Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Sex až po svadbe - čo vy nato?

Príspevok v téme: Sex až po svadbe - čo vy nato?
Danka85

Som veriaca a nechcem porušiť božie prikazanie - nezosmilniš kde patri aj sex pred svadbou. Je to Boži hriech pred svadbou a to by som moc nemala naladu isť vždy na spoveď ak by frajer chcel odomna sex aj neviem kolko krat.
Fakt je sex vo vzťahu doležity? Prečo sa nemôžu dvaja stretavať iba tak isť niekam, porozpravať sa... A sex až po svadbe?

.weird

jasne, ze je sex dolezity vo vztahu a za druhe, nie, sex NIE JE hriech.

toto je ako cestovanie v case a zadarmo:
'teraz sa na chvilu zastavime v stredoveku a pozrieme sa cim ludi nahanali k poslusnosti v tychto dobach...'

ty si tu otazku myslela asi uprimne, a mne je zase uplne uprimne luto (mladych) ludi, ktori namiesto toho aby pouzivali vlastny rozum, nechaju sa ovladat vselijakymi pravidlami, ktore im naordinuje pan fararko, lebo tak sa to panu bohu lubi.

ale tazko argumentovat s veriacimi.

winki

Danka, si veriacia a máš určité zásady a pravidlá v živote a preto si musíš budúceho partnera hladať v týchto vodách. Tvojpartner by mal byť oboznámený s tým, čo vo vzťahu presadzuješ a samozrejme s tým musí súhlsiť on a nie ľudia tu na fóre.

vera1215

pozri sa nie je to zly napad ale musite sa na tom dohodnut obaja lebo take nepisane pravidlo je co nema chlap doma vacsinou hlada inde ... tak pozor na vec...

delphia

Stanley, az na tu "malickost", ze dychanie nie je potreba, ale nevyhnutnost. takze porovnavas neporovnatelne! ak nebudes dychat, dojde k zastave srdcovej cinnosti a je koniec....

ale ak si nezasexujes, mozno budes trochu viac mrzuty, ale neboj sa, prezijes to bez priameho vplyvu na tvoje zakladne zivotne funkcie.

StanleyH

Danka, chudatko. raz skusis a nebudes chcet prestat a to ci je sex dolezity? je to fyziologicka potreba cloveka pokial sa mu tvoria tie hormony. tak ako dychanie a spanok

anjelik*

Tungsten, evidentne máš to, čomu sa vraví dar reči. :o) K tvoje otázke. Prečo označujem kresťanov za ovce? Pretože sú ako ovce, majú svojho pastiera a sú zhromažďovaní v košiari. Bľačia si piesne a modlitby. Memorujú dokola to isté, roky rokúce.:o) ( bez urážky, pls. )
Máš veľmi pekné myšlienky, rozprávaš o láske k blížnemu, o svedomí, cituješ Ježiša. Ale ja mám na teba pár otázok..na ktoré by si nemala mať problém odpovedať. Takže prvá ..v kostole sa najviac vyskytuje slovo duša. Povedz mi , čo to je? Na čo je to tvojmu Bohu? Čo je pre teba nebo? Čo je to peklo? Prečo potrebuješ mať svedomie? Čo je to tá láska k blížnemu?
Akékoľvek náboženstvo, a kresťanstvo zvlášť, je brzdou vývoja bytosti, pretože do bytosti vtláča dogmy. Povedz mi, ak pripustíš, že existuje vývin, ako je možné, že ľudia sa opierajú o poznatky a myšlienky staré vyše 2000 rokov??? Ako je toto vôbec možné?? Nesvedčí to snáď o nejakej tej strnulosti? Povedz mi, ako sa môže niekto vyvíjať, keď sa v kostole dozvie...Boh sa o teba postará...vážne tomuto veríš? Že je niekto , kto za teba odšlape tvoju cestu?? Pretože ak áno, nuž nepýtaj sa ma, prečo si ovečka. ;o)

doubledog

ale ved nejde o to, ci si to myslim ja :)
ide o to, ze to tak vnimaju zeny a ani sa tym prilis netaja.

mnohokrat som sa stretol (a je to spomenute aj tu v diskusii) so zenskym nazorom typu:

"ked mu das vsetko pred svadbou, preco by si ta potom mal brat za zenu?"

Tungsten

doubledog, sorry, to je tak, keď robím 2 veci naraz (píšem a počúvam film), to vydieranie som si vsugerovala :D každopádne neviem o nikom, kde by teda tento "obchod" fungoval, ale ak hej, tak v pohode, proti gustu...

Sejla

dabldog ja sa ťa len pýtam, prečo si myslíš, že žena "dáva" sex a muž "dáva" svadbu :D ...Keď vlastne obaja chcú obidve činnosti rovnako a obaja chcú rovnako zachovať tú tradičnú postupnosť? Kde je v tomto obchod medzi nimi?

dpk

Tungsten: A čo hneď achkáš :).Si ma odrovnala teda kvalitne :D. Gratulujem :). Proste nemám takmer slov :). Položil som zrozumiteľnú otázku a odpovedala si mi krásnou metaforou o matkiných radách, či čo to bolo za pranostiku, ktorá celkom krásne pomimo nosnú tému vykresluje dôvod toho, na čo sa hneváš...že prečo ľudia, ktorých do teba a tvojej družiny vlastne nič, vás dokážu nazývať ovcami. Ty to nazývaš predsudkom. A seriózne...dík za tvoju odpoveď.

Hmm, tak Ježiš sa hneval tiež a preto nie vždy je hnev hriech... lolky, kurnik dobre to máte vyšpekulované. ///nevyrývam///

Tú --btw-- otázku ohľadom ateistu...to bola iba taká otázka do vetra, mal som ju lepšie oddeliť, lebo takto to naozaj vyzerá že som sa to pýtal priamo teba.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Sex až po svadbe - čo vy nato? - Fórum - ZDRAVIE.sk