaj tak nešťastne ženatý ako tvrdí.
A určite to je hrozba aj napriek tomu, o koľko je od nej starší. Niekedy sa totiž do staršieho chlapa zahľadíme práve pre ten vek.

Cariboo

amr, nie z kazdeho priatelstva medzi muzom a zenou vznikne aj vztah. on jej mozno imponuje ale pokial jej davas vo vasom vztahu vsetko co potrebuje, tak sa nemusis bat.

sama sa o nom zmienila,co je dobre znamenie, neurobila by to kebyze sa ta chysta podviestalebo opustit.

suhlasim,mal by si sa s nou porozpravat, ale bez natlaku. skor jej nacrtni, ze mas obavy, no stale jej veris. zachovaj chladnu hlavu a snaz sa s nou byt co najcastejsie, spolocne zazitky utuzuju :)

amr

Sme spolu skoro 5 rokov vôbec by ma nenapadlo, že niečo takéto by sme niekedy mali riešiť. A zatial vlastne jej ani nemám čo povedať, medzi nami nie je nič zlé, žeby jeho uprednostňovala predo mnou, keby náhodou nevidím tie e-maily o ničom neviem. A nevšimol som si, že by tam bolo niečo čo by povedala jemu a mne nie. Ale to ako sa to vyvíja sa mi vôbec nepáči. Neviem či mám počkať alebo teraz sa s ňou porozprávať.

Dadula56

Co robit ti poradit neviem, zalezi aj od povahy priatelky, od toho ako komunikujete, ci mozes rovno zacat bez okolkov n atu temu rozhovor alebo nie...Kazdopadne toto podla mna vztah ohrozuje, sukromne veci, vzajomnu podporu a vsemozne komplimenty si ma riesit v prvom rade s tebou a on si ich ma riesit doma s manzelkou.

amr

Keby to bol muž v jej veku, určite by som žiarlil veľmi, ale teraz keď je dva krát taký starý ako ona? Veď by mohol byť jej otcom. A odkonca on je ženatý a má deti v jej veku. Tak to neviem čo si teda myslieť. Čo mám teraz robiť?

snehuliatko

asi súhlasím s prvým príspevkom, zatiaľ to vyzerá skutočne nevinne, no ak to bude pokračovať, môže to pre váš vzťah znamenať koniec...

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.